Zátiší s kousky chleba

Zátiší s kousky chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247783/bmid_zatisi-s-kousky-chleba-Xgx-247783.jpg 3 246 81

Rebeca Winterová se v mládí proslavila sérií fotografií, které pořídila jedno obyčejné ráno u sebe doma. Pár fotografií nepořádku na kuchyňské lince… ještě dlouhé roky ji fascinovalo, jak ji kritici vynesli do nebe. Po letech úspěchů se ale Rebeca dostává opět do smyčky stereotypu, pracovního i osobního. Když jste na vrcholu, dostává se vám pozornosti, když jste za zenitem, dostává se vám ocenění – kdysi tohle někdo prohlásil a měl pravdu. Rebeca si v šedesáti letech uvědomuje, že se dostala do věku, kdy se jí onen zpropadený citát osobně týká. Opouští život v New Yorku, který je pro ni po všech stránkách náročný, a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. Až tam, na loveckém posedu, ve společnosti pokrývače Jima Batese, zjišťuje, že skutečný život je barvitější, než jak ho viděla přes hledáček fotoaparátu. Zátiší s kousky chleba je příběhem o nečekané lásce. Příběhem ženy, která dospěla k zjištění, že život je mnohotvárnější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life with Bread Crumbs , 2014

jindrich7442
29.03.2017 3 z 5

Na knihu jsem narazil náhodou, když jsem v knihovně procházel regály a rovnal knihy. Zaujalo mě upozornění o Pulitzerově ceně , po prověření, zda je autorka skutečně takto oceněna, jsem se pustil do čtení (čtenářská výzva 2017). Od počátku jsem věděl, že co se týká žánru, nejedná o můj šálek kávy. Nicméně musím podotknout, že nevšední styl jakým je kniha psána mi vynahradil předvídatelné rozuzlení zápletky, končící šťastnou láskou. Dalším pozitivem pro mě je obraz americké společnosti a života tamních lidí.

asam
13.03.2017 4 z 5

Knížka se dobře čte žádné složité dech beroucí zvraty. Prostě tak jak život plyne, se všemi radostmi i strastmi. A poučení? - Neházej flintu do žita - Nikdy není pozdě. - Na cokoliv.

Magdalena5
06.03.2017 5 z 5

Pěkně napsané, s přibývajícím věkem si dokážu vychutnat pocity, zápletky i popisy autorky.

rajen
04.02.2017 2 z 5

Tato knížka mě moc neoslovila. Nevím, co na ní mělo být světoborného, že se stala bestsellerem. Nenašla jsem tam nic extra hlubokomyslného, a nepůsobilo to na mě ani jako klasický románek. Hrdinka tam sice našla svého hrdinu, ale vývoj tohoto vztahu je tam hrozně osekaný, jakoby jen tak na okraj v ději, který taky není celkem nic moc. Prostě u mě to není ani na ten průměr. To bych se musela jiným knihám omlouvat.

amysa
03.02.2017 4 z 5

Knížku jsem měla rozečtenou poměrně dlouho, ale během těch delších přestávek mě ani jednou nenapadlo, že to vzdám... Možná i proto, že ji mám tak trochu spojenou s jedním příjemným letním dnem...
Příběh to není úplně špatný, má v sobě hodně hezkých myšlenek, ale opravdu vyžaduje větší dávku trpělivosti... A tak chápu, že řada čtenářek, vyžadujících spíše nějakou pořádnou "akci" ji prostě odloží, aniž by se dozvěděly, jak ta různá nedorozumění, náznaky, oťukávání, míjení a také drobná tajemství, vlastně dopadnou... Nakonec to nebylo vůbec špatné a poslední řádky jsem přečetla jedním dechem...
Zkuste dát šanci i knížkám, které mají na první pohled nižší hodnocení, třeba se vám moc hezky odmění:-)

kadgam
11.01.2017

Dobrá oddychovka aj kniha na zamyslenie sa o živote

KydlochMoris
09.11.2016 5 z 5

Oddechová pohodová kniha. Velmi dobře se mi četla...

regulax
29.10.2016 3 z 5

Ve své podstatě silný romantický příběh, který započne až v druhé půli knihy. Do té doby se musíte prokousat všemi útrapami života hlavních hrdinů. Příběh čtivý, ale ta pětiřádková souvětí mi dávala zabrat. To je snad knižní rarita!

