Hlavohrátky

Hlavohrátky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183144/bmid_hlavohratky-183144.jpg 5 371 58

Zámek a klíč série

Tři sourozenci Zámkovi přežili strašlivý vražedný útok ve vlastním domě, který stál život jejich otce. Ve chvíli, kdy si začínají znova dávat dohromady své životy, objeví malý Bóďa starý klíč s naprosto neuvěřitelnou schopností. Co myslíte, že by se stalo, kdybyste dokázali překonat vlastní strach, zvládnout jakoukoliv dovednost nebo naučit se jakémukoliv druhu umění tak jednoduše, jako kdybyste otočili klíčem v zámku? Možná by vás to stálo život, zvlášť kdyby se do toho vložil Kulišák, zapřisáhlý nepřítel rodiny Zámkových. Druhý díl série Zámku a klíče scenáristy Joe Hilla, doprovozený halucinogenními kresbami Gabriela Rodrigueze, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Head Games , 2009

trudoš
19.01.2017 4 z 5

Oproti předchozímu dílu nabírají události v Lovecraftu na konkrétnější formě a už teď je jasné, že psychopatický zabiják je to nejmenší, s čím se rodina Zámkových bude muset popasovat. Minulost začíná vystrkovat růžky a my dostáváme vějičku v podobě událostí, které současnému ději předcházely. A pomotá to hlavu, jen co je pravda. Ovšem tajemství uvnitř tajemství, to je večerníček pro mou zlobivou dušičku, takže kvocient natěšenosti na další album je vytočen na maximum.
Naneštěstí jak už si autoři uvědomují, že první zásek mají za sebou a teď už mohou zvolnit, rozmělňuje se i tempo vyprávění. Ne že by došly nápady či imaginace, těmi Joe Hill rozhodně nešetří, a architektonická kresba Gabriela Rodrigueze je prostě fascinující. Ovšem tam, kde první kniha rozbušila srdce adrenalinem, tady je příliš znát, že nějakého vysvětlení se dočkáme až příště. O to víc jsem zvědav, kam všechny ty nitky povedou.
Rozhodně jedna z nejoriginálnějších hororových sérií za posledních pár let. A možná vůbec.

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Poutavý příběh, skvělý nápad, jen je škoda, že se spousta událostí odehrává ve veliké zkratce.

Pedestrian
17.12.2016 4 z 5

Zatím po dvou dílech těžko hodnotit, až si to po přečtení všech knih do sebe dosedne a budu mít ucelený obraz, pak očekávám revisit a plnou palbu. Hodně komplexní a ambiciózní věc.

Ingenír
02.07.2016 5 z 5

Teprve se to rozjíždí. Jeden klíč vládne všem. Ale na vládnoucí klíč si asi budeme muset ještě chvilku počkat. Protečou potoky krve, umře hodně lidí a budeme se bát. Vidím v tom ohromný potenciál a jen doufám, že se mistři Hill a Rodriguez této šance nezaleknou. Pokud se bude brutalita stupňovat a nebude to zakončeno slaďoučkým finále, bude to jako celek bomba. Už v ruce držím trojku, ale zatím jen koukám klíčovou dírkou a závan větru má pachuť krve.

Pavo.Klima
24.06.2016 5 z 5

S klíči si začínají hrát i Tyler a Kinsey. Kdo nemá v hlavě klíčovou dírku? Je dobré si vidět do hlavy? Kdo všechno si vzpomene na minulost a bude ho to stát život? Lze vyluxovat z paměti vzpomínky jedním šikovným tahem? Co se dělo před lety v jeskyni? A co bude/bylo dál???

Kapis
30.04.2016 5 z 5

Uchchch... jsem zcela pohlcen! Jak směšným zlem byl prostý Sam! Nebo sehraje roli Gluma? Uch uch jsem natěšený jak malý Rajda a jdu z igelitu rozervat další díl. To je pecka!

DajaF
03.02.2016 4 z 5

Další úžasný díl, těším se na pokračování!

evickakyticka
23.11.2015 4 z 5

První díl této série jsem si pořídila s tím, že není vůbec jisté, jestli se dočkám pokračování. Pak jsem na to pozapomněla a když jsem ho pak uviděla v regále knihovny, honem jsem si ho plna očekávání donesla domů. Nemohla jsem se dočkat a tak jsem ho honem začala číst. A to byla trošku chyba. Měla jsem si zopakovat díl první a až pak pokračovat. Takže za tři dny jsem ho přečetla dvakrát a nelituji toho. Krása, krása a jenom krása. Každý obrázek jsem do detailu prostudovala a kochala se. Takže po malých začátečních klopýtnutích se vrhám na třetí díl.

