Zmije a křídla noci

Zmije a křídla noci https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528925/bmid_zmije-a-kridla-noci-658a9bcb2d82e.jpg 4 267 66

Koruny Nyaxie série

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem Raihnem může naklonit misky vah na její stranu, ale také ji může zničit. Je to nemilosrdný zabiják, nepřítel koruny jejího otce... a její největší konkurent. Ještě víc však Orayu děsí to, jak neodolatelně ji přitahuje. V tomto království totiž není nic víc smrtícího než láska.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Serpent and the Wings of Night , 2022

Betulabii
02.03.2024 3 z 5

Jsem rozpačitá - z hlediska fantasy tahle kniha byla velké zklamání. Svět není pořádně vysvětlen, stejně tak božstva. Mapa na začátku je totálně zbytečná (zachycuje prakticky dvě města).
Z hlediska romantiky mi tohle taky nesedlo, postavám chybí větší jiskra a chemie.
A z hlediska děje to taky nebylo nic moc - skoro celou knihu se nic moc neděje, kdyby byla alespoň více rozvinutá magická moc Orayi, ale vždyť tam ani není popsáno co její moc dělá. Prostě jen měsíční oheň, ale není tam vysvětlena podstata, čím je zvláštní, atd. Na to, že má kniha poměrně dost stran, tak co se týká světa tak není vysvětleno skoro nic.
Jsem celkově z knihy zklamaná. Druhý díl si přečtu, protože chci vědět jak to dopadne a jestli druhý díl bude lepší. Tohle fantasy je možná tak pro nějaké začátečníky, kteří s fantasy začínají, ale pro zběhlejši čtenáře je tohle zkrátka málo.

akinomV
02.03.2024 4 z 5

Wow, tak to byl nečekaný konec. Celou dobu jsem přemýšlela, jak to celé může dopadnout, ale tohle....
Líbila se mi uvěřitelná hrdinka, která se uměla prát, ale nebyla ani ušetřena zranění. Když už je to člověk mězi upíry, tak by bylo divné, kdyby se jí hned všechno dařilo. Její slovní přestřelky s Raihnem byly super. Zajímavě byl popsán i vztah Orayi s Vincentem. Prostě samá pozitiva. Ale abych jen nechválila, když nedávám plný počet - tak na mě to bylo místami už moc temné, drsné, takže mi to potěšení ze čtení trochu kazilo. Každopádně jsem zvědavá na pokračování, protože potřebuju vědět, jak tohle dopadne.

MahtielM
27.02.2024 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takto dobře napsanou knihu, která měla zcela nový nápad ohledně zpracování dějové linky a hlavní hrdinka byla uvěřitelná, nefňukající a adekvátně reagující (chápej, nebyla to žádná protivka ).
Všem, kteří mají rádi upíří fantasy s romantickou linkou doporučuji!

