Základní instinkt

Základní instinkt https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91129/mid_zakladni-instinkt-LXe-91129.jpg 4 26 7

Román vznikl podle scénáře Joea Eszterhase ke stejnojmennému filmu. Krví, stříkající z těla vražděného partnera, končí milování jedné dvojice. Detektiva Nicka Currana a jeho partnera Guse čeká výslech milenky oběti - úspěšné spisovatelky Catheriny Tramellové. Vystudovaná psycholožka, chodící zásadně bez spodního prádla, si pohrává s celým policejním oddělením. Vyjde najevo, že ve své poslední knize detailně popsala stejnou vraždu. Objevují se její prapodivné milostné vztahy k mužům i ženám. Psychologickou stránku zločinu se Nickovi snaží rozkrýt policejní psychiatrička a detektivova bývalá milenka Beth Garnerová. Nick zjišťuje podivné shody mezi náměty Catherininých knih a osobami, s nimiž se spisovatelka stýká. Téměř každý v jejím okolí má co do činění s vraždami či náhodnými úmrtími svých rodinných příslušníků. Detektiv je Catherinou stále více přitahován a stává se jejím milencem. Dívka vyšťourala v jeho minulosti věci, o nichž doufal že zůstanou navěky pohřbeny v policejních spisech - včetně nešťastného zastřelení nevinných osob při jedné akci. Navíc mu oznámila, že její nový román bude o detektivovi, který se zamiluje do své budoucí vražedkyně. Jde do tuhého. Nick se nemíní vzdát, ani když jeho vinou zkrachuje policejní akce a on je zbaven práce na případu. Ke všemu je zavražděn Curranův parťák Gus. Detektiv chce za každou cenu vyluštit propletenec psychopatů, lesbiček a vrahů, aby našel odpověď na otázku, kdo a proč vraždil...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Athena

Basic Instinct , 1992

Jája92
14.04.2024 4 z 5

Musím se přiznat, že filmové zpracování jsem dosud neviděla, i když jsem samozřejmě obeznámena s nejslavnější scénou a s herci, kteří ve filmu hráli.
Kniha je útlá, čte se rychle s napětím. Musím se přiznat, že jsem skutečného vraha vůbec neodhalila.
Hned Prolog tak trochu vyrazí dech. Rozhodně autor ví, jak zaujmout.
Líbilo se mi spojení erotického thrilleru. Každá z kapitol byla poutavá, vůbec jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Vždy, když jsem si myslela, že mám jasno, co je zač Catherine, ale autor mě nejednou překvapil.
A ten konec, co k tomu dodat.. :-)

Kontryhelka
08.06.2023 5 z 5

Jako puberťačka jsem knihu samozřejmě potají přečetla jedním dechem. Knihu jsme si se spolužačkami půjčovaly a byl to dlouhý čekací seznam. Ale vyplatilo se. Dnes na to vzpomínám s láskou a nostalgií. Sympatický thriller a ta erotika tam.............

cleopatra11
09.09.2022 5 z 5

Miluji filmovou verzi a teď i tu psanou. Při čtení jsem děj viděla jako film.

Doubravka1975
20.02.2022 5 z 5

Perfektní erotický thriller + perfektní konec

Knihomolka97
02.02.2021 5 z 5

Byla to taková jednohubka, skvěle se četla, měla jsem rychle přečteno. Opět moje oblíbená kombinace napětí a erotiky.
I když jsem od začátku věděla, kdo je vrah, stejně jsem několikrát pěkně zapochybovala a pomalu začala věřit, že je všechno možná úplně jinak, ale ten konec? Ten mě dostal. Zvlášť poslední věta. MAZEC, HUSTÝ, SKVĚLÝ! :D
Dávám plný počet a musím si pustit i film.

martinka_d
05.04.2016 3 z 5

Kniha se cte jednim dechem, i presto ze je dej strucny, tak se mi kniha libila. Nejvic me prekvapil necekany zaver pribehu.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Zfilmováno.Četla jsem to už dříve.Dramatický děj.

sexuální úchylky vraždy zfilmováno erotika thrillery erotické romány

Richard Osborne
anglická, 1952