Zemřu o Vánocích

Zemřu o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490219/bmid_zemru-o-vanocich-mZs-490219.jpeg 4 268 268

Je mi 29, mám fobii z knoflíků a umírám. Tím nemyslím, že mi zbývají dva roky života a před sebou mám seznam přání, která bych si ještě v té krátké době chtěla splnit. Ne, umírám právě teď. V zajetí mě drží modrooký cizinec. Do Vánoc zbývá dvanáct dní. Dvanáct zlověstných dárků. Pak bude po všem. Než dočtete, je velmi pravděpodobné, že už budu mrtvá. Ale i já mám tajemství, které by nikdo nečekal. Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Katto

Dying For Christmas , 2014

martineden
06.11.2022 4 z 5

V rámci žánru mi kniha připadá velmi povedená. I když možná trošku překombinovaná.

Lvíček835
23.09.2022 5 z 5

Super kniha,dá se říct psycho od začátku do konce.A jak to bylo před koncem tak to jsem vážně měla pusu do kořán,úplně se to obrátilo a dál to rozvíjet nebudu pokud jste ji ještě nečetli.Musíte si na knihu udělat vlastní názor.

Pavlina50
14.09.2022 4 z 5

Lákavá anotace nabízející netradiční spojení vánočního času s žánrem thriller, krásná obálka
(i když s ohledem na děj k němu nějak nesedí) a hlavně taky to, že v naší knihovně byla tato kniha zásadně na pořadník, mě k ní přitáhlo.
Začátek – nadšení. Výborná čtivost, slušná míra napětí.
Autorka nás do děje vhodila rovnou a bez jakéhokoliv zbytečného natahování – to oceňuji, i když nad chováním Jessicy v tom obchodním centru jsem se chytala za hlavu…absurdně naivní, vlastně spíš hloupé a nepochopitelné. Jako když malé dítě nalákáte na bonbon.
Napětí fungovalo, nápad s dárky od únosce byl hodně zajímavý, protože na jednu stranu dárky neoddělitelně k vánocům patří, ale samotný jejich charakter zase perfektně zapadal do zvoleného žánru.
Ovšem v polovině přišel zásadní zvrat, a v tu chvíli pomalu začalo moje nadšení opadat. Směr, kam se začal děj ubírat, mě spíš zklamal. Navíc kniha přestala mít trochu spád a celkově začala působit daleko méně zajímavě a atraktivně. Moc mě nebavila ani osobní linka vyšetřovatelky Kim, dá se říct, že tyto kapitoly jsem víceméně jen tak proběhla, abych raději hned navázala na klíčový příběh Jessicy.
Moc se mi nelíbilo ani to podivně splácané a překombinované rozuzlení.
I přes tu velkou čtivost a přehršel zvratů to proto za mě na plný počet hvězdiček nebylo, zas tak úplně mě to neuzemnilo.
Ale první polovina a čtivost mi na čtyři hvězdičky přece jenom vyšla.

Akorát…..asi jsem natvrdlá, ale ten epilog jsem teda opravdu moc nepochopila.

Komentář upravuju na druhý den....s odstupem času teda beru poslední větu zpět - nedalo mi a epilog jsem si přečetla ještě jednou a pořádně pomalu a konečně mi to snad docvaklo. Tak tedy té čtvrté hvězdičky opravdu nelituju.

Rosse
06.09.2022 3 z 5

Ani nevím kde začít. Kniha se četla opravdu skvěle, ale měla jsem s ní jeden velký problém - a to s postavami, které se v knize objevují. Ani nevím, koho jsem si přála zabásnout nejvíc.
Očividně to byl cíl samotné autorky – Jessica mě neskutečně vytáčela. Jak v první části knihy, tak v druhé.

Anotace zněla opravdu skvěle, ale nakonec se dostavilo mírné zklamání. Z knihy se vyklubal docela miš maš, který se autorka neodvážila nijak ukončit. Neříkám, že u jiných knih by tohle zakončení bylo také špatné, to ne. Ale tady to podle mě bylo potřeba a ne že se na to autorka prostě vyprdne.

Mrzí mě, že ačkoliv se kniha četla opravdu dobře, nemůžu vám ji tu vynachválit do nebes. Třeba mi jiná kniha od autorky sedne lépe:)

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Super čtení

the_res13
03.07.2022 3 z 5

První část byla zajímavý psycho. Četlo se to celkem v pohodě, i když se to občas vleklo.
Druhá část byla ale úplně jiná - postupně se to tak nějak zamotávalo, kdo, s kym, co, proč, a za kolik, až z toho byl nakonec jeden velkej šmodrchanec. V epilogu ale nakonec bez rozuzlení...

(Jo a ta fóbie z knoflíků - jakože proč? Stejně to na příběh nemělo absolutně žádný vliv, autorka asi potřebovala zařadit nějakou blbost do profilu hlavní postavy.)

jasmína
19.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Do knihy jsem se začetla, ač nemám zrovna období, že bych se moc soustředila, ale u této knihy se mi to povedla a kupodivu se mi i líbila.

Ne pokaždé se vyplatí vlákat někoho do pasti, může se to vymstít.....

Heli20
06.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo dobré psycho…od začátku do konce. Hlavní hrdinka mi byla hned od začátku krajně nesympatická…ale jinak děj super, originální zpracování.

1v8na
25.05.2022 5 z 5

Příběh byl velmi čtivý. Kapitoly byly kratší, což podporovalo čtivost knihy. Kniha byla rozdělena na dvě části - na část v období Vánoc, kdy byla a Jessica s Dominikem a na část potom.
Musím říct že část potom mě naprosto totálně odrovnala.
Kniha je psaná z pohledu Jessicy - ta píše v ich formě. Je psaná také z pohledu Kim - vyšetřovatelky, ta píše v er formě a její části jsou odděleny jiným stylem písma - lépe se v tom orientujete.
Části z pohledu Kim nám ukazují to, že i když vyšetřovatelka plně ponoří do své práce, stále má svůj osobní život.
Konec knihy je ve stylu, kdy si ho podle mě může vyložit každý po svém.
Za mě to byla super jízda.