Kat9
25.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se těšila a nebyla jsem zklamaná. Jedná se o velmi povedené romantasy, ačkoli ta romantika tu byla spíš ke konci, což mě osobně ale vůbec nevadilo. Hlavní hrdinka mi sedla, soucítila jsem s jejím složitým vztahem s Vincentem. Raihna jsem si zpočátku zamilovala, litovala jsem ho, když se nemohl podívat na slunce, líbilo se mi, že ho autorka popsala do určité míry jako vzhledově nedokonalého. Říkala jsem si, že by se mohl stát možná mým oblíbeným romantasy hrdinou. ALE! a teď přijde obrovský SPOILER! tu jeho zradu na konci jsem absolutně nečekala. Asi se to nějak čekat dalo, a já asi i tušila, že před Orayou něco tají, ale že až do takové míry, to by mě nikdy nenapadlo. NIKDY bych netušila, že bude chtít takovým způsobem sesadit Vincenta a zabít ho. Celou dobu mi přišel takový strašně upřímný a bezprostřední a tohle byla fakt velká podpásovka. Sice byl nějaký pokus to na konci zachránit, že vlastně jen neřekl celou pravdu a že se nechal kvůli ní původně zabít, takže ji nezradil... Ale mě prostě strašně vytočil. Ano, sice podobné zvraty už v některých knihách byly a kolikrát mě to až tak nezklamalo. Ale tohle mě prostě zklamalo. Popravdě si teď přeju, aby Oraya v další knize byla sama. I když o tom dost pochybuji. Popravdě si myslím, že je na něj naštvaná málo. Ale třeba po dalším díle změním názor.
Věc, která mě obecně trochu vadila, byla nepřehledost jednotlivých zkoušek. Kdybych to měla přirovnat k Hunger Games, tak tam člověk tak nějak více chápal, o co v těch zkouškách jde, a mohl tak být více napjatý.
Celkově bych řekla, že kniha pracuje se spoustou námětů, které byly ve více slavných knihách. Viděla jsem v tom Hunger Games, Z krve a popela, Půlměsíční město, Rudou královnu a překvapivě i Cizinku, když Raihn mluvil o tom, jak se k němu choval upír, který ho proměnil. Mnohé z těchto podobností však jsou dost možná pouhou náhodou, kdy jedna kniha připomene čtenáři mnohé jiné. Ono se podle mě v tomto žánru nic moc zcela nového vymyslet nedá. Možná že už dokonce ani v žádném žánru :D. Přesto si myslím, že všechny tyto zápletky, ač třeba některé méně originální, byly zpracovány originálně. Líbil se mi způsob rozdělení knihy a intermezza, která mi zas připomínala povinnou četbu k maturitě :D
Další věc, co se mi líbíla, že přitažlivost mezi hrdiny skutečně přišla až posléze a hrdinka měla oprávněný strach a opravdu uvažovala.
V knize mě zaujaly také některé vedlejší postavy, jako Ibrahim a Ilana, které mohly dostat více prostoru. Upřímně mě mrzí, že Ibrahim zemřel, čekala jsem, že z této postavy dostaneme něco více. Stejně tak s Ilanou.
Celkově byla kniha zajímavá, čtivá a rozhodně se jedná o jednu z nejlepších v tomto žánru, co jsem četla. Přestože některé zápletky se zřejmě daly předvídat, tak mě kniha i překvapila. Jsem zvědavá na další díl. Třeba mě přiměje odpustit Raihnovi...

Red-haired
24.02.2024 5 z 5

Byla to naprosto dokonalá, akční a napínavá romantasy, která nabízí nejen zajímavý turnaj na život a na smrt, ale také úžasný vhled do vývoje vztahu Orayi a Raihna i bohatou charakteristiku postav. V knize se objevují vzpomínky na násilnou minulost hrdinů včetně zmínek o se*uálním zneužívání, takže se připravte na trošku drsnější čtení.

Autorka si skvěle poradila nejen s romantickou linkou, ale také s vyobrazením komplikovaného vztahu mezi otcem a adoptivní dcerou a rozporem mezi otcovskou láskou a touhou po moci. Ani chvíli jsem se nenudila. Některé události jsou samozřejmě předvídatelné, ale jiné mě naprosto šokovaly. Závěr bych v žádném případě nečekala a jsem strašně zvědavá, kam celá situace povede v dalším díle.

Pokud vás nejvíc zajímají pikantnosti, nemám vám to vůbec za zlé a s potěšením vám můžu říct, že to tam pořádně hořelo a scéna v jeskyni teď bude patřit k těm nejžhavějším, co jsem kdy četla.

Obrovské doporučení a 5/5*, čtěte to, prosím! Nebudete litovat.

michaela_books
24.02.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci je po dlouhé době celkem drsná, a tak trošku zvrácená a temnější fantasy, která mě fakt dostala. Ze začátku jsem měla malinko problém se začíst a zorientovat se v novém světě, asi jsem se bála i upírů s křídly a co to vlastně bude :D, protože anotace říká upíří a magie bohů – což ve mě vyvolalo nějaké předsudky - jak to bude sakra fungovat :D Ale celkem brzy jsem je odhodila stranou a příběh mě opravdu vtáhl do děje a doslova jsem nestačila zírat.

Kniha je hodně originální upírským turnaj bohyně smrti, který je velmi nabitý a celkově tady akce opravdu nechyběly a jednotlivé úkoly byly neuvěřitelně napínavé Potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne s Orayou, velmi bojovnou a ambiciózní hlavní hrdinkou. Myslím si, že její postava měla velký vývoj a navíc když na scénu přišel zabiják Rhain, tak už stránky jen mizely. Zkrátka upíři že jo :D a hodně slown burn romantická linka - takže asi není třeba něco dalšího dodávat.Co jsem ale netušila je, že se jedná o New Adult, hodně se tady objevuje násilí, mučení, vraždění (ano upozornění je napsané na začátku knihy :D) ale celkově mě asi malinko zmátla obálka a vlastně jsem nakonec byla mile překvapená, že je to spíše fantasy pro dospělé. A co se týče konce, tak mě šokoval měla jsem nějakou svoji představu, ale tohle!!

Za poskytnutní e-knihy k recenzi bych chtěla ještě jednou moc poděkovat #humbook_blogeri

nonameperson04
24.02.2024 4 z 5

Zajímavý fantasy příběh s romantickou linkou a nečekanými zvraty. V poslední obě málo co překvapí, ale zvrat na konci Kejari mě překvapil. Jsem zvědavá jak se vztah mezi Orayou a Raihnem vyvine v dalším díle. Za mě 4,5*/5*

lena.o.knihach
23.02.2024 4 z 5

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Upírská fantasy, jež obletěla knižní svět, konečně dorazila i k nám a já pochopila, co na ní všichni mají.

Oraya vyrůstala mezi upíry. Za každým rohem na ni číhalo nebezpečí. Po celý svůj život byla kořist a aby to změnila, musí vyhrát legendární turnaj na život a na smrt. Jenže ji cestu za prvním místem zkomplikuje nemilosrdný zabiják Raihn.

Hlavní hrdinka mi hned padla do oka. Má můj obdiv za to, že se ve světě plném krvelačných upírů dokázala vypracovat a v boji jim zvládne konkurovat, i když je obyčejný člověk. Zamilovala jsem si i Raihna, na moje top oblíbené mužské postavy ale nemá (uvidíme, jak na tom bude po další knize).

Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a jakmile začal turnaj bohyně smrti, nechtěla jsem knihu odložit. Od začátku je nabitá akcí a násilí je tu dost explicitně popsané, takže pozor na to. A není to jediné upozornění, které byste měli mít na paměti, pokud se do Zmije a křídel noci budete pouštět.

TW: násilí, mučení, vzpomínky na znásilnění, sebepoškozování, citové vydírání, otroctví

badliar_id
22.02.2024 4 z 5

4.5/5*

"Never trust. Never yield. Always guard your heart."
Upíří témata v knihách moc nevyhledávám, spíše vůbec, ale tohle frčelo internetem, že jsem neodolala a knihu si koupila. Lituju toho? Absolutně ne! Bylo to skvělý. Přiznám se ale, že jsem byla ze začátku trochu skeptická (úplně zbytečně), přestože mě kniha hned vtáhla do děje..
Posledních 150 stran jsem byla v takovým stresu, že jsem byla ze všeho úplně vyjukaná.
V tak krátké době se stalo snad 100 věcí a já se nestačila ani divit.. A ten konec mezi Orayou a Raihnem nebudu ani komentovat..
Už se těším na druhý díl..

