Zemřu o Vánocích

Zemřu o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466958/bmid_zemru-o-vanocich-CWh-466958.png 4 268 268

Je mi 29, mám fobii z knoflíků a umírám. Tím nemyslím, že mi zbývají dva roky života a před sebou mám seznam přání, která bych si ještě v té krátké době chtěla splnit. Ne, umírám právě teď. V zajetí mě drží modrooký cizinec. Do Vánoc zbývá dvanáct dní. Dvanáct zlověstných dárků. Pak bude po všem. Než dočtete, je velmi pravděpodobné, že už budu mrtvá. Ale i já mám tajemství, které by nikdo nečekal. Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Dying For Christmas , 2014

Lucciella_L
21.02.2022

První polovina knihy byla velice dobrá.
Pěkně se vyvíjel děj, nechybělo napětí.
Druhá polovina knihy už nebyla až tak zajímavá a troufám si říct, že překombinovaným koncem autorka knihu "zabila".

terryaknihy
21.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Má druhá kniha od autorky, kdy Dítě L se mi neskutečně líbilo. Bohužel tady jsem byla zklamaná. Anotace zní naprosto skvěle, ale některé části mě v knize s prominutím nudily a přišly mi zbytečné. První třetina knihy byla hodně zajímavá. skvělý námět, únos.. Pak začalo rozbalování dárků, opakující se schéma, nechutné scény, psychopati.. Jako, psychothriller to rozhodně je, autorka prostě umí vykreslit psychologii postav, ale tady mi to zkrátka nesedlo :(. A poslední část knihy? To mě úplně odrovnalo a vůbec mě to nebavilo :(. Škoda :(..

adevis
20.02.2022 4 z 5

Anotace nás naláká na neuvěřitelně napínavý thriller.
„V zajetí mě drží modrooký cizinec. Do Vánoc zbývá dvanáct dní. Dvanáct zlověstných dárků. Pak bude po všem. Než dočtete, je velmi pravděpodobné, že už budu mrtvá. Ale i já mám tajemství, které by nikdo nečekal.“…

A tak čtete, čtete, každý den, každý dárek, každé vyprávění Vám přijde podobné. Splývající. Nechutné. Ale pak přijde zvrat, odhalené tajemství, které Vás překvapí. Stejně jako mě. I přesto, že spousta věcí zůstala nevyřčena a konec je nejasný, svým způsobem se mi kniha líbila. Neměla jsem žádná velká očekávání, takže se díky tomu po dočtení necítím obzvlášť zklamaně.

Hodnotím 3,5/5* a pokud se mi dostane do rukou autorčina další kniha, nejspíš ji zkusím.

cmelda26
18.02.2022 5 z 5

Tahle kniha 100% splnila moje požadavky na dokonalý thriller, napínavý a v půlce neuvěřitelný zvrat .

FejKýý
17.02.2022 3 z 5

Kniha mě velice zklamala. Čekala jsem od ní daleko víc a úplně něco jiného. Kniha je rozdělena na dvě části a na dvě dějové linky. Nevím upřímně moc co napsat abych něco nevyspoilerovala. Jedna dějová linka je linka o Jess jak je držena Dominikem Laceym v bytě, která teda byla upřímně strašně nudná, protože se tam furt vše opakovalo dokola a druhá dějová linka je o detektivce Kim jak vyšetřuje kam zmizela Jess. Mě kniha opravdu nesedla, hlavně jsem od ní měla šíleně velká očekávání a měsíce se na ni těšila. Nakonec jsem ráda, že jsem ji nekoupila ale pořídila jen z druhé ruky. Konec je zvláštní, moc nevím co si myslet. Četly jsme s holkama v SČ, tak to musíme ještě probrat. 2,5/5*.

moudivlacek
16.02.2022 4 z 5

Tato kniha je pro mne i po přečtení záhadou, zvláště její konec. Kniha velice rychle na vás "vybalí" základní časovou linku a vy si hned samozřejmě rozdělíte na hrdiny - představitele dobra a zla. A v tu chvíli si autorka řekla, že si trochu "pohraje" s dějem, a já nestačila žasnout. Takže v jednu chvíli jsem přemýšlela, zda čtu o stejných hrdinech jako na počátku příběhu. Najednou nové informace, nové sledy, a vy se začnete ptát, kdo je skutečná oběť, a jestli vůbec existuje. Kdybych nepřečetla poslední kapitolu a doslov, měla bych jasno. Teď? Teď mám spíš jen zmatek. Není to špatné, ale....

Lovana
11.02.2022 3 z 5

Hodnotit tuto knihu pro mě není úplně jednoduché, bylo to u mě celou dobu tak trochu jako na houpačce... Co knize nelze upříst je čtivost. Přesto, že jsem po zvratu v polovině knihy vlastně odhadla téměř vše podstatné, co se až do konce dělo, tak jsem knihu nechtěla odložit a chtěla jsem ji dočíst.
A teď zpátky k tomu, že u mě to bylo téměř celou dobu jako na houpačce... Začátek mě bavil, i když po pár stránkách jsem si musela ulevit a na adresu Jessicy jsem směřovala poměrně dost nevybíravých slov... Problém nastal někdo po sto stranách, kdy mi přišlo, že se pořád točíme v kruhu a je to stále to samé... Cca v polovině knihy nastal velký zvrat, který mě velmi překvapil, ale po pár dalších stranách jsem tušila, kam to směřuje... Pak jsem už knihu potřebovala dočíst, možná i proto, že jsem doufala, že třeba bude něco jinak, než si myslím...
No a pak ten konec... O tom upřímně moc nevím, co si mám myslet...
Ale každopádně, i když těch negativ z mé strany je poměrně hodně (jo, ještě jsem zapomněla, že snad každá postava v knize je divná a nesympatická...), kniha nebyla špatná, je to spíš takový průměr.