Sorrow
31.10.2015 5 z 5

Nejsem si jistá, zda se dá slovy dostatečně popsat genialita této série. Ať už se jedná o postavy, příběh či kresbu, vše je naprosto perfektní a já se jen těším, až se pustím do třetího dílu!

martinstefko
30.10.2015 5 z 5

"Zámek a klíč", a je celkem jedno, jestli mluvím o prvním nebo druhém díle, je nádhernou ukázkou toho, proč je komiks tak jedinečné médium. Spisovatel a kreslíř se zde dostávají do naprosto unikátního propojení. "Zámek a klíč" by byl skvělý román, vlastně asi série románů, ale díky kresbě Gabriela Rodrigueze je z toho naprosto úchvatný komiks, který okouzluje svou fantazií, svými postavami a jejich osudy, svým světem, napětím i dalšími emocemi. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/12/418-zamek-klic-2-hlavohratky-100.html

Cryptkeeper
20.09.2015 5 z 5

O něco složitější,než předchozí díl.
Stále ale úžasné dílo doprovázeno nádhernou ilustrací.

Terva
23.07.2015 5 z 5

Na konci prvního příběhu vyloví Bóďa z vody další klíč. Na počátku druhé knihy jej nalézáme, jak prochází celým Zámkem a hledá ty správné dveře pro tento klíč. Opět je to velmi krvavé a hned od počátku nás to nenechá na pochybách, že to bude ještě krvavější. To kam vlastně klíč patří a Bóďa na to přijde je mrazivé a geniální. Tohle jsem teda nečekal. Druhý příběh z LoVeCRaFTu je děsivější, ale ne tak šokující. Už totiž víme, co máme od dvojice Hill a Rodriguez očekávat a tak nás ani nepřekvapí klíč k hlavě a jeho možnosti. Tohle je tak trochu historie podivné bytosti ze Studničního domu a její činy. Je to opět hodně o smrti plné smutku. Na konci knihy je rekapitulace šesti klíčů, které již známe, jejich konkrétní názvy a hlavně, návod co se s nimi vše dá otevřít. A nakonec nezbytná OBRAZ Árna. Tak hurá na třetí díl.

kethy
23.07.2015 5 z 5

No, nečekala jsem nic jiného, než smrt, překvapení a pár nechutností. To vše jsem dostala.

memphisz
14.07.2015 4 z 5

O něco méně výrazné než první díl, ale pořád velmi kvalitní komiks. Odhaluje se zde minulost některých postav a um tyranizování hlavního záporaka je ukázkový. Hill dokáže zaujmout a jeho postavy jsou živé.

borknagar
06.03.2015 5 z 5

Hlavohrátky jsou svěžím komiksem, kde každá strana je plná nápadů, napětí a tajemství. Dostane se nám i odpovědí, ale ještě více vyvstane otázek. Kresba je jako v prvním díle detailní a k tomuto druhu komiksu se báječně hodí. Hill mě každým dílem, které si od něj přečtu, začíná přesvědčovat, že je synem svého otce a že se máme v budoucnu na co těšit. A také pevně doufám, že se podaří vydat kompletní sérii Locke & Key......// Po druhém dočtení druhého Zámku jsem stále přesvědčen, že se jedná o svěží, napínavé dílo, které roste každým dílem. Čím více klíčů, tím více atmosféry. Parádní práce a je super, že si lidé uvědmili, že není jen Superman a další podobní (13.5.-15.5.2016).

LordSnape
15.02.2015 4 z 5

Až ve chvíli, kdy jsem pochopil, proč se tenhle díl jmenuje Hlavohrátky, se mi to vážně začalo líbit.

Covenant
21.08.2014 5 z 5

Tak tento díl jsem zhltl ještě rychleji, než ten předchozí. Joe Hill je opravdu otevřená hlava nápadů. Co se týče zpracování, nemám výhrad. Zírání do hlav, bylo na tom všem asi nejlepší. Nejpropracovanější byla ta Bóďovo dětská. Líbí se mi také, že na konci v sešitě nám tvůrce výtvarné podoby, dovolí nahlédnout na jeho postup vytváření jednoho okýnka ze sta. Bod po bodu, vč. "proměňujícího se" obrázku tu Rodriguez popisuje v několika bodech, jak od scénáře, představy, přes zpracování, dojde ke konečnému výsledku. Škoda jen, že třetí díl je v nedohlednu :-(

DennisMoore
13.12.2013 5 z 5

Ještě lepší než jednička. Hlavohrátky odpověděly na několik otázek z Vítejte v Lovecraftu, zároveň ale nastolily spoustu dalších a přímo mistrně vtáhly do děje, respektive do dějů, neboť střídání časových rovin funguje tak přirozeně a plynule, jak se to v komiksu naposledy podařilo snad Mooreovým Strážcům. Kresba Gabriela Rodrigueze je božská a na řadu políček a polí budete rádi zírat dlouhé minuty než přejdete na následující stranu. A Joe Hill? Tátovi ostudu nedělá už dávno. Ale nedělá ji ani sobě.