KajinaH722
22.02.2024 5 z 5

Miluji temnou upíři fantasy, takže mě kniha sedla. Kniha se četla sama, bavilo mě jaký měla vztah Oraya s Raihenem, kde ze byla začátku plná nenávisti a nikoho si nechtěla pustit k tělu. Samozřejmě jejich jiskření, chemie, touha překonala a využili toho. Tento příběh obsahuje dost násilí a krve, takže je tam dost boje, kde jsou upíři, démoni a různá magie. Konec mě dost překvapil. To jsem vůbec nečekala a o to víc mě zajímá,co se stane v dalším díle.

vypravecka.
20.02.2024 4 z 5

Knížka mě podle anotace hned zaujala. Hlavní hrdinkou je lidská dívka, která vyrůstá v říši upírů, kteří by ji mohli kdykoliv připravit o život, ale to si snad nikdo nedovolí, protože jejím adoptivním otcem je král říše upírů. Není to žádný milující otec, spíš muž, který ji učí jak přežít a připravuje ji na turnaj, který ji má změnit život.

Četla jsem, že kniha je pro dospělé a s tím bych doopravdy souhlasila, protože těch krvavých scén bylo na můj vkus vážně mnoho, až mi to vraždění nedávalo vůbec smysl. To bylo brutální.

Ale Hlavní hrdinka Oraya mě hodně bavila, drsná holka, která chce přežít, která musí bojovat. Rozhodně má můj obdiv, za to, že se pustila na první pohled do nerovného souboje s upíry, jakožto lidská dívka.
Raihn byl aspoň ze začátku takový nemastný, neslaný. Byl mužem, který skrýval své úmysly a a já jsem nevěděla, co si o něm myslet nebo kam se bude příběh vyvíjet. Romantiky bych snesla i více.

Jednotlivé úkoly, které museli soutěžící plnit, byly občas takové zmatené a špatně jsem se v nich orientovala, ale konec ten nakonec předčil má očekávání. Byl super! Knihu byl přirovnala k Hunger games! První díl skončil dost otevřeně, tak jsem na pokračování zvědavá!

Za knihu děkuji #humbookblogeri, @humbook, #spoluprace

Zara_Knihomolka
20.02.2024 3 z 5

Když jsem viděla nadšeně ohlasy v zahraničí a následně humbook team vydal konkurz o tuhle knihu tak jsem se s nadšením přihlásila protože upíří!!! Že jo!
Začala jsem číst a hned zkraje jsem pochopila, že to nebude jednoduché... Začneme asi tím, co mě na knize fakt štvalo.

Komplikovaný svět, který není dobře vysvětlen, popsán a upřímně ani promyšlen. Figurují tam démoni, bohové, magie, království a mezi tím jsou teda upíří a lidi ... Kdo by to byl řekl, že?
Velké množství postav které nemají pořádný popis. Nelze si je ani představit, natož pak je pochopit.
Děj, který se různé ohýbá aby to celé konečně začalo dávat smysl.
Vztahy, které nejsou vůbec hluboké a tak vás nezasáhnou. Chtělo by to pro ně víc prostoru. Jen se mihnout, sotva se představí a hned jsou pryč ... ani budování dlouhodobých vztahů tady není nijak zvlášť vykresleno.
A zvraty, které vás mají šokovat ale o pár odstavců (ano!!! Ani ne stran či Kapitol, natož pak dílů!) se vyvrátí a zase se vezete na stejné podivné vlně .... Fňuk, velká škoda ...

Co bylo ovšem velmi povedené? Abych tu dílo jen nehanila?
Styl psaní je skvělej! Udrží vás to v napětí, udrží to pozornost - No prostě top strop!
Námět? Kdyby se to uchopilo o maličko lépe tak prostředí a celý děj na podobném stylu jako je Gladiátor, Hunger Games nebo Assassin? Wow! myslím, že nic podobného tu nebylo.
Velmi mě bavil náhled do dětství hlavní hrdinky - škoda, že to vždy bylo jen na pár stran, protože to nemělo chybu!

Kniha je rozdělena do X částí podle turnaje, ve kterém se celá odehrává. To rozhodně je zajímavý koncept a minimálně přesně víte, kde se v ději nacházíte.

