Zemřu o Vánocích

Zemřu o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490219/bmid_zemru-o-vanocich-mZs-490219.jpeg 4 268 268

Je mi 29, mám fobii z knoflíků a umírám. Tím nemyslím, že mi zbývají dva roky života a před sebou mám seznam přání, která bych si ještě v té krátké době chtěla splnit. Ne, umírám právě teď. V zajetí mě drží modrooký cizinec. Do Vánoc zbývá dvanáct dní. Dvanáct zlověstných dárků. Pak bude po všem. Než dočtete, je velmi pravděpodobné, že už budu mrtvá. Ale i já mám tajemství, které by nikdo nečekal. Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Katto

Dying For Christmas , 2014

Lucie311
22.12.2021 2 z 5

Nápad na příběh super ale něco scházelo. Čekala jsem mnohem víc.

jeny-v
22.12.2021 5 z 5

Ačkoliv Jessica Goldová má vztah s mladým nastávajícím lékařem Travisem, se kterým žije, neuváženě se zaplete s Dominikem Laceyem - „Zítra je, jak se říká, první den zbytku tvého života.“ Musím přiznat, že mě kniha překvapila. Začátek byl hodně dramatický až psycho, ale díky anotaci jsem byla připravená, že to nebude pohádka o Popelce. Román se mi líbil jak námětem, tak napínavým dějem a hlavně překvapivým koncem. Jen podotknu, že mě drtily úvahy vyšetřující policistky Kim Harperové, kde se sobecky rozhodovala o své budoucnosti, ač měla rodinu.

katynka78
19.12.2021 5 z 5

Asi jako většinu čtenářů, tak i mě zaujala hlavně nádherná obálka, neotřelý název a anotace to jenom umocnila v tom, že zkrátka tu knížku musím mít fakt doma.
Chtěla jsem letos o adventu zkusit jít jinou cestou, než cestou romantiky a toto se opravdu nabízelo. Knihu jsem si teda koupila ke svým narozeninám a načasovala čtení tak, abych to do Vánoc stihla.
Mé nadšení se neměnilo v průběhu čtení. Naprosto jsem si užívala tu "jinou" atmosféru a jelikož jsem už četla nějaké recenze, tak jsem se dopředu obrnila před hrůzami, co tam měly být. Nutno dodat, že jsem četla horší, protože autorka to opisovala jemněji a když jste moc nezapojovali fantazii, tak to šlo. Horší už bylo, když jste si to fakt začali představovat na plné pecky, tak to se opravdu chtělo "vrhnout".
V první třetině jsem si vzpomněla na hlášku od Zdenka Izera, když parodoval pořad "Tabu" z TV Nova: "Máme tady jednoho úchyla." Tak takto to na mě působilo a do poloviny jsem netušila, co zatím je.
Pak to autorka odkryla a já čuměla, co si zvolila za to téma, které není úplně odtabuizované a hlavně není tak rozšířené a mezi námi - pokud k tomu neinklinujete, tak to nechcete ani vědět. Ale víc nenapíšu, ať nespoileruju.

Bavilo mě to, vážně jo. A s postupem čtení, i když všechny ty postavy byly vykresleny spíše nesympaticky, tak pořád jsem si myslela a to do posledního řádku, že ten chlap je magor a ten celý příběh mě kolem něho a Jessiky opravdu zajímal a četla jsem a četla.

Ta druhá linka s vyšetřovatelkou, jak ji tady někteří vychvalují, tak mi tam bohužel přišla navíc. Nic mi to nedalo, chyběla tomu šťáva a hlavně mi to přišlo takové nedotažené. Vyšetřovatelka byla vykreslena svým myšlením a chováním jako chlap a bohužel jsem nedokázala být na její straně. Kdyby toto tam nebylo, vůbec nic by se nestalo, nebo respektive by to bylo pro mě lepší.

