Ticho

Ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93386/bmid_nora-greyova-ticho-BZN-93386.jpg 4 943 102

Nora Greyová série

Zavržený série

3. díl

Třetí díl navazující na romány Zavržený a Crescendo. Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Silence , 2011

Lenka 13
08.04.2013 5 z 5

Opět kniha nezklamala,napětí od začátku do konce,líbila se mi část kdy Nora stratila pamět,

sice bylo v této části méně Patcha,ale objevil Scotty.Kniha mě velmi bavila.
Jen by to chtělo trochu více lásky mezi Norou a Patchem..:o)

Lira
08.04.2013 4 z 5

Ze začátku mi kniha připadala hrozná a bez pořádného děje, ale pak tam přišel Patch a jako by se už začalo něco dít. Konec mě překvapil a budu se těšit na Finále až to budu číst, i když jednička byla ze všech knih nejlepší.

Majulinek
12.03.2013 5 z 5

Celkem mi bylo i Nory líto, když si nic nepamatovala. Překvapující zápletka, jako ostatní je také čtivá.

barca14
03.03.2013 5 z 5

Kniha byla zase velice poutavá, velice dobrý nápad (vymazání paměti) to jsem opravdu nečekala ;D Těším se až si přečtu 4.díl

Petruše90
24.02.2013 5 z 5

Čtivé, napínavé, Patch, Nora, Neffili a andělé... Super :D :) Těším se na další :)

TessDragon
20.11.2012 5 z 5

Už to není jen o naší milované dvojici Patchovi a Noře, ale i o blížící se válce mezi Nefily a padlými anděli. Je tu více akce než v předešlých 2 dílech ( i když ta láska mi tam chyběla :D ). A taky jsme tak trochu začínali od začátku ( Nora - nebudu spoilerovat ). V poslední části, kdy Hank málem udělal to, co se mi v každém případě nelíbilo ( !!! ) jsem byla dost naštvaná, naštěstí někdo včas zasáhl a dopadlo to tak, jak mělo. Ale musím říct, že Nora to už nebude mít vůbec jednoduché, i když jednu vyjimku to přece jen má ( Patch - Jev ). Do Scotta jsem se také zamilovala, škoda, že Nora je jen jedna. Ale snad se to nějak vyřeší a vyvrcholí v posledním díle ( pokud je mi známo ), i když je mi to líto, celá série Hush, hush byla skvělá a naprosto jedinečná a dokázala mě pořádně vtáhnout do knížky a já ji můžu jen doporučit.

pet-kyval
01.11.2012 2 z 5

[037/12] (ebook) Kupodivu mě to opět začalo docela bavit. Po tom strašném druhém dílu mě to opět zaujalo. Jenže, když se na to tak koukám zpětně, co se vlastně ve třetím dílu událo? O co tam šlo a co se vyřešilo? Ne, že bych neznala odpovědi, ale nějak mě to nedokázalo plně uspokojit.

Kladem určitě je, že to nebylo tak přeslazené. Mínusem, že jsem v tom opět viděla až přílišnou inspiraci žánrově podobnými knihami. Na jednu stranu mě potěšila částečná rekapitulace děje zamaskovaná do Nořiny amnésie, ale na stranu druhou mi to připadalo chudé na napětí, akci a na tak velký rozsah to bylo opravdu hladové po nějakém kvalitním obsahu a ději. Jiné pozitivum ale zase vidím v tom, že byla ta prostoduchá Vee odsunuta do pozadí a v knize se tolik nevyskytovala. Na můj vkus je příliš jednoduchá, líná a otravná. Musí se jí ale přiznat, že díky nově získané averzi vůči zrádným mužům už neběhá za každým poklopcem a vůbec se jí trošku zklidnily hormony. Jinak si moje sympatie ale stále nezískala. Nora naopak naprosto zakrněla ve svých postojích, nevyvíjí se, nepřichází s novým způsobem myšlení a opět nesmyslně štěká na každý druhý strom v naprosto nevhodných situacích, které hrotí jen a pouze ona svým hysterákem a nevím proč, ale Patch mi tentokrát připadal jako chcíplá makrela dlouho ležící někde na rozpáleném molu.

A co záporná postava?... Nedá se říci, že by se autorka nesnažila, ale všem těm zlým a bubákovským postojům se dalo jen těžko věřit. Nedokázaly vtáhnout a přicházely stejně suše, jako odcházely. Žádné rozčílené pohledy a ani tajné svírání palců se ani tentokrát nekonaly a tak tedy konstatuji, že to je kniha opravdu průměrná. Navíc se tentokrát autorka ani trochu nesnažila nějak maskovat hlavního zloducha a vše nám prostřela na zcela čistý ubrus tak, abychom naopak všechno viděli zcela jasně a nic nás nemohlo překvapit. Vedlejší postavy z předchozích dílů byly použity minimálně a tak nějak mám pocit, že to celé bylo hlavně o popisech činností jednotlivých aktérů, nikoliv o nějakém větším rozvinutí děje. Celá tato kniha je tedy spíš jakási vatová výplň celé série a mlžný opar, který má zastřít ten fakt, že autorka nevěděla, jak dostat do děje tu "monumentální" bitvu, kterou okoukala jinde. Už předem tuším budoucí katastrofu v podobě čtvrtého dílu, která nikdy nemůže podle rozložených indicií dopadnou dobře ani jako iluze.