Má to vlnové vzestupy ale i strmé pády po celou dobu příběhu. A záleží jen na vás co si z příběhu vezmete! :)

Myslím, že čtenáři Dvorů si přijdou na své, jelikož mě Dvory ale nenadchly tak jako jiné, zřejmě od příběhů očekávám něco trochu jiného. :)

Tímto velmi děkuji za poskytnutí knihy k recenzi
@humbook_blogeri @humbook

mischa5364
19.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době upíři fantasy, které mě naprosto dostalo. Miluju to. Knihu mám přečtenou už asi týden a furt jsem přemýšlela co bych vytkla, co se mi nelíbilo, ale já prostě nic nenašla. Upíři, intriky, smrt, souboj, ale najdeme tu i lásku. Prostě všechno co mám na fantasy ráda.

Hlavní hrdinka Oraya měla můj velký obdiv. Žít v takovém světě a ještě se přihlásit do Kejari. To chtělo sakra mít koule. A ona je měla. Věřte mi. Holka je pořádný drsňák. Její tatíček Vincent se o to postaral.
Co se týče Raihna tak co si budeme, všechny jsme ho milovala už od začátku. Jen ve mě furt hlodal malinkatý červíček, že ten upíři kluk má něco za lubem. A měl. Sakra.
Jejich romantická linka je v knize opravdu pomalá. Moc se mi líbilo, jak na jejich vztahu pracovali. Budovali důvěru. Spolu byly dokonalý. Ovšem jak to tak v těchto knihách bývá, nic netrvá věcně. Bohužel.

No a tak tu musím zmínit konec. Lidičky moji já byla v naprostém šoku. Měla jsem nějakou představu co se stane, ale kniha mě naprosto překvapila a já čuměla jak péro z gauče. A to miluji! Vy to budete milovat! A budete stejně jako já naštvaný, že druhý díl ještě není.

knizni.taurus
19.02.2024 5 z 5

Do knihy jsem se chtěla pustit proto, že jsem se už delší dobu neponořila do nějaké temné a krvavé fantasy. A kde jinde bych to měla dostat, než v upírském turnaji s jednou sarkastickou lidskou princezničkou s ostrými zoubky.

Jakmile jsem začala číst, tak jsem si jen řekla: proboha kde to jsem? Ze začátku to čtení bylo obtížné, pomalejší a nějaký čas trvalo než jsem se v tom světě zorientovala. (Pozn. Tady doporučuji kouknout na konec knihy, je tam glosář, který vám toho může hodně objasnit (já na něj očividně měla narazit dřív než po dočtení :D)). Jakmile jsme se ale dostali k jádru věci a tedy účasti naší hlavní hrdinky do turnaje, už jste jen zatajovali dech, co za úkoly je všechny čeká.

Boje a celkově turnaj byl skvěle popsaný, hodně explicitně popsaná různá zranění atd. O akci, intriky a krev tady není nouze. S každou další zkouškou jste byli nervóznější, protože jakmile se Oraya spojila s tajemným upírem Raihnem, tak jste prostě nechtěli, aby byl vítěz jen jeden. To přece nejde!

Romantická linka je tady velmi silný prvek, ačkoliv se jedná o romantickou linku opravdu pomalou. Ale protože se jedná o hate to love tak to jiskření atd. si užíváte. Kromě toho mě tady bavilo pozorovat vztah otce/dcery tedy vztah Vincenta s Orayou. Jejich složitý vztah, ve kterém jsem pořád nevěděla čemu věřit, jak to vlastně je, bylo osvěžující. Vincent jako takový morally grey charakter byl top!

Nicméně celý svět je komplikovaný, drsný a občas zvrácený, který vás ale pohltí. Je to fantasy, která je nabitá akcí, intriky, bojem a se skvělými postavami. Konec je klasicky zvrat, takže nejlepší je mít možnost druhého dílu. :D

4,5 hvězd :)

Za poskytnutí e-knihy v rámci spolupráce děkuji @humbook_blogeri :)

TerapieKNIHOU
19.02.2024

“Vampires know better than anyone how important it is to protect their hearts. And love, understand, is sharper than any stake.

Tohle je asi moje 1. kniha po Twilight, kde hrají prim upíři. Byl kolem ní dost hype a není možné, abyste na ni při scrollingu nenarazili. Moje očekávání a zvědavost na „the next SJM“ tedy byla velká.