A jsme u toho, nedotaženosti aneb čtenáři mě se nechtělo vše vysvětlovat, domysli si sám. Tak toto opravdu vážení jako ne. Pokud jsem jako autorka schopná napsat takové složitosti, zvraty a ne časté motivy, tak musím být schopná napsat i jasný závěr. A toto jako bylo zase co? Proč ti spisovatelé nechají konec tak, že může mít x variant? Jako jasně, některé věci jsou opravdu vyjádřeny tak, že jiné řešení není, ale ten epilog jsem nepobrala. To mi vadí. Mám ráda, když se mi to naservíruje jasně a zřetelně, co autorka s postavami celou dobu zamýšlela, na jaký konec myslela. Ale takto je to možné na více variant. A toto opravdu nemám ráda, nemám. A znova - nejsem líná to domýšlet, ale když mi někdo vypráví příběh, tak chci jasný konec, ať vím, jak to dopadne.

A toto je obrovská škoda. Obrovská, takže z pěti hvězd jdu na čtyři jen kvůli tomu, že se spisovatelce nechtělo pár věcí dovysvětlit.

Ale jinak - doporučuju, bylo to neotřelé, zajímavé, poutavé a chcete vědět, co za tím je.

mysterygirl
18.12.2021 4 z 5

3* dam za pribeh a 1*za obalku.
Vadil mi tam ten osobni život vysetrovatelky. Ten byl uplne zbytecny.

Majuš333
18.12.2021 5 z 5

Anotácia ma veľmi navnadila a hneď som po knihe skočila... A neľutujem, výborný psychothriller, zhltnutý ako malina... Súhlasím s ostatnými, že snáď ani jedna postava si moje sympatie nezískala...
Taký zvrat som určite nečakala, ale potom som sa už 'do všetkého' trafila správne a ani samotný záver pre mňa prekvapením nebol, ale plný počet si tento titul rozhodne zaslúži :)

'Nic nemusí být, jak to vypadá a lidé jsou málokdy takoví, jací se zdají být.'

Marekh
18.12.2021 3 z 5

Na knihu jsem byl zvědavý a tematicky se hodí k Vánocům. Bohužel jsem z knihy nebyl úplně nadšený, spíše se mi nelíbila než líbila. Knihu hodnotím průměrně. Kniha má 2 části. Určitě existují lepší psychothrillery. Ačkoliv nyní nejsem zrovna ve formě, čtu málo, knihu byl hodnotil stejným způsobem jako kdybych byl fit. Možná spíše kniha pro ženy než pro muže. Upřímně řečeno jsem si myslel, že kniha bude skvělá a budu se těšit na každou stránku, ale bohužel nadšení se nekonalo.

Kniha má pěkný přebal.

Rodaw
17.12.2021 3 z 5

ZEMŘU O VÁNOCÍCH
Hodnocení Knihánkova: 3,25⭐️
V předvánočním čase jsem si vzala tuto knihu, hezky tématicky a očekávání jsem měla hodně vysoká! Bohužel nebyla úplně naplněna - mrazivý thriller se totiž (pro mě) nekonal. Ale hezky od začátku... Anotace je záhadná, o hlavní hrdince se dozvídáme vlastně pouhé 3 informace: 1.) 29 let, 2.) fobie z knoflíků, 3.) umírá... plus ještě jeden podstatný fakt: má tajemství ... a my jako čtenáři toto tajemství budeme v průběhu čtení postupně odhalovat. Měla jsem nějaké své tipy, ale neodhalila jsem to! :) Když bych měla děj ještě trošičku více nastínit: hlavní hrdinka se jmenuje Jessica a seznámí se v kavárně se sympatickým (+ hezkým a charismatickým) mladíkem, se kterým následně i odejde. Tajemný muž ji začne věznit ve svém bytě - chce s ní strávit Vánoce... Do toho se nám v knížce otevírá ještě druhá linka (pak se samozřejmě propojí): vyšetřovatelka Kim (ta mi byla extrémně nesympatická pro svou velice ambiciózní povahu - ve smyslu velká kariéristka, která kašle na rodinu). Dá se říci, že se kniha dělí na dvě části. Obě jsou hodně psychologické, ale ta druhá polovina ještě daleko víc (a celkově je úplně jiná). Zemřu o Vánocích bych rozhodně neoznačila za thriller, pro mě se jedná spíše o psycholgickou vztahovku - sondu do nenormálních vztahů + následné pitvání se v tom. Knížka mě napřed bavila neskutečně moc (chytlavá a velice čtivá - přímo návykově), ale v té druhé polovině jsem se bohužel místy trošičku nudila. Z rozuzlení jsem byla překvapená, ale současně se neubráním trošku pocitu lehké překombinovanosti. Konec byl svým způsobem otevřený a v něčem bych určitě ocenila více vysvětlení. Zemřu o Vánocích se dá určitě označit za zajímavý titul - ale za mě ne thriller, ale vztahovka - která stačila přečíst jednou. Každopádně čtení mě bavilo (i když v druhé části o něco míň) a další knihu od paní autorky si přečtu moc ráda.