Toňula
10.10.2016 4 z 5

Souhlasím s tím, že kniha je pro přemýšlivější čtenáře, autorka hodně používá přirovnání i metafory, ale i přesto se mi četla dobře a příběh mě zaujal tím, jak se snaží hledat drobné zajímavosti a mimořádnosti lidského života na příběhu stárnoucí fotografky, která nečekaně nalézá lásku a prozumění tam, kde je ani nečekala.

Anie94
13.09.2016 5 z 5

Kdyz jsem predtim cetla tady ty komentare k teto knize byla jsem rozladena. Nikdo z nich nemel pravdu. Je to moc krasny pribeh plny emoci a s tajemstvim od zacatku do konce. Nuti ctenare se zamyslet nad svym zivotem. Neni to zadny prvoplanovy romanticky cajdacek typu zili stastne az do smrti ale ten pribeh je skryty mezi radkky a tak.kniha vyzaduje ponekud chytrejsiho ctenare a rozhodne bych ji nezaradila mezi oddechovky.

eiramka
29.08.2016 2 z 5

Původně jsem myslela, že se možná něco "ztratilo v překladu" , ale po přečtení recenzí na goodreads si to už nemyslím. - čekala jsem poctivý krajíc chleba ,ale dostala jsem americký fast food :) Jako - "hluboký vhled do ženské psychiky" (citace z obálky knihy) - leda tak možná do psychiky bohaté stárnoucí Američanky - a i tam o té hloubce docela pochybuji.
Nejvíc mě takové knihy štvou tím, že se tváří jako něco, co nejsou - a já pitomec čtu a ztrácím tím čas a hledám a hledám a na konci zjistím, že prostě z fast foodu svíčkovou neuvaříš:)
Na druhou stranu - -zamilovaná oddychovka - proč ne, když právě na tohle máte chuť. A ještě něco - za tenhle román Pulitzera (právem )nedostala!

Imor
14.08.2016 3 z 5

Dlouho jsem po knize pokukovala a nakonec koupila, ale mělo zůstat jen u toho pokukování :-)

stanza
18.07.2016 5 z 5

A mě se kniha moc líbila. Jsem moc ráda, že jsem nedala na rozmanité a někdy až nenávistné komentáře. Nejsem ani ve věku hlavní hrdinky, ale jsem ráda že jsem příběh o stárnutí, životních změnách, lásce a vzpomínkách četla právě teď. A to nejen pro to že i já mám syna Benjamína. Také jsem si připomněla spisovatelku povídek Alici Munro.

Denika
12.07.2016 2 z 5

Těžké zklamání. Ještě jsem zbytečně utratila 5 korun ( :D ) za rezervaci v knihovně. Mám pocit, že Pulitzerova cena je dnes udělena kdejakému povrchnímu braku s líbivým názvem a pokud možno pěknou obálkou. Nuda, šeď a průměrnost.

Mermaida
21.05.2016 2 z 5

za mě nic moc - nechytla mě :(

johannis
30.03.2016 5 z 5

V zásadě zcela jednoduchý příběh, který je z naprosto nepochopitelného důvodu tak chytlavý, že jsem jen četla a četla. Spojení současnosti se vzpomínkami. Příběh nemá dlouhý děj, žádné zvláštní zvraty, ale přesto se nelze od něho odtrhnout. Ani mi nevadilo, že hlavní hrdinka je o tolik starší, to ale není nijak zvlášť důležité. Láska, vzpomínky, rodina, smrt.
Za mě výborné!

alena67
26.03.2016 1 z 5

zbytečně promrhaný čas na přečtení, nudné, nezáživné...

pichova.veru
05.02.2016 1 z 5

Nezajímavá kniha, nudný příběh. Opravdu se mi nelíbila.

Erudite
29.01.2016 5 z 5

Číst je s knihou jako tato něco podobného dýchání v probouzejícím se lese. Jako procházka, po které máte červené tváře a probuzenou mysl.
Slova jsou tichem a vzduchem a lehkostí.

zuzi1162
11.01.2016 5 z 5

Noo ... byla tam část, kde jsem se ztrácela, co je přítonost a co vzpomínky, ale vlastně mi to ani nevadilo. Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje a moc se mi líbila.

fotografování láska stáří americká literatura schizofrenie

Anna Quindlen
americká, 1952
2015  68%Zátiší s kousky chleba
1999  75%Jediná správná věc

Kniha Zátiší s kousky chleba je v