K.accka
03.10.2012 4 z 5

Všechny tři knihy se mi velice líbily, jsem velice zvědavá na čtvrtý díl.

zdenulii
09.09.2012 3 z 5

Jak začít...Tuto knížku jsem četla tak přes měsíc. Pořád jsem ji odkládala, protože mě vůbec nechytla. Strašně mě štvalo, že si Nora nic nepamatuje. Až po půlce mě to konečně trošku chytlo a konečně jsem ji dočetla. Konec byl celkem v klidu, ale celkový dojem NIC MOC...No, jsem zvědavá na poslední díl.

Anna7
12.07.2012 3 z 5

Obsahuje spoilery!!!

To, jak si Nora nic nepamatovala, mě hodně štvalo a na začátku jsem se nudila. Byla jsem strašně ráda, když začala konečně odkrývat svou minulost a začalo se něco dít.

Scott je fajn, ale nemůžu si pomoct. Myslím, že se mezi ním a Norou něco kvůli té válce změní. Buď ji začne nenávidět, nebo se s ní a Jevem spojí. V druhém případě se budu modlit, aby mezi nimi nevzniknul milostný trojúhelník. To by mě hodně namíchlo.

DarkFireflies
03.06.2012 3 z 5

Průměrné - přesně takové mi to přišlo. Začátek opět nudný (stejně tomu ale bylo i u předchozích dvou knih), děj se rozjížděl až později. Ač je ztráta paměti obvyklým klišé v knihách, autorka mě tím docela mile překvapila.
Oproti druhému dílu to pro mě bylo příjemné překvapení. Kniha je spíše takovou "jednohubkou", je dost krátká, během jednoho večera se dá v pohodě přečíst, ale jako oddechovka se to dá. ;):)

Maragad
01.06.2012 5 z 5

U této série rozhodně neplatí, že s přibývajícími díly by klesala jejich kvalita.. Opět se mi kniha moc líbila a už se nemůžu dočkat posledního dílu, jak to celé dopadne..

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Určitě doporučuji tak jako dva předešlé díly (bez nich by to nešlo).Moc se těším na další díl.Postavy jsem si oblíbila a vůbec celá série je skvělá!

Daudalinka
14.05.2012 5 z 5

Stejně strhující jako předešlé díly

Claire
10.05.2012 4 z 5

Četla jsem tuto knihu jako ebook stažený a některé chyby teda byly strašné...
Ale co se týče knihy je skvělá. Jen mi kolikrát přišlo, že od předchozího dílu, si autorka vymyslela něco, co v předchozích dílech bylo jinak, což se mi možná jenom zdálo, protože jsem 2.díl četla hodně dávno...

Kaka.cs
05.03.2012 5 z 5

Stejně jako předchozí dva díly skvělá knížka, možná ještě lepší. Nořina ztráta paměti, její postupné znovuseznamování s andělským světem, chování Hanka, Marcie, Patche, Vee, Scotta i Nořiny matky, všechno bylo skvěle popsáno. Knihu jsem četla téměř jedním dechem.
Už se moc těším na další díl.

padajicidvere
19.02.2012 3 z 5

Jsem moc spokojená s předešlými dvěma díly a tato kniha, jako další díl, není výjimkou. Líbil se mi vstup neznámého muže jménem Jave alias Patch, který jak se zdálo Noře chrání potají její záda. Úloha Hanka coby otce Nory a Mercie mě celkem znechutila, ovšem nemyslím to ve špatném slova smyslu, právě že naopak. Jeho chování mě natolik přesvědčilo, že jsem se nejednou přistihla u kyselého úšklebku, při jakékoliv zmínce o něm v knize. Zklamala mě především Vee, která ač se snažila chránit svou nejlepší přítelkyni, tak ji lhala bez jakýchkoliv výčitek do očí o Patchovi. Její matku jsem celkem chápala, protože je to matka, a ta má svůj ochranitelský pud..takže přirozeně jí nebude nikdy moc říct úplnou pravdu. Rodinu si nevybíráme. Ovšem přátele ano, a Vee moc neuspěla. Nečekaný zvrat na konci mě opravdu moc překvapil, ale nejsem si jista jestli dobře či špatně. Mám menší obavu, že v příští knize by si Patch mohl přát od archandělů, aby se Nora stala smrtelnou a všemu se tak vyhnula. Ona zemře a on tu bude na věky?! Ale no tak! Tohle vážně ne..! Také ten konec..přišel mi opravdu nijaký. Proč válka? Z knihy jako celku mám opravdu dobrý dojem, hlavně jsem byla nadšená z Patchova obydlí a jeho tajemství. Nemohu se dočkat nového dílu.

Juliette
05.02.2012 4 z 5

No nevím, jestli se mám dalšího pokračování obávat. Ten konce je sice dobrý, ale... Nějak se nám to zvrtává.

KateCullen
26.01.2012 5 z 5

Opět knížka nezklamala. SPOILER To, jak Nora ztratila paměť, bylo originální - kdyby autorka popisovala, jak ji drželi tři měsíce někde v kobce, by mě asi nebavilo, ale takhle to přeskočit a potom se ohlížet zpátky... super!

Nerissa
07.01.2012 2 z 5

:D :D :D
Když nic jinýho, tak musím říct, že mě knížka několikrát vážně rozesmála... I když to asi nebyl tak docela úmysl paní autorky... Nic proti Noře, ale ta holka je uplně mimo...

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick