Závity ulit

Závity ulit https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377515/bmid_zavity-ulit-NZW-377515.png 4 255 255

Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás, tak jako závity ulit, nedají se smazat nebo změnit, ačkoli bychom dali cokoli za to, kdybychom se jich mohli jednou pro vždy zbavit. A nakonec je musíme přijmout a začít psát nové, mnohdy povedenější, příběhy. Stejně jako Marta, jejíž život se právě zhroutil a teď je postavena před úplně nové výzvy a problémy. Jak se s nimi popere? Dokáže překonat stín, který poznamenal její osobní i pracovní život? Poetické vnímání reality se prolíná s rockovým stylem a hranice se stírají. Někdy se nám realita zdá být povrchní a klamavá… nebo se k ní stavíme s příliš velkými předsudky, a když prohlédneme, býváme příjemně překvapeni? Co čeká na Martu – najde sílu začít znovu a čelit svým životním kopancům? Pretty Woman z Holešovic se každopádně nikdy nevzdává!... celý text

alva1
06.08.2019 5 z 5

Velmi milé pohodové nenáročné čtení.

Katerina015
05.07.2019 5 z 5

To bylo tak krasne... Idealni knizka na dovolenou.... Precteno jednim dechem, kazdou volnou chvilicku jsem musela cist :-)

kudrdlinka
01.07.2019 5 z 5

Tohle je knížka přesně podle mého gusta. Příjemný příběh ze současnosti od české autorky, s lehkým vtipem, sympatickými hrdiny, možná trochu předvídatelný, ale čtivý, který chytne a nepustí. Aspoň v mém případě . Překvapilo mě třeba, co všechno může prozradit šnečí ulita :) I obálka je moc povedená a láká k přečtení. Na léto úplně ideální.

MiliKry
01.07.2019 5 z 5

Příjemná a vtipná oddychovka. Už se těším na další knihy této autorky.

starenapanena
16.06.2019 4 z 5

Milá knížka,oddechovka. Těším se na další knížku od této spisovatelky.

Knižní střípky
04.05.2019 4 z 5

Autorku jsem vůbec neznala, na knihu jsem natrefila úplnou náhodou. A rozhodně nelituji. Moc pěkný současný příběh mladé ženy Marty, která po nevěře manžela začíná znovu. Takových příběhů jsem četla již spoustu, ale každý autor toto téma pojme jinak. A příběh Marty se mi opravdu líbil. Marta, staří manželé Bráškovi, kamarádka Klára, kluci z kapely a v neposlední řadě Adam Matějka, ti všichni byli hrozně fajn. České prostředí, sympatičtí hrdinové, obyčejný uvěřitelný příběh = moc pěkné pohodové čtení.

Kvetulina
09.04.2019 5 z 5

Tohle bylo tak milé, usměvavé čtení. Nic přehnaně náročného, přesto žádné klišé. Fajn knížka.

matula1977
23.03.2019 5 z 5

Hezký příběh, takový milý, moc dobře se kniha četla, prostě mě to bavilo, krásná oddychovka.

Zdenas5
21.03.2019 4 z 5

Milá, nenáročná, úsměvná, dobře se čte.

KAME
18.03.2019 5 z 5

Další knihu od autorky jsem netrpělivě očekávala a musím říci, že jsem nebyla vůbec zklamaná. Knihu jsem přečetla jedním dechem za odpoledne. Je napsána velice svěžím stylem, který nutí člověka vždy otočit na druhou stranu aby věděl jak bude příběh pokračovat. I když čtenář dopředu ví, že to jinak než happyendem nemůže dopadnout (v opačném případě by byl nejspíš zklamán) je příběh poutavý a zábavný. Vřele doporučuji jako odpočinkovou četbu.

bookcase
16.03.2019 5 z 5

Tohle se mi líbilo hodně moc. Vtipné tak akorát, vůbec ne křečovité, pěkně plynulé bez zádrhelů... milé překvapení.

4xbabča
15.03.2019 5 z 5

Příjemné, pohodové čtení, které docela pohladí po duši.

katerina5544
10.03.2019 5 z 5

Knizka je pozitivni, ctiva a najde se i romantika. Libila se mi a vrele doporucuji.

Kočičáci
27.02.2019 5 z 5

Tento příběh se zdánlivě jeví jako úplně obyčejný, žádné hluboké osudy nebo zvraty. Ale! Je napsán tak neobyčejně, vtipně, svižně a svěže, že se vám musí líbit.
Už v začátku knihy jsem chtěla vraždit. Tchyni Sofii. No mě by to bytu bez klepání vlezla vážně jenom jednou. A ten její Miláno, to je taky dáreček! Naštěstí Martu podvede a ta se rozhodne začít znovu. Pod křídlo ji opět vezmou manželé Bráškovi, u kterých léta bydlela v zahradním domku. Profesně se posune taky, z učitelky autoškoly na osobního řidiče Pedra lorda Voldemorta. A najednou jí osud začne malovat nové zítřky a přidávat rýhy a závity na ulitě.

"Ťukanec od motyčky v závitu... to je taková šnečí filozofie. Šnek se taky nemůže zbavit své potlučené ulity. Jako se lidi nemůžou zbavit své minulosti."

hs777
23.02.2019 4 z 5

Vtipné, nenáročné a střízlivě romantické - i takové knihy jsou občas potřeba. Navíc fandím českým autorkám, proto doporučuji (možná spíš ženám).

Mermaida
20.02.2019 4 z 5

Velice milé a poutavé čtení. Parádní oddechovka, která mi sedla.

Calwina
09.02.2019 5 z 5

Líbí se mi styl jak autorka píše. Tohle je druhá knížka, co jsem od ní četla a svižnost vyprávění mě opravdu baví. Je vtipná a má nadhled. Dávám si Martinu Málkovou do oblíbených, protože je mi s jejími příběhy stejně dobře, jako je mi při čtení knížek od Patrika Hartla.

stanza
02.02.2019 4 z 5

Skvělé odreagování tohle jsem potřebovala, tohle jsem chtěla. A vůbec mě nevadí že to bylo trochu naivní "Love Story" bylo milé, vtipné a překvapilo mě.)))

hzd
27.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Autorku jsem neznala a mile mě překvapila. Přečteno za dva dny. Taková oddechovka.

Sallka
25.01.2019 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. Přistupovala jsem k ní trochu skepticky, ale vůbec nebylo třeba. Líbil se mi svěží styl psaní a to, že si autorka opravdu na nic nehraje a příběh plynul odpočinkovým tempem. Vtipné dialogy a letní atmosféra tomu dodaly šmrnc. Asi by opravdu musela být hodně velká náhoda, aby se alespoň polovina popisovaných situací stala, ale proč ne? Člověk by měl na náhody věřit :-)