caspr22
15.12.2021

Knihu jsem dnes dočetla. Akorát nechápu, co se všem na knize líbilo. Za mě nic moc. První půlka dobrá, pak už to šlo z kopce a ve finále byl nepřehledný konec. Knihu znovu číst určitě nebudu, raději prodám.

85098211
13.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a upoutala mne hned od začátku. Autorka napsala výborný psychothriller, ve kterém je opravdu všechno jinak, než jak se jeví na první pohled ;-). Zhruba do poloviny příběhu čtenář Jessicu vnímá jako oběť, která se ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě a její únosce Dominic s ní hraje podivnou a zároveň krutou hru. Kromě toho se dozvídáme zajímavé podrobnosti z jejího soukromého života. No a na straně druhé zde máme policistku Kim, která kvůli své práci má obrovské problémy doma, a u níž situace eskaluje do té míry, že ji manžel opustí i s dětmi. Abych řekla pravdu, sympatický tady nebyl snad vůbec nikdo. A když ve druhé polovině knihy dojde ke zvratu, byla jsem opravdu hodně překvapená, protože jsem něco takového nečekala ani náhodou ;-). Kniha byla - aspoň pro mne :-) - doslova neodložitelná. A úplný závěr? Byla jsem z něj doslova v šoku! Každopádně zde hodnotím plným počtem a knihu doporučuji všem přiznivcům dobrých psychothrillerů ;-).

petaSk
11.12.2021 3 z 5

Thriller s vánoční atmosférou.
Jessica se v obchoďáku při nákupu vánočních dárků seznámí s přitažlivým mužem. Věci vezmou rychlý spád a ona se ocitá u něj doma, přičemž brzy zjistí, že se stala jeho vězněm na dvanáct dní, po které se mají navzájem poznat. Přitom doba s ním nebude zrovna příjemná.
Vyšetřování se ujímá policistka s vlastními rodinnými problémy.
Jessica nebyla typická hrdinka, taková ta klaďačka, se kterou chtějí čtenářky ztotožnit. Není moc důvěryhodná a občas jedná dost zvláštně. Mně to ale nevadilo, tuctových hlavních hrdinek mám dost. Zemřu o Vánocích není zrovna trhriller plný zvratů, ale proč by měl být? Kniha těží hlavně z izolace dvou lidí, z nichž jeden je v ní nedobrovolně. Jejich vztah graduje, až do bodu, kdy se vše převrátí a my se dozvídáme úplně jiný příběh.
S některých situací mě mrazilo, některé mi přišly tak praštěné, až jsem si říkala, jestli to autorka myslí vážně a u psaní se taky nepochechtávala.
Zemřu o Vánocích se mi líbilo. Splnilo to mé očekávání: dostala jsem psychothriller s Vánoční atmosférou. Pro mě jeden z nápaditějších thrillerů, ale pořád lehce nadprůměrná knížka.

