Zemřu o Vánocích

Zemřu o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490219/bmid_zemru-o-vanocich-mZs-490219.jpeg 4 268 268

Je mi 29, mám fobii z knoflíků a umírám. Tím nemyslím, že mi zbývají dva roky života a před sebou mám seznam přání, která bych si ještě v té krátké době chtěla splnit. Ne, umírám právě teď. V zajetí mě drží modrooký cizinec. Do Vánoc zbývá dvanáct dní. Dvanáct zlověstných dárků. Pak bude po všem. Než dočtete, je velmi pravděpodobné, že už budu mrtvá. Ale i já mám tajemství, které by nikdo nečekal. Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Katto

Dying For Christmas , 2014

adjah
22.11.2021 4 z 5

Jedním slovem wow od začátku do konce napínavé, poutavé, kniha vás hned vtáhne
do děje a to mám moc ráda
Třičtvrtě knihy jedním dechem a pak zvrat
Jediné co mě maličko zklamalo bylo ukončení, které je takové zvláštní.

Kočička911
22.11.2021 4 z 5

Byla jsem natešená a nebyla zklamaná.. Dobře a rychle se to četlo, jen škoda že je kniha rozdělena do dvou dvou částí a po té první....to bylo jak to bylo :)

nada3314
18.11.2021 5 z 5

Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát…. S tímto nejde než souhlasit!

I když je to kniha „vánoční“ raději jsem si ji přečetla v listopadu  Myslím, že mám načteno hodně thrillerů nebo psychothrillerů, ale vánoční thriller jsem teda dodnes ještě nečetla a myslím, že nás bude víc…. Já už mám teda splněno a jsem moc nadšená, četlo se to jedna báseň. Žádná hluchá místa jsem nezaznamenala.

Kniha je rozdělena do dvou částí.

Příběh naší hlavní hrdinky Jessici začíná, když jde ještě na poslední chvíli 24. prosince nakoupit poslední dárky do obchodního centra. Po úspěšných nákupech se staví za odměnu do kavárny, kde si dá výbornou kávu. Jelikož je kavárna plná, požádá ji cizí muž, zda si k ní může přisednout.
Dle slov své rodiny, přítele a spolupracovníků je jiná - divná! Nestojí o pozornost lidí, s nikým se moc nestýká a není vůbec společenská.
Je naprosto nereálné, vůbec nic tomu nenasvědčuje, že takový člověk jako je Jessica se ocitne v nebezpečí života… Bude ji toto jedno kafe v kavárně s neznámým mužem osudové?

Druhou, né méně hlavní hrdinkou je policistka Kim, která vyšetřuje zmizení Jessicy, musí řešit i své vlastní problémy. Je velmi ambiciózní a moc touží po povýšení a velmi doufá, že když se jí podaří vyřešit tento případ, bude povýšena. Pokud se tak stane, je téměř jisté, že ztratí to, co zbylo z jejího rodinného života. Její manžel ani její blízká rodina nechápou, jak může dávat přednost práci před dětmi a rodinným životem… „Žena se má vzdát svých cílů, měla by si najít jinou práci a starat se o děti“. Co si Kim vybere? Kariéru nebo rodinu?

Od autorky jsem četla již jednu knihu a to: Dítě L a ta se mi také moc líbila, takže jsem věděla, že její styl mi bude sedět. A nemýlila jsem se, kniha je vážně skvělá! Tammy Cohen má velký dar udržet čtenáře v napětí a nedovolit mu knihu odložit dokud ji nedočte. A nesmím se zapomenout zmínit o konci knihy – ten byl fenomenální, zůstala jsem s otevřenou pusou ;-)

Sysel
17.11.2021 4 z 5

Osobně jsem méla problém se do knihy začíst. Když jsem se konečné začetla, méla jsem problém knihu odložit. Velice napínavý příběh. Posledních 100 stran jsem ani nedýchala. A konec? Nikdy jsem po dočtení knihy neměla tak frustrující pocit. Kniha je luxusní!

monushka
10.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Styl vyprávění vám nedovolí odložit knihu dříve, než jí dočtete. Přesně takovéhle příběhy zbožňuji.

Zuzulinka
07.11.2021 5 z 5

Prostě PECKA! Nejprve jsem asi 50 stránkách chtěla knihu odložit pro její krutost. Bála jsem se, že vše bude ještě gradovat.
Jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla do konce. Byla fantastická.

alexis818
01.11.2021 5 z 5

No, tak tohle bylo super. Naprosto neodlozitelna kniha. Povedlo se to moc. Děkuji autorce za úžasné čtení a těším se na další její díla.

Danago
25.10.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu psychothriller se vším všudy. Příběh vás chytne od první stránky a nepustí až do úplného konce. Rozhodně můžete očekávat nejdeden opravdu překvapivý zvrat. A i když všechno vypadá naprosto jasně, tak se příběh postupně zamotává , aby se čtenáři odhalily další a další naprosto nečekané souvislosti a okolnosti. Místy je příběh trochu drsnější , ale hlavně je šokující a překvapivý a místy dechberoucí. Toto se opravdu povedlo. Za mě je tato knížka mnohem lepší než Dítě "L". Rozhodně doporučuju.