Závity ulit

Závity ulit https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377515/bmid_zavity-ulit-NZW-377515.png 4 255 255

Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás, tak jako závity ulit, nedají se smazat nebo změnit, ačkoli bychom dali cokoli za to, kdybychom se jich mohli jednou pro vždy zbavit. A nakonec je musíme přijmout a začít psát nové, mnohdy povedenější, příběhy. Stejně jako Marta, jejíž život se právě zhroutil a teď je postavena před úplně nové výzvy a problémy. Jak se s nimi popere? Dokáže překonat stín, který poznamenal její osobní i pracovní život? Poetické vnímání reality se prolíná s rockovým stylem a hranice se stírají. Někdy se nám realita zdá být povrchní a klamavá… nebo se k ní stavíme s příliš velkými předsudky, a když prohlédneme, býváme příjemně překvapeni? Co čeká na Martu – najde sílu začít znovu a čelit svým životním kopancům? Pretty Woman z Holešovic se každopádně nikdy nevzdává!... celý text

bosorka78
14.10.2022 5 z 5

Moc pěkná oddychová kniha,dobře se čte. Zápletka sice čitelná ,ale zajímavá.

aninaji
08.08.2022 4 z 5

Tohle bylo opravdu příjemné překvapení! Letní pohodovka s předvídatelným dějem, ale napsaná s takovou lehkostí a vtipem, že musíte číst, dokud knihu nezaklapnete za poslední přečtenou stranou. Ráda si od autorky přečtu i něco dalšího.

Mandlevest
27.06.2022 4 z 5

Kniha akorát tak na 3 hodinový let :-). A to nejen počtem stránek, ale i námětove. Musím říct, že předchozí kniha autorky, Pérka, drátky, kolečka se mi líbila o trošku více. Ale i tento příběh ze současnosti o životních náhodách, přátelství a lásce se mi četl moc hezky. Příjemná prázdninová jednohubka z českých luhů a hájů. Fajn letní čtení.

mončičák42
31.05.2022 5 z 5

Obálka knihy s názvem doslova padnou jako ulité. Příběh o tom, jak jedna záležitost může neblaze ovlivnit několik dalších let života, je napsán s humorem a lehkostí, má šmrnc a spád. Marta mě moc bavila a Matějka vlastně také. Fajn kniha pro radost.

Mychaela
05.05.2022 4 z 5

Kdo hledá hlubokomyslný román o smyslu života, ať sáhne jinam.
Kdo se ale chce odreagovat a pobavit, vybral správně.
Závity ulit jsou podle mě v rámci svého žánru (román pro ženy) hodně povedená věc.
Od knihy jsem absolutně nic neočekávala a o to víc jsem spokojená.
Čtivá, milá, nenáročná a ano předvídatelná (ale ne přeslazená a prostoduchá) jednohubka, kterou jsem měla přelouskanou za 2 dny a zanechala mi na obličeji připitoměle blažený výraz :-).

LeserDe
25.04.2022 1 z 5

"Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás" - úvodní věta o této knize je všeříkající. A přesně takhle je napsaná celá kniha. To nechcete.

raty
24.04.2022 5 z 5

Sobotní večer, kdy jsem si mohla vybrat pečení s celou zemí nebo čtení, jsem strávila velmi příjemně se Závity ulit. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem, protože jsem četla i když už měli všichni dávno dopečeno a dočetla až do poslední stránky. V komentářích níže je často zmiňována předvídatelnost příběhu, ale pro mě byl zároveň předvídatelný i velmi originální a moc mě pobavil. Romantika s vtipem pro ty, jejichž věk už dávno nekončí
...náct.

ZuK1
09.04.2022 5 z 5

Lehké, vtipné, trošku předvídatelné letní čtení, ideální pokud potřebujete zažehnat splín nebo si odpočinout u nějaké optimistické a pohodové oddychovky.

Helenan77
17.02.2022 5 z 5

Dopoledne jsem knížku vrátila do knihovny a cestou zpět jsem se zastavila do knihkupectví a koupila si ji :-). Budu si s ní zvedat náladu. Četla jsem teď sérii detektivek a dramatických příběhů a potřebovala jsem si vyvětrat hlavu něčím optimistickým. Závity ulit je osvěžující knížka. Oceňuji, jak se autorka nesnaží tvářit, že píše veledílo, ale ani nesklouzne k laciným klišé oddychové literatury. Příběh je jednoduchý, ale originální, čtenáři je jasné kam směřuje, přesto vývoj dokáže překvapit. Autorčin rukopis má švih a vtip; prostě umí psát. Pěkně vykreslené postavy, nádherná letní atmosféra, moc pěkné metafory a vůbec jazyk jakým je knížka napsaná. Tohle čtení mi udělalo velkou radost.