Ale naplněna úplně nebyla.

Nechápejte mě špatně, knihu jsem si nakonec užila, bylo to něco nového a má všechny prvky, které v romantasy obvykle vyhledávám. Krvelační upíři s křídly, zajímavý akční svět, charaktery, turnaj na život a na smrt, SMUT - co víc si přát? A nechyběl ani humor (Ix's tits :D) a plot twist na závěr.

Takový Hunger Games řízlý Underworld. S tím, že hlavní hrdinka Oraya je člověk, ale hodně badass – prostě sassy little serpent. Do toho daddy Vincent - upíří král, jehož morally grey charakter a složitý vztah s Orayou byli jednoduše *Chef's kiss* Jeho postava mě celou dobu zajímala a bavila víc než samotný Raihn, který si moje srdce extra nezískal, ani sama nevím proč.

K dokonalosti mi k tomu ale chybělo trošku víc hloubky. Navíc se mi ze začátku děj hrozně táhl, nebyla jsem schopná napojit se na postavy, byla jsem zmatená pojmy a nedostatkem informací, např. ohledně konfliktu mezi upíry, co je jeho příčinou? A protože na konec knihy zpravidla nikdy nekoukám, tak až po dočtení jsem zjistila, že je na konci glosář, který určitě doporučuji přečíst hned na začátek – dost pomůže nastínit svět, rozdělení upírů atd.

Další věc – chemie – do 50% jsem ji tam prostě necítila a vůbec mi jejich vztah nedával ten enemies to lovers vibe. Z její strany ano, ale z jeho ne..

První půlka mě zkrátka obzvlášt nechytla, pak se to však začalo pomalu lámat a v 70% jsem byla jakože oh, go girl, tohle mě baví. Ale až samotný závěr mě přesvědčil, že si přečtu novelu.

Kniha samotná však za přečtení rozhodně stojí, a to i přestože mě nedokázala úplně pohltit a nevyvolala takovou tu posedlost jako u Fourth Wing nebo knih od SJM.

Za e-book děkuji @humbook_blogeri a @humbook #spoluprace #humbookbloggeri

Knihomolka_Ela
18.02.2024

10/10
Teprve nedávno jsem se dostala k tomuhle hitu “romantasy a musím říct, že jsem nadšená. Nikdy jsem neměla chuť číst fantasy a vyhýbala jsem se tomu. Série Touha ale pomaličku měnila můj názor a já se postupně postupně k tomuhle žánru dostala také. Strašně lituju toho, že jsem s fantasy nezačala dřív.
Tahle kniha je přirovnávána k upířím Hunger Games, což potvrzuji. Sice jsem Hunger Games nečetla - což by se dalo přirovnat k smrtelnému hříchu, ale znám ten děj a tahle kniha se tomu velmi podobá.
Hlavní hrdinka mi přišla v pořádku, naivní a sympatická, ale pořádně nevěděla, co vlastně chce.
Raihna si automaticky připisuju na svůj “husband list, protože prostě WOW. Neuveřitelně sexy a neodolatelný upír. No co víc chtít.
Tato kniha obsahuje spoustu zvratů, který mi doslova vzali dech! O napětí vůbec není nouze. Spicy scény tu také nemohli chybět a musím říct, že rozhodně stáli za to. Kniha je neuvěřitelně čtivá a prakticky se v ní pořád něco děje, takže je o zábavu postaráno.
Jsem štastná, že se mi tahle naprostá senzace dostala do rukou!
DOPORUČUJI!!!!!!

