Zodiac

Zodiac https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22290/bmid_zodiac-65560f9cf07a3.jpg 4 178 32

Sexuální sadista, kterého uspokojovalo, když mučil a zabíjel. Jeho prvními oběťmi byla dvojice mladistvých, které přepadl a zastřelil na místě, kde se scházívaly milenecké páry. Po vraždě poslal policii výsměšný dopis, v němž slíbil, že zabije znovu. Oficiálně má na svědomí šest obětí. Sám Zodiac jich uváděl třicet sedm. Celkový počet usmrcených však může dosahovat až k padesátce. Vrah nebyl nikdy dopaden. Autor knihy Robert Graysmith pracoval v redakci deníku San Francisco Chronicle, když přišel první dopis od maskovaného zabijáka. Nyní, po osmiletém výzkumu, Graysmith odhaluje stovky faktů, které doposud nebyly zveřejněny...úplná znění vrahových dopisů...a svou vlastní teorii ohledně Zodiakovy pravé totožnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Levné knihy

Zodiac , 1986

robertondra
29.07.2014

Nebyl by někdo ochoten mi knihu (nejnovější vydání z roku 2008) prodat? Knihu už několik let sháním a stále bezúspěšně. Předem díky za odpověď.

tomino
11.02.2014 5 z 5

Knihu jsem četl někdy v roce 1997 a pamatuji si,že jsem začal číst někdy v sedm večer a ráno kolem čtvrté jsem ji přečtenou odkládal...Tak neuvěřitelně čtivou a autentickou knihu jsem snad do té doby neměl v ruce.Nedalo se přestat!Přečetl jsem spousty strašidelných knih a povídek,ale tato story podle reálného případu z oblasti San Franciska v Kalifornii doslova naháněla husí kůži...Nejvíc na mě zapůsobila typologie pachatele-fyzicky zdatný,chladnokrevný,sečtělý a inteligentní se zjevnou znalostí kryptografie,hieroglyfů,se znalostí astrologie atd...Něco takového si dnes vymýšlejí autoři dnešních thrillerů jak na běžícím pásu pro své knižní a smyšlené postavy - nicméně toto byla reálná postava vraha z konce šedesátých let...Mazec!Kniha ani nemohla skončit jinak,než v kategorii bestseller...!Mrazení a četba jedním dechem!

Klamm
06.02.2014 5 z 5

Čím více jsem se osobou Zodiaca zabýval (kniha, filmy, internet), tím více ve mě vzrůstala úzkost a pocit, že už bych toho měl nechat a dát si voraz. Vědomí, že čtu o sériovém vrahovi, který nebyl dopaden a možná je pořád mezi námi, vyvolávalo zvláště při večerních procházkách městem opravdu výživné pocity.
V jednom ze Zodiacových dopisů byla i slova, která použila pro svůj text kapela Lvmen.
,,Byla mladá a krásná, teď je zabitá a mrtvá..."
85%

budíček
08.06.2013 4 z 5

Dodnes mě zamrazí, když si vzpomenu na jednotlivé způsoby vražd popsané v této detektivce a stejně tak na bezmocnost obětí. A příběh je o to děsivější, že ten vrah skutečně žil/nebo možná ještě žije a nebyl dopaden. Nicméně Robert Graysmith zpracoval tyto události napínavou, čtivou a dle mého názoru i seriózní formou a tahle knížka je jednou z těch, o které člověk po jejím dočtení prostě MUSÍ přemýšlet...

Cibak
11.05.2013 5 z 5

Dostal jsem se k této knize, díky muzice amerických Macabre. Libují si v písních o známých vrazích :-) Velice zajímavé čtení. Nemám rád literaturu faktu. Ale Zodiak mne zaujal.

walin
06.03.2013 5 z 5

Napínavá detektivka, podle skutečných událostí. Při popisu vraž mi naskakovala husí kůže. Na základě téhle knížky mě začal případ Zodiaca zajímat. Po Jacku rozparovačovi hned druhý nejlegendárnější vrah.

Snow
19.02.2012 5 z 5

Překlad opravdu hodně pokulhává, ale jinak fajn čtivo.
Škoda, že se asi nikdy nedovíme, kdo zodiac doopravdy byl, můžeme se jen domnívat.
Nicméně mě celou kniho vytáčelo, že zodiaca (předpokládám překladatel) označuje za masového vraha, přičemž zodiac byl (je) samozřejmě sériovej vrah, nikoliv masovej.

3DD!3
05.01.2012 5 z 5

Do detailu propracovaná studie o nepolapitelném vrahovi. Fascinující čtení. Když si pomyslím, že několikrát byli tak blízko...

eraserhead
02.07.2011 5 z 5

Zajímavější a čtivější, než mnohý román na podobné téma. Jde vidět, že Graysmitha tento případ opravdu zaujal a dokázal toto zaujetí přenést i na čtenáře své knihy. Nikdy předtím jsem o Zodiacovi neslyšel, ke knize jsem přišel čistě náhodou, ale od četby jsem se nechtěl odtrhnout. Velmi zajímavá, překvapivá a místy až neuvěřitelná historie jednoho sérového vraha.

anisek989
03.02.2011 3 z 5

fajn knížka..ae docela zdlouhavá..moc dobře se nečte..

maphiosso
12.01.2011 4 z 5

Skvělá kniha podrobně mapující vraždy sexuálního sadisty a mnohaleté policejní pátrání. Co ale rozhodně pochválit nemůžu, je český překlad, ve kterém se vyskytuje velké množství gramatických chyb a překlepů:-(

tomdanita
30.11.-0001 5 z 5

Pravdivý příběh Zodiaca. Vraha, který nebyl nikdy dopaden. Je to případ, který mě fascinuje a zajímá. Vraždy nebyly nikdy uzavřené, či odložené. Nedávno byl případ opět posunut dále, to když pomocí zachovaných vzorků DNA zjistili, že ani jeden z tehdejších hlavních podezřelých není Zodiac.
"Stále tam někde je" ;-)