Hlavohrátky

Hlavohrátky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183144/bmid_hlavohratky-183144.jpg 5 371 58

Zámek a klíč série

Tři sourozenci Zámkovi přežili strašlivý vražedný útok ve vlastním domě, který stál život jejich otce. Ve chvíli, kdy si začínají znova dávat dohromady své životy, objeví malý Bóďa starý klíč s naprosto neuvěřitelnou schopností. Co myslíte, že by se stalo, kdybyste dokázali překonat vlastní strach, zvládnout jakoukoliv dovednost nebo naučit se jakémukoliv druhu umění tak jednoduše, jako kdybyste otočili klíčem v zámku? Možná by vás to stálo život, zvlášť kdyby se do toho vložil Kulišák, zapřisáhlý nepřítel rodiny Zámkových. Druhý díl série Zámku a klíče scenáristy Joe Hilla, doprovozený halucinogenními kresbami Gabriela Rodrigueze, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Head Games , 2009

cube6
24.06.2020 5 z 5

Joe Hill mě nepřestává fascinovat svými nápady. Druhý díl této série je opět naprosto úžasný a opět nám dá více otázek než odpověďí, ale přesně takhle udrží čtenáře v napětí a dychtícího po dalším díle. Jablko prostě nepadlo daleko od stromu. Přál bych si vlastnit Klíč lebeční, abych si mohl z hlavy vytáhnout své oblíbené filmy, knihy nebo třeba i hudbu a užít si je znovu poprvé.

Hodnocení : 10/10

jejda.majda
20.04.2020 5 z 5

Wau, druhý díl mě bavil ještě o trochu víc než ten první. Je to opravdu skvěle napsaný a nakreslený komiks. To není jako číst knihu, ale spíš jako se dívat na film. Tenhle komiks umí vyjádřit tolik emocí a umí tak krásně vykreslit charaktery postav. Těším se na další díl!

fvalek
06.04.2020 5 z 5

Nemám moc co dodat, protože jsem toho hodně napsal k prvnímu dílu, a tohle je těsně navazující série, takže se to nese ve stejném duchu. Nicméně série se rozjíždí a dál dostává své obrysy. Další klíč, další dobrodružství. Stejně jako u prvního dílu žasnu nad výpravností, která je na komiks opravdu velká a i v malém prostoru dokáže popsat tolik dějů a skutečností. Všechny náznaky a věci mezi řádky jsou snadno pochopitelné a vzniká tak rozvětvený příběh, i když je v popředí stále jen několik postav. Psychologie postav je skvělá, autor i ilustrátor ji umí naprosto dokonale až kouzelně obsáhnout.

Líbilo se mi větší zaměření na Ellie, Rufuse a Lucase - bylo jasně zřetelné, co jaká postava prožívá a čeho je schopná. Líbilo se mi i dění okolo Duncana, protože mi přišlo, že jeho dějová linka odráží společnost a jeho postava snad bude víc důležitá. Potěšila mě i linka okolo profesora. Co se týče hlavního tria dětí, tak tam se příběh zase tolik neposunul, docela se těším, až odhalí Fintu, ale jinak je to zatím takové hraní si na slepou bábu. Klíče moc nevyužívají, což je škoda... tak uvidíme, co dál. :)

Morbidus
15.03.2020 5 z 5

Druhý díl není tak akční jako první, ale pohltí čtenáře úplně stejně. Napětí se v příběhu točí zejména okolo nového klíče - schopnost pohrát si s tím, co má člověk v hlavě se občas hodí. Tedy dokud nenarazíte na bezskrupulózního záporáka, který má drobný problém - někteří lidé si ho stále pamatují...
Kresba je jako vždy skvělá a plná skrytých detailů, což platí pro celou sérii). Pochopitelně přibudou nové postavy i zápletky. Příběh se tady posouvá zejména v tom, co postavy vědí (a nevědí). Otázek přibude a nad Klíčovem se pomalu začínají stahovat mračna.