Hodnocení 3,25*/5*

LukBook
10.02.2022 5 z 5

Za mě paráda. Chápu, že to nemusí sednout každému, ale mě osobně styl psaní i celá zápletka nadchla. Druhá část je o něco méně svižná, ale protože se vlastně jedná o takový výklad k pochopení celého příběhu. Prostě to k sobě patří a pro mnohé to čtenáře to pevně věřím bude famózní záležitost.

ydnac
08.02.2022 3 z 5

1. začátek byl napínavý
2. období předávání dárků a vysvětlení, které se k nim vztahovalo mi připadalo podezřelé,
nějak mi to nesedělo a trochu mi upadala pozornost
3. pak přišel nečekaný a šokující zvrat a potřebovala jsem vědět jak to dopadne
4. konec mě zklamal, některé věci nebyly dořešeny a asi jsem ho úplně nepochopila...
Kdybych měla doporučit thriller, tak tenhle by to asi nebyl.

xmilek
08.02.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení. Tedy alespoň první část knihy měla nakročeno k dobrému "thrilleru". Nezemřel jsem a dočetl ji, ale není to žádná sláva. To je tak, když je obálka poutavější než samotný obsah. Možná méně by v tomto příběhu znamenalo více.

Blaufik
05.02.2022 2 z 5

Celkově jsem byla z knihy zklamaná a nemyslím si, že za to mohlo pouze mé velké očekávání. Na to, že se jednalo o autorčinu druhou knihu, která u nás vyšla, tak takto opravdu ne. Přesto věřím, že si příběh své spokojené čtenáře jistě najde.

dlabikk
30.01.2022 3 z 5

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity. Začátek byl super, stránky ubíhaly, ale pak mi to přišlo čím dál více překombinované. Jako konec jsem fakt nečekala a vlasně ani nevím, zda jsem ho pochopila :o)

Pitraska
28.01.2022 2 z 5

První třetina mě chytla. Dalších 100 stran furt to samé, načež jsem si říkala, že jestli to tak bude do konce stejné, tak je to nuda. Pak najednou zvrat. Super. Rozuzlení? Strašné. Konec jsem vlastně úplně nepochopila. Tak nadějně to začalo..

hana4834
27.01.2022 2 z 5

Není to můj šálek čaje

SimonaP
26.01.2022 2 z 5

První půlka super, bavila mě moc. Pak se to neuvěřitelně překombinovalo a přestalo mě to bavit. A co ten konec??

Izu
25.01.2022 1 z 5

Bože, to byla zase ptákovina.

kuttnerovka
23.01.2022 5 z 5

Po knize jsem sáhla opravdu jen díky obálce a názvu, autorku jsem neznala. Od začátku bylo napětí a spád. K mému překvapení již v půlce knihy vyřešení případu, kdy zjistím, že to nejlepší vlastně teprve přijde a nebudu stačit koukat. Bravo tohle se hodně povedlo.

Katania
23.01.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, jen to nemělo na plný počet hvězd. Trochu až moc zamotané.

Nixa
21.01.2022 3 z 5

Z knihy úplně nadšená teda nejsem. Čtivost se knize nedá upřít, ale něco mi tam vadilo. První část byla skvělá, ale pak mi přišlo, že se některé věci opakují a děj se natahuje. Poslední část byla ale zase lepší, napínavější a akčnější. To jsem se nemohla od knihy odtrhnout a na konci nás čekal velmi překvapivý zvrat. Epilog byl dokonce mrazivý a četla jsem ho několikrát, jestli jsem to dobře pochopila.

musivila
19.01.2022 4 z 5

„Zítra je, jak se říká, první den zbytku tvého života.“

Tentokrát si žádná postava nezískala mé sympatie ... avšak kniha se četla dobře a splnila svůj účel, protože mi ležela v hlavě, i když jsem zrovna nečetla.
První polovina byla vážně psycho …. místy to bylo nechutný, zvrácený a často se mi navalovalo stejně jako Jessice.
Od začátku jsem čekala, že vše nebude tak černobílé, jak by se mohlo jevit. Děj jsem neprohlédla a ve druhé polovině jsem byla rozhodně zvědavá, kam vše bude směrovat.
Epilogem se snažila autorka o poslední wauuu efekt, ale myslím, že čtenáři jen víc zamotala hlavu a zůstalo několik ???? A já mám hned několik variant konce :)

„…. Hloupoučká Jessico Goldová.“

Vánoce fobie psychologické thrillery únosy thrillery pro ženy

Tammy Cohen (p)
americká, 1963