Zodiac

Sexuální sadista, kterého uspokojovalo, když mučil a zabíjel. Jeho prvními oběťmi byla dvojice mladistvých, které přepadl a zastřelil na místě, kde se scházívaly milenecké páry. Po vraždě poslal policii výsměšný dopis, v němž slíbil, že zabije znovu. Oficiálně má na svědomí šest obětí. Sám Zodiac jich uváděl třicet sedm. Celkový počet usmrcených však může dosahovat až k padesátce. Vrah nebyl nikdy dopaden. Autor knihy Robert Graysmith pracoval v redakci deníku San Francisco Chronicle, když přišel první dopis od maskovaného zabijáka. Nyní, po osmiletém výzkumu, Graysmith odhaluje stovky faktů, které doposud nebyly zveřejněny...úplná znění vrahových dopisů...a svou vlastní teorii ohledně Zodiakovy pravé totožnosti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81737/zodiac-H2C-81737.jpg 4.5107
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Armex

JankoSvec

Príbeh podľa skutočných udalostí o masovom vrahovi, ktorý niekoľko desaťročí desil obyvateľov San Francisca. Zodiac nebol nikdy dopadnutí a držal celý národ v strachu.Počet mŕtvych, ktorí boli usmrtení jeho rukou už asi nikdy nezistíme.Jedno je však isté, medzi jeho obeťami sú aj ti, ktorí prežili... Nie je snáď desivejšieho prípadu než je tento.

pavla2271
13.07.2016

Jelikož napsáno na základě skutečných událostí,tím pádem děsivé a fakt,že pachatel nebyl dopaden,velice zajímavá kniha a téma.Ten pocit měl zřejmě i autor.Bohužel v dnešní době nic vyjímečného.

RyxiraAmyGinger
24.06.2016

Chytlo mě to, takže dobrý. Děsí mě, že Zodiaca nechytili... Věřím ale že kdyby se do jejich hledáčku dostal skutečný vrah, policisté by ho odhalili.

Mruskulka
28.03.2016

Dlouho mi trvalo se do knížky zakousnout, ale pak jsem nepustila a přečetla jedním dechem :-)

Aneliss
17.02.2016

Jeden z nejzajímavějších případů v odvětví sériových vrahů, který dosud stále nebyl vyřešen - barvitě, poutavě a čtivě, přečten na jeden nádech.

buddha71
07.11.2015

Skvelé, precízne, a naviac pútavo napísané. Knihu som zhltol na jeden záťah,a potom niekoľko týždňov zháňal čokoľvek o tomto prípade

zahadum
26.04.2015

Kto bol tajomný sériový vrah Zodiak ? Kto bol tento neľútostný, inteligentný, obozretný a hlavne bohužiaľ nikdy nezatknutý človek ktorý zabil ( neznámo koľko ) brutálnym spôsobom ľudí ? Vysmieval sa polícii .... vysmieval sa verejnosti prostredníctvom listov ktoré posielal ako polícii tak aj všetkým známym novinám v San Franciscu. V knihe ktorá je literatúra faktu ( NIE DETEKTÍVKA !!! ) sú pútavou formou opísané všetky dôležité udalosti v časovom slede od samého začiatku. Zodiak je temné tajomstvo ktoré desilo verejnosť Kalifornie a ktoré nebolo nikdy odhalené. Kniha sleduje kopec indícii ... svedkov a vyšetrovateľov ktorý mali čo do činenia s Zodiakom. Knihu doporučujem pre kvalitný súhrn faktov. Doporučujem aj filmové spracovanie danej témy:

šipek
21.04.2015

Tak jsem dočetl tuto knihu, celkem zajímavé dost tajemné. Je divné, že nebyl nikdy dopaden, ale asi opravdu někdy chyběl malinkatý kousek k zadržení.

zimela
24.02.2015

Sérioví vrazi fascinují. Neodolal jsem ani já a s trochou toho starého, dobrého, provinčního studu po knize sáhl taky. Je dost mrazivá, hlavně v návalech, kdy na vás doléhá její skutečnost. Příznačné je, že se Zodiak stal autorovou posedlostí a svým způsobem ho na dálku o život připravil taky. Poctivý souhrn vrahova „díla“ (doplněný o kopie originálních dopisů) a jeho vyšetřování je napsán dostatečně poutavě a navíc z něj na mě nečpí primární kalkul zisku. Za což dík. Solidních 5***** Kolikpak místních hodnotitelů asi budou vrazi?

robertondra
29.07.2014

Nebyl by někdo ochoten mi knihu (nejnovější vydání z roku 2008) prodat? Knihu už několik let sháním a stále bezúspěšně. Předem díky za odpověď.