Knihomol_ka
15.02.2024 4 z 5

Po dlouhý době se mi do rukou dostala vážně velmi dobrá a kvalitní fantasy kniha se zajímavým dějem.
Oraya je smrtelná dívka, která žije ve světě drsných a krvelačných upírů. Když byla ještě dítě zachránil jí právě vládce upírů a vzal si ji pod svá křídla. Proč ? Tato otázka mě hlodala celou dobu. Oraya se chce zúčastnit legendárního turnaje - Kejari, který pořádá bohyně smrti. V tomto turnaji, jde o život. Dostávají úkoly a navzájem se vraždí. Představte si smrtelnici obklopenou krvelačnými upíry. Tento příběh je čtivý a pořád napínavý. Já osobně jsem se nenudila ani minutu.
Na scénu přijde pohledný a nebezpečný Raihn,se kterým uzavře spojenectví. Věci se dají do pohybu a určité věci vyplouvají na povrch. Nic není totiž tak, jak se na první pohled může zdát. Nebojte se, že by nás autorka ochudila o nějaké ty pikantní scény. A za mě byly fakt dobře napsány.
Upozornění na začátku knihy je, že se zde vyskytuje násilí a vzpomínky na znásilnění. Takže jen upozorňuji.
Konec mě osobně překvapil. Ano některé věci jsem tušila, ale jiné zase ne. Tak na koho vsázíte, že vyhraje Kejari ?

Hlavní postavy:
- Oraya mi byla od začátku sympatická. Miluji tyto agresivní a bojové ženy. Tahle holka si jde za svým, at to stojí cokolov.
- Raihn byl pro mě zajímavý už od začátku. Byla jsem opravdu zvědavá co je zač. Že by můj další knižní manžel ? Uvidímeeee

Musím pochválit obálku a jsem ráda, že se drží původní verze.
A já už jen doufám, že se dočkáme brzy druhého dílu !

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od albatrosmedia za účelem recenze. Hodnocení 4,5/5

Lucie.285
14.02.2024 5 z 5

Krásná fantasy kniha. Vůbec jsem netušila, že jde ještě napsat originální kniha o upírech. Připomínalo mi to upírské Hunger Games. Oraya je mladá adoptovaná a především lidská dcera samotného krále. A potom zde máme upíra Raihna, kterého nejde nemilovat od prvního okamžiku. Obě hlavní postavy jsou skvělé. I přesto, že se jedná o delší knihu, utekla až moc rychle. Těším se na pokračování. Autorce se povedlo vytvořit fantasty svět, ke kterému se budu ráda vracet a budu netrpělivě čekat na její další příběhy. Máme zde: enemies to lovers, donucená blízkost a předstírané manželství.

DreamerX9
14.02.2024 3 z 5

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí. Již v minulosti jsme tu měli několik knih o upírech ale zdá se že stále je to někdo kdo dokáže k upírům vymyslet originální svět. Máme tu magii, zajímavě fungující svět, originální pojetí upírů a v celku působivé postavy. Co mi Ovšem na knize nesedlo tak byl děj velmi zdlouhavý děj který se Táhnul A zhruba teprve v půlce mi kniha přišla napínavá a chtěla jsem pokračovat dál. Celkově knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Řekla bych že otevřela prostor pro další díly které se třeba zakousnou více

annora_cte
12.02.2024 4 z 5

Žít jako člověk ve světě plném krvežíznivých upírů není nic moc. A Oraya, adoptovaná dcera samotného krále temnorozených, o tom ví své.
Rovnou zůstanu u hlavní hrdinky. Oraya mi byla moc sympatická, zamilovala jsem si její odhodlání a sílu. A taky tvrdohlavost. Věděla, co chce. Šla si nekompromisně za svým cílem, dokud se jí do cesty nepřimotal vysoký, pohledný, okouzlující... zkrátka upír Raihn.
Není to láska na první pohled, ale chemie se mezi nimi vznáší od samého začátku. Hrozně mě tahle dvojka, jejichž společná cesta byla poměrně trnitá, bavila.
Autorka vymyslela úžasný svět, který se mi líbil a dával smysl. Užívám si, když je v knize fantasy svět dobře vystavěn, a tady to nemělo chybu.
Závěr mě dost překvapil, skoro až šokoval! Upřímně jsem to nečekala. Strašně moc doufám, že druhý díl u nás bude brzy, protože mě neskutečně zajímá, jak příběh Orayi a Raihna bude pokračovat.

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuji @humbookblogeri a @humbook