Hvězdinka
14.05.2022 3 z 5

Takové nějaké průměrné. První část se vlekla, pomaličku dárek za dárkem. V druhé řeší policistka stále dokola, co ta hlavní hrdinka tají. Překombinované, snaha o velké zvraty za každou cenu a epilog toho je jasným důkazem.

Mathiola8
07.05.2022 3 z 5

Občas to neladilo, konec mi připadal zkrácený.
Jinak zajímavé zvraty.

boeink
05.04.2022 4 z 5

Původně jsem si knihu chtěla nechat až na Advent, ať se mám nač těšit :-)
Dominik mi trochu připomínal Joeyho z knihy Ty, ale zatímco ten byl takový sympatický psychouš, Dominik byl odporný parchant. Jess mi bylo líto a přestože jsem se s ní úplně neztotožnila, celkem jsem jí fandila.
Tohle je takový ten typ knihy, u níž máte pocit, že už vlastně všechno víte a dumáte, co bude skrývat na dalších 150 stranách, když už je prakticky "hotovo". A pak bác - a všechno je úplně jinak.
Mě se kniha moc líbila, měla neotřelý námět a konec, ve kterém ten poslední puzzle zapadl na své místo.

Antaki_Thorin
22.03.2022 4 z 5

Docela mě mrzí ty špatné recenze zde. Moje pocity při čtení byly totiž úplně jiné. První část knihy mi nad hlavou visel obrovský otazník a rojily se otázky jako - proč, jak, za co...? Druhá polovina byla jiná. Byla ve jménu příběhových zvratů a přehodnocování pocitů. Moje hrdinka je Kim. Maminka, která bojuje o uznání v práci. Nakonec stojí před jedním z nejtěžších rozhodnutí! A na její volbu jsem opravdu pyšná.
Styl psaní byl čtivý, sympatický. Co mě však drásalo, bylo označení přítele jako 'můj kluk'. Trochu pubertální a nevhodné, když pomyslíme, že jde o třicátníky. Jsem stejně stará a označení 'můj kluk' mi příjde příšerné :-)
Betty96 dává nízké hodnocení za nevysvětlený konec. Betty, prosím, zkus příště číst více mezi řádky ;-)

Pája699
21.03.2022 3 z 5

Tak tohle byl slušnej psychologický výplach mozku. Upřímně ani nevím co si mám po přečtení knihy o ni myslet. Líbilo? Nelíbilo? První část mě nezaujala, druhá už byla jiné kafe :-) Tam to mělo jiskru a konečně to začalo být zajímavé. Epilog? Bez komentáře radši, jsem zase zmatená :-D Vidím to na 3 hvězdy – neurazí, nenadchne.

Atanone
18.03.2022 4 z 5

Vpodstatě bych podepsala koment čefa.
To, že jsem si vybrala knihu do letošní ČV (kniha, která má víc, než 333 stran) bylo převažujícím důvodem, proč jsem se prohryzala první částí. Druhá část, to už je jiné kafe, najednou to mělo spád a jiskřilo to nápady - pro mě s marnou snahou rehabilitovat těmi nápady část první.
Dala bych tak 3,5, ale jednak to nejde a druhak mě závěr fakt bavil.

čef
09.03.2022 4 z 5

V první polovině knihy se autorka vyráchala v psychickém a fyzickém mučení. V druhé části už jenom šlapala vodu a komplikovala komplikované. Závěr byl zrovna tak neuvěřitelný. Což o to čtivě profesionální to bylo a obdivovatelé psychologického thrilleru si přijdou určitě na své, v míře více než obvyklé.

Cajda
08.03.2022 4 z 5

A tak to vypadalo slibně....
...psycho to sice je, ale vlastně uplně jiné než se původně zdálo.
Popsáno detailně, až mi místy bylo zle :o(
Ten zvrat na konci mne šokoval, ale zároveň vlastně i trochu zklamal.

Betty96
06.03.2022 2 z 5

Anotace mě opravdu hodně nalákala a čekala jsem obrovské psycho, ale jsem spíš hodně, hodně zklamaná. Původně jsem chtěla knížce dát tři hvězdičky, ale kvůli zbytečně zmatenému a nevysvětlenému konci dávám jen dvě. Děj docela rychle utíká, snadno se začtete, ale z žádnou postavu si vyloženě neoblíbíte. Autorka měla dobrý námět na téma psychothrilleru, ale nedokázala postavám pořádně vybarvit jejich psychickou stránku. Děj vyšetřování bych vyškrtla úplně, vůbec mě nebavil a byl dost absurdní.

evin84
05.03.2022 2 z 5

Začátek knihy super bavila mě ale ten překombinovaný konec. A epilog?? Za mě pak teda zklamání.

TessaJean
27.02.2022 4 z 5

Já jsem nadšená. První polovina knihy mě až tak nevtáhla, protože jsem stále nerozuměla tomu, proč se to hlavní hrdince vůbec děje. Byla jsem zmatená a požadovala vysvětlení proč Dominik dělal to co dělal a hlavně co má ještě v plánu. Nicméně v druhé polovině jsem vše pochopila a můžu říct, že zrovna toto jsem nečekala. Pak už jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem vědět jak to bude dál a hlavně co tomu všemu předcházelo. Velice čtivě napsaný příběh. Autorka má skvělý styl psaní. Trochu mě zmátl epilog...