Zero: Vlčí něha

Zero: Vlčí něha https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288598/mid_zero-vlci-neha-SlL-288598.png 4 33 7

Zero série

Edward Zero opustil agenturu. Přestal být agentem a zařídil si na Islandu lepší a klidnější život. Jenže minulost a sopky jen málokdy vydrží dlouho nehnutě odpočívat. V tomhle případě obojí exploduje najednou a Zero se musí opět dát na útěk. Palestina, Belfast, tajná laboratoř uprostřed lesů... to je jen několik zastávek na jeho krvavé cestě.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Zero 3: The Tenderness of Wolves , 2015

ludek.n
27.10.2020 2 z 5

Potřetí vstupujeme do světa agenta Zero, a snad s výjimkou první kapitoly (Smrtelná střela), v níž se kresby ujal Richardo Lopez Ortis, příběh stagnuje. Vlčí něha se sice vrací k akční podívané z první knihy, ale je to jenom „…hhh… fhhh… hhaaaa… aaaa…“ spousta zbytečného násilí. Dva sešity krve a brutality, panel za panelem. Co je platná výborná kresba Alberta Ponticelliho (Sbohem) či Marka Oleksického (Není země kromě země, není moře kromě moře), když je to jenom o jednom. Nezachrání to ani vsuvka (Rodinná sešlost), namalovaná Adamem Gorhamem, která se snaží zúročit nápady z minulých dílů a dát jim impuls, přesahující rámec jedné knihy. Ono to hledání kořenů a spojení do minulosti moc nefunguje. Z celkového pohledu mě pak Vlčí něha zklamala, možná i proto, že nejzajímavěji na mě působil dovětek v podobě galerie tvůrců.

gaspoda
17.10.2019 5 z 5

lechtivej začátek a suprovej akční závěr s minimem textu
moc dobré

Lenka.Vílka
15.10.2016 5 z 5

Dočetla jsem dvojku a hned na to (přestávka čtyři hodiny) se dala do třetího dílu. Nemám tušení, jaký bude díl další, ale tenhle mě odrovnal (hlavně dva poslední sešity....od otevření výtahu...to si člověk sice moc nepočte, ale jiné smysly jsou potěšeny až až).

Disease
07.07.2016 3 z 5

Tak nějak solidní uzavření (pokud to má ještě pokračovat, asi už beze mně :-)).

martinstefko
08.04.2016 4 z 5

Po pro mě trochu rozpačitém dílu Zero 2: V srdci všeho dostáváme pořádnou nálož, která je nazvána Zero 3: Vlčí něha.

3DD!3
07.04.2016 5 z 5

Přečetl, pardon "přečetl" jsem to dřív než doprala pračka. Vlčí něha je spíš vizuální studií akčních scén, především pěstních soubojů v téměř storyboardovském podání. Kot je na slova strohý, ale když už nějaké napíše, umí jej vhodně použít a takzvaně přikrmit dramatičnost scény. Silné v detailech. Odpovědi jsou stále skryty.

memphisz
13.03.2016 4 z 5

Pěkných 20 minut čtení, nebo spíše prohlížení, protože na téměř polovině panelů nechává Kot působit jen akční kresbu, jež je rovněž hlavním tahákem tohoto dílu. Akce, brutalita, krev, lámání rukou a studie vůle po přežití. Kotova verze bourneovské zápletky.

boj o přežití agenti, agentky násilí brutalita špionáž komiksy Image Comics

Aleš Kot
česká, 1986