tomino
11.02.2014

Knihu jsem četl někdy v roce 1997 a pamatuji si,že jsem začal číst někdy v sedm večer a ráno kolem čtvrté jsem ji přečtenou odkládal...Tak neuvěřitelně čtivou a autentickou knihu jsem snad do té doby neměl v ruce.Nedalo se přestat!Přečetl jsem spousty strašidelných knih a povídek,ale tato story podle reálného případu z oblasti San Franciska v Kalifornii doslova naháněla husí kůži...Nejvíc na mě zapůsobila typologie pachatele-fyzicky zdatný,chladnokrevný,sečtělý a inteligentní se zjevnou znalostí kryptografie,hieroglyfů,se znalostí astrologie atd...Něco takového si dnes vymýšlejí autoři dnešních thrillerů jak na běžícím pásu pro své knižní a smyšlené postavy - nicméně toto byla reálná postava vraha z konce šedesátých let...Mazec!Kniha ani nemohla skončit jinak,než v kategorii bestseller...!Mrazení a četba jedním dechem!

Klamm
06.02.2014

Čím více jsem se osobou Zodiaca zabýval (kniha, filmy, internet), tím více ve mě vzrůstala úzkost a pocit, že už bych toho měl nechat a dát si voraz. Vědomí, že čtu o sériovém vrahovi, který nebyl dopaden a možná je pořád mezi námi, vyvolávalo zvláště při večerních procházkách městem opravdu výživné pocity.
V jednom ze Zodiacových dopisů byla i slova, která použila pro svůj text kapela Lvmen.
,,Byla mladá a krásná, teď je zabitá a mrtvá..."
85%

budíček
08.06.2013

Dodnes mě zamrazí, když si vzpomenu na jednotlivé způsoby vražd popsané v této detektivce a stejně tak na bezmocnost obětí. A příběh je o to děsivější, že ten vrah skutečně žil/nebo možná ještě žije a nebyl dopaden. Nicméně Robert Graysmith zpracoval tyto události napínavou, čtivou a dle mého názoru i seriózní formou a tahle knížka je jednou z těch, o které člověk po jejím dočtení prostě MUSÍ přemýšlet...

Cibak
11.05.2013

Dostal jsem se k této knize, díky muzice amerických Macabre. Libují si v písních o známých vrazích :-) Velice zajímavé čtení. Nemám rád literaturu faktu. Ale Zodiak mne zaujal.

walin
06.03.2013

Napínavá detektivka, podle skutečných událostí. Při popisu vraž mi naskakovala husí kůže. Na základě téhle knížky mě začal případ Zodiaca zajímat. Po Jacku rozparovačovi hned druhý nejlegendárnější vrah.

Snow
19.02.2012

Překlad opravdu hodně pokulhává, ale jinak fajn čtivo.
Škoda, že se asi nikdy nedovíme, kdo zodiac doopravdy byl, můžeme se jen domnívat.
Nicméně mě celou kniho vytáčelo, že zodiaca (předpokládám překladatel) označuje za masového vraha, přičemž zodiac byl (je) samozřejmě sériovej vrah, nikoliv masovej.

3DD!3
05.01.2012

Do detailu propracovaná studie o nepolapitelném vrahovi. Fascinující čtení. Když si pomyslím, že několikrát byli tak blízko...

eraserhead
02.07.2011

Zajímavější a čtivější, než mnohý román na podobné téma. Jde vidět, že Graysmitha tento případ opravdu zaujal a dokázal toto zaujetí přenést i na čtenáře své knihy. Nikdy předtím jsem o Zodiacovi neslyšel, ke knize jsem přišel čistě náhodou, ale od četby jsem se nechtěl odtrhnout. Velmi zajímavá, překvapivá a místy až neuvěřitelná historie jednoho sérového vraha.

anisek989
03.02.2011

fajn knížka..ae docela zdlouhavá..moc dobře se nečte..

maphiosso
12.01.2011

Skvělá kniha podrobně mapující vraždy sexuálního sadisty a mnohaleté policejní pátrání. Co ale rozhodně pochválit nemůžu, je český překlad, ve kterém se vyskytuje velké množství gramatických chyb a překlepů:-(

tomdanita

Pravdivý příběh Zodiaca. Vraha, který nebyl nikdy dopaden. Je to případ, který mě fascinuje a zajímá. Vraždy nebyly nikdy uzavřené, či odložené. Nedávno byl případ opět posunut dále, to když pomocí zachovaných vzorků DNA zjistili, že ani jeden z tehdejších hlavních podezřelých není Zodiac.
"Stále tam někde je" ;-)