Shaxx
24.02.2020 5 z 5

Je to tak krásně barevné a přitom tak neskutečně temné :)
Přesně ten typ příběhu, který kdyby se ke mně dostal dřív, určitě by mě donutil hledat po domě ukryté klíče... Teď jako dospělák to beru trochu jinak, ale i tak mě to baví :)

medvídě
17.02.2020 4 z 5

Druhý díl jsem si přečetla spíše ze zvědavosti, zda se mi zalíbí více.
Stále je to takové temné a tajemné.
V tomto díle se řeší další objevený klíč, který umí otevřít hlavu a díky tomu do ní můžete cokoli vložit nebo naopak vytáhnout.
Použít to při problémech ve škole, kdy nestíháte dohánět četbu? Fajn. Ale co se stane, když se dostane do nepravých rukou?
A jak to, že moc klíče mohou vidět pouze děti?
A kdo je záhadný chlapec, který tu před lety byl jako nejlepší přítel jejich otce, ale zemřel?
Na konci knihy máme malé představení známých klíčů a také popis, jak vlastně takový komiks vznikal.
Svým způsobem se mi to líbí, ale ten seriál si nedovedu moc představit.

Lenka.Vílka
12.02.2020 5 z 5

"Hole In My Head - Feeder"

I na začátku druhého dílu je vražda. A vskutku vražda důmyslná, aby zakryla pravdu a neprostřelilo se tajemství z minulosti, které by znamenalo velký průšvih.

Opět značné rozdělení na dva starší sourozence a toho jednoho, který dál hledá klíče. Ovšem dokud se nepodívají Bóďovi do hlavy. A co potom dělal Tyler na mě bylo sice pubertální (na pochopení bylo), ale strašně nezodpovědný (nejenom kvůli "zapůsobit na holku"), protože sdílet tajemství je nebezpečné. Hlavně když nevíte...co ví čtenář o vašem novém kamarádovi z minulého dílu. A celkem se tady hodně hraje s klíčem lebečním (páč díky němu se dá dělat hodně brutálních věcí, že?), až jsem na konci trnula (a jsem ráda, že mám další díl po ruce). Navíc se skáče v čase v neskutečně velkém poměru k přítomnosti a mě to bavilo.

Hezký komplexní. A samozřejmě prvek zmaru, že tentokrát to bude, ale ne, fakt ne, který by mohl působit jako natažení, tady působí jako mrazení. To víte, když máte klíč, co vám otevře hlavu a vaše vzpomínky, pokaždé se to nevyužije jenom k dobrým věcem...

Miro.slav
05.01.2020 5 z 5

Ak človek čakal vyjasnenie a odpovede, tak je na omyle. Ešte viac otázok, tajomstiev a zahmlených skutočností. Inde by som to považoval za negatívum, tu to však navodzuje o to väčšiu tajomnosť a chuť dostať sa na koniec príbehu a k ďalšiemu pokračovaniu. Tento komiks vás očaruje, učaruje vám a vyčaruje pocit skvele stráveného času.

Andrée
17.10.2019 4 z 5

Spokojenost!
Krůček po krůčku dalších pár tajemství odhaleno.
Kde asi bude další klíč?

MíšaS.
08.09.2019 5 z 5

Naprostá senzace. Skvělý příběh, úžasné kresby.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Jedním slovem - SKVĚLÉ.

Arwen777
22.02.2019 5 z 5

Skvělé! Moc jsem se těšila a i druhý díl stál za to!
Pár tajemství je rozkryto a spousta dalších naznačena. Napínavé a tajemné. Děsivé a kruté. Kdykoliv se Finta k někomu přiblíží, mám o toho dotyčného strach. Příběh je perfektně vymyšlený a informace pomalu dávkované, což umocňuje napětí a podvědomou hrůzu. A do kreseb Gabriela Rodrigueze jsem se zamilovala. Rozhodně doporučuji a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

anishta
02.11.2018 5 z 5

To je dokonalost. Mam ještě další znaky co musím napsat, ale tady to není potřeba rozepisovat. Celkově je to geniální a chci víc!

