Jediná správná věc

Jediná správná věc https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117583/jedina-spravna-vec-117583.png 4 17 4

Výborná absolventka Harvardovy univerzity a nadějná redaktorka časopisu Ellen Guldenová musí nečekaně přerušit slibnou kariéru v New Yorku a vrátit se do malého univerzitního městečka. U její matky Kate zjistili rakovinu a otec George, vážený profesor anglistiky na místní univerzitě, rozhodl, že o ni dcera bude pečovat. Pro vypjatou intelektuálku Ellen představuje starost o nemocnou téměř nepřekonatelný úkol – emocionálně i prakticky. Šest měsíců den po dni prožívá její utrpení až do nevyhnutelného konce. Tíhu tohoto smutného poslání jí umožní zvládnout láska k matce a půlrok, který s umírající stráví, se stane zásadním předělem i v jejím životě. Po matčině smrti však nastává dramatický zlom... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

One True Thing , 1994

MOu598
13.09.2017 3 z 5

Četla jsem v lednu 2003. Podle mých poznámek:
Hezké, ale špatně se čte, asi špatně přeloženo.

deshalb
07.03.2017 4 z 5

Krásna, ale smutná a dojímavá kniha. Kniha o milujúcej matke, ktorá okrem svojho vážneho zdravotého stavu, musí znášať aj neveru manžela, o ktorej jej dcéra nemá ani tušenia a preto vníma svojho otca ako najdokonalejšieho a najrozumnejšieho tvora na svete a svoju matku viac menej zatracuje. O to krutejšie je zistenie, keď sa dozvedá pravdu a zistí aký je jej otec egoista a kto je vlastne najhodnotnejší človek v jej živote, aj keď spoločného času už zostáva tak málo...kniha samozrejme obsahuje oveľa viac, určite sa oplatí prečítať si ju .

bai.Cerna
09.06.2016 3 z 5

Dojemný příběh. Čtyřiadvacetiletá dívka opouští svoji práci a hektický život v New Yorku a vrací se do rodného domu na malé město, aby pečovala o svou matku, které byla diagnostikována rakovina. Nemoc je neúprosná… Poté, kdy matka svůj boj s nemocí prohraje, upadne dcera do podezření, že zapříčinila její smrt podáním velké dávky morfia. Za mne mezi *** a ****

Tess.96
07.03.2014 4 z 5

Nádherná kniha o vztahu mezi matkou a dcerou. Nejdřív se k sobě nemají, dcera vzhlíží k svému otci, ale jakmile matka onemocní a dcera se o ní musí starat, tak pomalu začíná poznávat, že má k ní daleko blíž. Je to dojemné, krásné, strhující, i když to má pasáže, které jsou zdlouhavé a trochu nudné, tak slzy u kapitoly, kde umírá Kate Guldenová jsem neudržela. Krásně napsané.

americká literatura romány pro ženy

Anna Quindlen
americká, 1952
2015  68%Zátiší s kousky chleba
1999  75%Jediná správná věc

Kniha Jediná správná věc je v