Země odpoledního slunce

Země odpoledního slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326101/bmid_zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 4 232 73

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Land of Afternoon Sun , 2016

marli58
29.08.2017 4 z 5

Protože mám přečtené všechny knížky od autorky, tak tentokrát příběh hodnotím sice jako pěkný, ale takový jednoduchý. Pořád jsem "něco" čekala a najednou byl konec. Má lepší. Ale četlo se to dobře :-).

minde
22.08.2017 5 z 5

Na Barbaru Wood se můžu vždy spolehnout, nikdy mě nezklame :-) a ani tentokrat.Opět se jí podařilo, díky této knize, odpoutat mě od reality a všedních starostí, a přenést mě tisíce kilometrů do let minulých, kde jsem se ani na chvíli nenudila :-)

ctenarkaEva
20.08.2017 3 z 5

Některé starší knihy této autorky se mi líbily víc, ale ani tato mě nezklamala. Barbara Wood je výborná vypravěčka, umí vtáhnout do děje a vykreslit prostředí. Ke knize se v budoucnu ráda vrátím.

luckach
17.08.2017 1 z 5

Pro mě velké zklamání.

kudrdlinka
07.08.2017 5 z 5

Knížka se mi četla hezky, ale Woodová má rozhodně lepší knížky, hlavně ty starší. Ale i tak je tohle pěkný román, který vás přenese do Ameriky dvacátých let minulého století, období osídlování Kalifornie, období, kdy ženy bojovaly za svá práva a Elizabeth byla jednou z nich. Z naivní slečinky se stane sebevědomou mladou ženou.

takana
05.08.2017 5 z 5

Woodová nikdy nezklame. Knížka se mi moc líbila.

Kerberos
27.07.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila,nezklamala ale něco tomu chybělo.Autorka má i lepší.

Makaja
24.07.2017 4 z 5

Kniha se opět četla velmi dobře, za čtyři a půl hodinky jsem byla na konci. Barbara zkrátka umí psát a vtáhnout čtenáře do děje. Nicméně přiznávám, že nadšení se úplně nekonalo. Jednak mám raději u Woodové několik rovin nebo časů, které se nakonec překvapivě propojí a jednak mi chybělo to "něco", co v jejích knihách bývá skryto. Nějaké ta přidaná hodnota, která nutí člověka popřemýšlet. K mému zklamání to na mě působilo tak, že už malinko sklouzává do žánru červená knihovna.

princesse
08.07.2017

Kniha se skvěle četla a paní Woodová opět nezklamala. Za mě určitě plný počet hvězdiček a již se těším na další knihu.

ritz
07.07.2017 4 z 5

Mě se knížka líbila, dobře se četla, zajímavé prostředí i příběh.

Ester59
28.06.2017 3 z 5

Mam všechny jeji knihy. Tahle patří ke slabším.

Toňula
12.06.2017 4 z 5

Barbara Woodová psát umí a tato kniha mi to opět potvrdila. Příběh bohatý na události, ve kterém nechybí láska, historie, tajemno, zkrátka směs všech ingrediencí, které umí autorka namíchat do velmi čtivé podoby.

sarash
05.06.2017 4 z 5

Kniha byla moc pěkná,tato spisovatelka nikdy nezklame.

quendery
29.05.2017 5 z 5

Další kniha mojí oblíbené autorky a opět nezklamala.

hankahin
25.05.2017 3 z 5

Barbara Woodová je mou oblíbenou autorkou, ale tato kniha mě bohužel neoslovila.

veronika9143
17.05.2017 5 z 5

První kniha od této autorky a moc se mi líbila. Byla tedy pořádně dlouhá a díky nahuštěnému textu mi trvalo docela dlouho než jsem jí dočetla, ale celkový dojem to nezkazilo. Za mě ano a doufám, že co nejdříve sáhnu po další její knize.

putpuda
08.05.2017 5 z 5

Mě se tedy líbila moc. Vůbec mi nepřišla jako červená knihovna. Období osidlování a rozvoje Kalifornie se mi moc líbilo. Člověk se dozví i spoustu nových věcí. A příběh samotný je moc pěkný. Domorodí obyvatelé, jejich zvyky a kouzla mě vždycky dostanou ;). Stejně tak se mi líbila i Bílá žena, u které v jednom komentáři je napsáno, ...."Tato baba prostě umí vtáhnout do děje"...tak toto platí i u této knihy :D. Já si ji tedy vychutnala a určitě ji mohu doporučit.
Už se těším na další.....

alnahu
03.05.2017 4 z 5

Barvitě vylíčený příběh Elzabeth bohaté dědičky a anglického šlechtice Nigela, který má sice titul ,ale je bez peněz. Nigel okouzlí naivní Elizabeh a vezme si ji , tím jí nastane životní peklo, až do jeho náhlé smrti ,když se utopil. A konečně se může Elizabeth provdat za svého předáka Codyma. V knize je výborně popsán život ve dvacátých letech ,kdy Američané vstoupí na území indiánu a naruší zde jejich poklidný život a tradice.

hadenka
26.04.2017

Opět luxusní čtení,autorka nikdy nezklame, knihu můžu jen a jen doporučit

Veronika248
24.04.2017 4 z 5

Barbara W.opet zpet, precetla jsem od ni vsechny knizky a posledni dobou jsem si rikala proboha kam se podela ta spisovatelka co napsala doktorku samathu, panenky z raje , atd.posledni knizky nestaly za moc ( Vyvolena, strazkyne tajemstvi) ale zeme odpoledniho slunce me vtahla do deje a bavila me