Zom-B

Zom-B https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236575/bmid_zom-b-236575.jpg 3 139 25

Zom-B série

Když se na YouTube objeví první záběry útoků zombií, nikdo jejich pravosti nevěří. I když hrozí, že oživlí mrtví zpustoší celý svět. Avšak pro B je mnohem důležitější, aby přežila na střední škole a vyhnula se svému alkoholickému a tyranskému otci. Když zombie dorazí k nim do školy, B bude muset rychle najít ještě někoho dalšího, kdo přežil, aby se zachránila. Musí vyměnit školní chodby za ulice vymřelého Londýna a hlavně přežít!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Zom-B , 2012

Attia
10.05.2015 4 z 5

S Darrenem jsem měla až doposud špatné zkušenosti, čtyři knihy od něj mě zklamaly.
Ale v tomhle případě... Je to jiné! Knih se zombie tématikou jsem zatím nepřečetla mnoho a z této rozhodně nejsem zklamaná. Z B jsem měla rozporuplné pocity, nakonec jsem si ji však oblíbila.
Jediné mínus podle mě spočívá v tom, že zombie se v knize objevily až na poslední chvíli. Připravte se na 100 zajímavých, leč okecavácích stránek, ale pak už to pojede! :)

Noshelfcontrol
01.05.2015 5 z 5

Moje první knížka od Darrena Shana a zároveň druhá s tématem zombie. Jsem rozhodně spokojená, protože Zom-b mě ještě víc navnadila na Madame Oktu a celou tu sérii. Ale teď ke knize - s rasismem jsem se už sice setkala, ale ne v takovém rozsahu. Záviděla jsem B, že je tak tvrdá, ale zároveň jsem ji občas za ten rasismus nenáviděla. Z toho jejího táty se mi fakt dělalo zle, ale tohle se bohužel děje i doopravdy. Zombie sice nedostaly moc prostoru, protože se to muselo nejprve rozjet, ale třeba v dalším díle dostanou větší šanci. Konec mě hodně dostal, ale určitě jsem spokojená.

Maragad
12.03.2015 4 z 5

Jelikož jde o mé první setkání s tvorbou Darrena Shana, jsem trochu na rozpacích. Dosti mě překvapilo, jak se autor dokázal vcítit do pocitů rozpolcené adolescentky a také jak moc do knihy ZOM–B vsunul problémy etnických menšin a emigrantů. Rozhodně nemohu říci, že by kniha byla špatná. Je plná filozofických úvah o rasismu a také myšlenek dívky, jež hledá sama sebe a rozhoduje se, co je správné, co je lidské a čemu má věřit. Ovšem jen ty zombie jsou v příběhu jen okrajově, a to je škoda. Každopádně jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat..

Malous
09.03.2015 4 z 5

Typický Shan!
Divné postavy/příšery. Skupina tajemných intrikánů. Jeden divný Soví muž. WTF konec. Jen tak dál.. :)

"Svět je plný zlých a nenávistných lidí. Nesmíme na ně zapomínat. Současně ale nezapomínejte na to, že to vy můžete být ten nejzlejší a nejvíc nenávistný člověk ze všech, takže se nezbavujte odpovědnosti za své činy."

Tridenti
04.03.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla za ne celé dva dny. Moc se mi líbila, bavila mě. :) Trochu mě zarazilo že Darren píše z pohledu puberťačky (čekala jsme kluka), ale nevadilo mi to. :D Doporučuju a těším se na další díly :)