Wojta777
14.10.2018 4 z 5

Musím říct, že 1. díl mě více bavil, ale pořád mě dvojka bavila.

Stejně jako v jedničce, stále tu je temná atmosféra, spoustu krve a napětí. Tento díl si hlavně hraje s myšlenkou, co by se stalo, kdyby si někdo hrál s vaší hlavou (doslova). Vyndávat z ní různé myšlenky a vzpomínky. Či strach a statečnost. Ale také přidávat věci do ní. Bibli, kuchařku či výpisky z dějepisu a mnoho dalších. Celková ta myšlenka se mi zalíbila a i záporák je výborný. Takže hodnotím 4 klíčovými hvězdičkami.

Diabel
27.08.2018 4 z 5

Ten pocit, když vám dojde, co ten název znamená...

Zámkovic děti podruhé...
Obálka knihy je trochu mdlá. Nejspíš je to tím, že je všechno ještě ve stínu a zastřený mlhou a Hill si tu dává na čas. Což se mi na tom i docela líbí. Vidim tady to zlo, jak číhá za rohem, jak se pomalu plíží, ale ještě neni úplně na dosah a v tom je Hill vážně dobrej.
Je tu znát i určitej pomalej rozklad rodiny a vztahů. Každému z nich je věnována pozornost a vidíme, co to s nimi dělá a jak se s tim každý z nich vyrovnává po svém.
Dostává mě celkově i ta genialita šílenství. Hodně těch věcí je prostě zvrácených a dohnaných až k absurdnosti, ale když to čtu, tak nejsem ani tak pobouřen, jako spíš okouzlen. Magii mám v knihách rád a tady samozřejmě nechybí. Musim říct, že nápad s klíči je vskutku originální a zatím jsem se s ním nikde nesetkal. Upřímně bych byl za pár klíčů rád.
Víc k tomu nemusím říkat. Tuhle sérii doporučuju všem a jdu na další díl.

Moje hodnocení 8/10

Aleen
17.06.2018 5 z 5

Nevidím důvod k ubrání jediné hvězdičky. Vše je dokolale vymyšleno, nakresleno, vybarveno, vystínováno a dotaženo do posledního detajlu. Všechny postavy jsou skutečné a uvěřitelné a já se o nekteré fakt hodně bála! Užila jsem si superkomiks a všem vřele doporučuji!

jarynek
10.10.2017 5 z 5

Neskutečná jízda pokračuje. Nový klíč přináší nové možnosti, a pokud má někdo klíčů více, pak se ty možnosti ještě násobí. V tomto pokračování jsem měl ještě intenzivnější potřebu než v prvním díle některým postavám radit, že to a to nemají dělat, to a to mají udělat, někomu věřit a někomu ne. Prostě jak když jsem hltal pohádky za dětských let. A tato pohádka pro dospělé je skvělá i vizuálně. Výborná kresba, která nám dává nahlédnout nejen do hlavy hlavních hrdinů, ale i tvůrců komiksu. Retrospektivní části naznačují, že i u budoucích dílů se máme na co těšit.

SedllY
21.08.2017 5 z 5

Začínám se bát, že po dočtení téhle série už mě moc jiných(slabších) komiksů bavit nebude.. Tohle je prostě bomba! :)

Cryptkeeper
12.05.2017 5 z 5

Naprostý mindfuck,podkreslený epickým grafickým zpracováním...syrový,geniální,nadčasový !!!

zvěřinec
30.01.2017

Já asi nejsem cílová skupina. Pro cílovou skupinu je to zřejmě dost dobré, námět, fanstasy, ilustrace. Do dalších dílů už asi nepůjdu, to bych se musela hodně nudit.