Jana283
16.02.2022 4 z 5

Druhá knížka od „mého letošního objevu“ Martiny Málkové. Milé čtení, pohlazení po duši nabíjející optimismem.

jarmar876
15.11.2021 5 z 5

Tento příběh mi přišel náramě k chuti. V podzimních pochmurných dnech, kdy se stmívá snad už ve tři a ze všech stran se na nás valí neradostné zprávy, mě Závity ulit vytáhly do světa plného letního slunce a svižného vtipného vyprávění. Je to knížka na relax, nabrání nových sil a pozitivní nálady. Od začátku jsem tušila, kam příběh směřuje a to co jiní hodnotí jako mínus této knížky, já naopak oceňuji. I přes svou předvídatelnost dochází v ději k nepředvídatelným zvratům a to co je nejvíc, je autorčin styl jakým píše. I love story, z pera Martiny Málkové, je chytrá knížka bez banalit, s přesahem k zamyšlení (kdo se zamýšlet chce), plná poetických metafor. Od autorky jsem četla její další dvě knížky a i v tomto případě jsem z jejího psaní nadšená.

martineden
09.10.2021 4 z 5

Kdo si rád občas vyvětrá hlavu lehčím žánrem, tady si přijde na své. Náladou mi kniha připomínala tvorbu Alexandry Potter, ale proč ne? Úplně bych to viděla jako film.

los
02.10.2021 odpad!

to jsem zase jednou sáhl v knihovně vedle, takové hloupé ženské psaní...

marketa1860
21.09.2021 3 z 5

Opravdu odpočinková kniha, děj plyne tak jaksi očekávaně, bez překvapení. Žádné zvraty nečekejte, je to příjemný odlehčený příběh vcelku zajímavé ženy v okamžiku rozhodování o vztazích, práci, minulosti, budoucnosti. Přečetla jsem ji za tři odpoledne, parádně vyvětrá hlavu a vyvolá úsměv na tváři.

Zoe111
29.08.2021 5 z 5

Naprosto úžasná oddechovka. Příběh plyne tak poutavě, že nejde knížku odložit. Přečetla jsem ji za sobotu a škoda, že Závity ulit nemají víc stránek. Autorka prokázala, že je opravdu výborná vypravěčka. Dokáže si poradit s různými žánry tak, že její styl vyniká neobyčejnou čtivostí. Na rozdíl od vážnějšího románu Pérka, drátky, kolečka, který jsem četla jako první, jsou Závity ulit odlehčené čtení, svěží, vtipné, ale přesto nabízí i možnost k zamyšlení, pokud se čtenář zamyslet chce. Od začátku je jasné kam příběh směřuje, ale pod touto jednoduchou linkou se pro vnímavé otevírají poněkud hlubší otázky a odpovědi. Jaké je pozadí chování člověka? Jak moc nás ovlivňují předsudky? Jak hrdiny poznamenají utajené obavy a kde je hranice mezi odvahou a bláznovstvím? A je to opravdu bláznonovství?
V knížce jsem našla spostu krásných a originálních metafor, kterými autorka potvrdila svůj talent pro poetiku, stejně jako skvěle padnoucí dialogy a štiplavý vyvážený humor.

aralka
28.08.2021 4 z 5

Já jsem se bavila!! Děj knihy je skutečně hooodně předvídatelný, jednoduchý, v podstatě plytký, romantický až pohádkově, náhody nereálné a mohla bych pokračovat ... ALE, celé je to v takovém skvěle odlehčeném a moc sympatickém podání, jde o knihu zábavnou a odpočinkovou, která nemá ambice si hrát na něco jiného... za mě super!!

Aneleh
09.08.2021 5 z 5

Moc hezké odpočinkové čtení a i když každý pozná, k jakému konci to vše směřuje, přesto je velmi zajímavé nechat se unášet celým příběhem a tu cestu si užít. Je vtipná a nenechá vás se ani chvilku zastavit, protože prostě musíte vědět, jaká další dobrodružství vás na ní ještě čekají. Přečteno téměř na jeden zátah, to prostě jinak nešlo.

Mondaika
05.08.2021 3 z 5

Od knihy jsem nemela velké očekávání. Do prvních cca 75 stran jsem se nudila. Možná se přesvědčovala o tom, že musím číst dál..., ale tak jako všechno chce svůj čas i tato kniha a tento děj ho potřeboval. Zároveň mi kniha dovolila zamyslet se nad "šnečími domečky" z jiného úhlu pohledu.
Kniha je Předvídatelné, ale to ji na kouzlu neubere. Hlavní hrdinové byly super....

"je to jako historie, nemůžeš s ní nic dělat. Můžeš o ní lhát, můžeš ji tajit, můžeš zkusit na ni zapomenout, ale to ji nezmění... Zůstanou šrámy, kterych se nezbavíme po celý náš život... Smířit se s tím je jediný co musíme....

Krásné čtení do dešťových dnů....
#summertime#rain

Lenka51
01.06.2021 4 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení. Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale ve výsledku jsem hltala jednu stránku za druhou. Sice je všem asi předem jasné, jak to skončí, přesto to ději na zajímavosti neubírá.

Dela111
11.05.2021 4 z 5

Závity ulit obsahují jednoduchý předvídatelný příběh a ačkoliv je to spíše čtení pro ženy a já si podobné věci vybírám zřídka, přečetla jsem to nadšeně na jeden zátah. Problémy, se kterými se hlavní hrdinka potýká, jsou ze života a autorka vše líčí lehce, s vtipem a ironií, mockrát jsem se při čtení usmívala.
Je to taková osvěžující nenáročná četba, troufám si tvrdit, že dokáže i zvednout náladu :-). Doporučuji jako skvělou oddechovku.