JitkaHambi
10.12.2021 2 z 5

Anotace knihy mě uchvátila, hrozně jsem se na knihu těšila a hlavně musela jsem ji mít teď, abych si ji četla v adventním čase a měla tu správnou atmosféru.Asi jsem od knihy tedy hodně očekávala, takže jsem byla zklamaná.Za mně nuda, hlavně v první části a druhá část už byla lepší, ale stejně musím dát pouze 2*.Bohužel mi k srdci nepřirostla ani Kim, ani nikdo jiný.A že je to GENIÁLNÍ psycho thriller?Já si tedy myslím, že geniální psycho thriller vypadá úplně jinak.

lena.o.knihach
09.12.2021 3 z 5

Na další knihu od Tammy Cohen jsem byla hodně zvědavá. Dítě „L“ se mi líbilo a navíc mě nakladatelství Katto ještě nezklamalo, takže jsem byla natěšená jak malá a k tomu to tak nádherně vyšlo a já si takhle tématicky zpestřila adventní čas.

Když jsem se ze začátku bez problému začetla, říkala jsem si, že tohle vypadá fakt na dobrý psycho, jenže moje nadšení postupně uvadalo a tam, kde bych měla s otevřenou pusou zírat, jaký nečekaný zvrat se právě stal, jsem jen znuděně otáčela stránku za stránkou a najednou bylo po všem.

Námět nebyl špatný, ale mně to prostě přišlo takové nemastné neslané. Nesedlo mi to. Ani žádná postava mě nijak zvlášť neuchvátila. Ale na druhou stranu jsem to měla přečtené strašně rychle, to musím uznat, že čtivé to opravdu bylo. Za mě je Zemřu o Vánocích jen průměrný psychothriller.

zuzana2599
08.12.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že vždycky, když jsem jen pohlédla na ten sugestivní název thrilleru, cítila jsem mrazení. Ono číst v předvánočním období knihu Zemřu o Vánocích není žádná sranda. Ale byl to vážně vynikající psychothiller ! Jessice Goldové jsem věřila každé slovo. Bylo to neuvěřitelné, hrozné, hnusné, hanebné, co Dominik prováděl a dokázal. Litovala jsem Jessicu, držela jí palce, fandila jí, bála se o ni. To, co přišlo v druhé části knihy jsem ani náhodou nečekala. A závěr jsem četla pro jistotu dvakrát.
Tammy Cohen je prvotřídní thrillerová specialistka !! Klobouk dolů !!

bookbug_cz
07.12.2021 2 z 5

Sáhla jsem po kattovce jako po jistotě. Možná jsem měla velká očekávání, těžko říct, ale bohužel musím po přečtení knihy přiznat, že jsem poprvé v životě u tohoto nakladatelství zklamaná.
Anotace toho moc neodkrývala, takže jsem čekala klasicky mistrovsky vystavěný psycho thriller. To tak úplně nezapadalo. Zprvu jsem se vůbec nemohla začíst. Jakože vůbec! A to se mi nestává skoro nikdy, většinou mám na výběr knihy dobrou ruku. Na začátku celého příběhu je unesena mladá devětadvacetiletá Jessica, která mi prakticky od první stránky lezla příšerně na nervy. Už to, že nasedla do auta k cizímu člověku a nechala se odvézt mimo bezpečí civilizace, mi přišlo docela šáhlé na dospělou ženu. Ale dobře – má kniha vzbudit emoce – tak se to dá pochopit. Jenže ona s tímhle prapodivným chováním pokračovala dál a dál. Chování v bytě únosce, její tok myšlenek, snaha se ze situace nějak dostat? Dalším zvláštním případem je její přítel Travis, takže i tady jsem jen těžko chápala jejich vzájemný vztah. Podivné chování jsem čekala od únosce, takže ten jediný mi prakticky přišel zcela normální. O tom, že Jessica asi nebude úplně kladná hrdinka, pak svědčily i výpovědi nejen jejich kolegů z práce, ale i vlastní rodiny. Všichni ji prakticky označovali za divnotvora, za někoho až příliš uzavřeného a nespolečenského.
Co mi u knihy chybělo, byly neočekávané zvraty. Něco, co ukončí kapitolu a donutí vás otočit stránku na kapitolu další. Nějako to wow. Bohužel, tady text nějak sám plynul, ale docela těžkopádně, takže jsem knihu v poklidu odkládala. Nedá se říct, že to byla kastrofa, to zase ne. Byla tam fajn pointa i závěr. Ale od Katta znám prostě lepší kousky.

Leona333
05.12.2021 5 z 5

Tak jsem zřejmě pro sebe objevila novou, skvělou autorku, která umí při psaní mistrně fabulovat...
Kniha v sobě nese všechny prvky pro skvělý thriller. Víc prozrazovat nehodlám. Pro zklidnění hladiny adrenalinu, si jdu přečíst opravdu něco méně psychicky dramatického a náročného. Prostě klasickou, vánoční oddychovku... ; )

INCOGNITOREADER
02.12.2021 3 z 5

Máme zde dvě dějové linie kde jedna je z pohledu hlavní postavy a druhá sleduje vyšetřování případu.
Rozhodně bych knihu doporučil na čtení spíše pro ženy. Nejsem si jistý, že by primárně mužům sedla.
Přiznám se, že jsem od začátku měl trochu problém s hlavní hrdinkou a tím jak se chovala. Celkově mi nebyla sympatická a vlastni nikdo z knihy nebyl...
Co, ale rozhodně musím uznat, že se opravdu skutečně jedná o psycho thriller a tedy fanoušci žánru budou podle mě spokojeni.
Celou první část knihy jsem přemýšlel co bude ten zvrat. A vlastně se i trochu bál, jestli moje představa nepřekoná finální zvrat v knize. Uznávám, zvrat jsem neodhadl a tak mě nezklamal. Jen upřímně první část knihy pro mě byla trochu dlouhavá a nečetl jsem ji úplně rychle. Druhou část jsem zvládnul za odpoledne.

LaBella
30.11.2021 5 z 5

Kniha se mi neskutečně líbila. Prolínání vyšetřování Kim a pasáže s Jessicou a Dominikem = výborný tah od autorky. Bylo to čtivé, svižné, chvíli mě opravdu mrazilo a POTOM.....No já sem nechápala, autorka mě neskutečně zmátla. Přesně takové knihy mám ráda, když mě ještě nějaká dokáže překvapit totálním zvratem a já dychtivě čtu dál. Vynikající a hvězdičky rozhodně zasloužené.

Mi--LADA
27.11.2021 3 z 5

Na knížku jsem se hodně dlouho těšila a už jsem myslela, že se nedočkám. Několik let odkládané vydání vyšlo konečně letos šťastně před Vánoci, takže konec dobrý, všechno dobré, ne? U thrillerů a detektivek není radno hodně prozrazovat, protože pak můžu snadno někomu něco poodhlalit a zkazit překvapení. Takže stručně a jasně: četlo se to dobře. Přečetla jsem na jeden zátah. Na zadek jsem si z toho nesedla, ale svoje kritické myšlení si nechám na něco méně povedeného. Jsem spokojená a ráda, že se knížka dostala na pulty a že se to stihlo ve vhodném ročním období, když za oknem lítají první vločky a mezi sháněním dárků si člověk rád udělá chvilku na knížku o předvánočním čase, které by v tomto podání zažít nechtěl, zato si o něm s chutí počte. Přeju pěkný advent všem a klidně jděte do toho!

MishkaPlacha
24.11.2021 5 z 5

Tak tato kniha byla doslova jízda! Napínavá, žádné hluché místa a i když jsem si od začátku myslela, že přesně vím, jak bude příběh probíhat, autorka mě vyvedla z omylu a já hleděla s otevřenou pusou. Tohle je pro milovníky thrillerů povinnost :) Výborné čtení.

Belanna
22.11.2021 3 z 5

Na knížku jsem se velmi těšila, ale nyní po přečtení z ní mám dost rozporuplný pocit.
Námět se mi líbil. Na začátku mi některé scény dost vadily a chvílemi jsem myslela, že knihu odložím, ale vydržela jsem. Postavy v příběhu mi nijak k srdci nepřirostly a některé pasáže mi připadali neučesané a spíš jakoby násilně vložené. Ale číst se to dalo.