Žádost o přátelství

Žádost o přátelství https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428403/bmid_zadost-o-pratelstvi-JZc-428403.jpg 4 145 145

Psychologické drama ze života paranoidní ženy konfrontované s neuvěřitelným činem, jehož se dopustila jako zoufalá teenagerka. Píše se rok 1989. V posledním ročníku střední školy přestoupí do Louisiny třídy nová spolužačka Maria. Je jiná než ostatní dívky, s nimiž Louise kamarádí – autentická, zábavná. Netrvá dlouho a z dívek se stanou nerozlučné přítelkyně. Rok 2016. Louise dostane e-mail. Po jeho přečtení jí ztuhne krev v žilách. Maria Westonová ji žádá na facebooku o přátelství. Na povrch rychle vyplouvají dávno zapomenuté vzpomínky: na začátky jejich kamarádství, na kruté rozhodnutí a temné tajemství, na noc, která navždy změnila životy všech zúčastněných. Louise vždy věděla, že jakmile jednou pravda vyjde najevo, může přijít o všechno. O práci, o svého syna i o svobodu. Louise je přinucena obnovit staré kontakty, které dávno ve snaze utéct před minulostí přerušila. Když se však pokouší poskládat mozaiku událostí, aby zjistila, co se tu osudnou noc opravdu stalo, zjistí, že ani zdaleka neví všechno. Aby si mohla uchovat své tajemství, musí odhalit úplnou pravdu, dřív než se to, co ví Maria, dozví všichni.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Friend Request , 2017

romanka26
05.05.2020 2 z 5

Námět byl dobrý, ale kniha mne nudila. Nedocetla jsem.

VasnivaCtenarka
06.03.2020 3 z 5

Celou dobu jsem čekala, jak se příběh vyvrbí. Ten námět je prostě dokonalý! Autorka Laura Marshallová se snažila velmi hezky popsat hlavní postavu Luisu. Díky svému vyprávění nás zavedla detailně do jejího života a také do její minulosti. Rovněž díky tomu můžete velmi dobře pochopit její obavy a způsob přemýšlení.

Je pravdou, že kvůli velkému množství dlouhých odstavců bez přímé řeči mi tu a tam přišlo, že se děj trošku táhne. Občas jsem se přistihla, že jsem nějaký odstavec přeskočila. Nicméně když jsem už nějaký odstavec přeskočila, o to více jsem hltala rozhovory mezi postavami.

DominaCZ
06.03.2020 4 z 5

Dalo se, až na zdlouhavé paplání se ve vztazích, věčných otázkách, vracení se zpět, mě zajímalo co se stalo ten večer, ne nějaký házení tamponů do báglu nebo kdo se na ni na večírku kde tiskl nebo kde kdo vzdychal za dveříma, jestli se zavěsila do svý Bohyně nebo ta ji odstrčila do příkopy na cestě do města, to bylo takový dementně holkovský.
I její "dnešní" dospělákovský místa byly zdlouhavý, nebralo mě vyprávění trablů dcery její kámošky nebo dloooooouhej popis osudů ex spolužáků během večírku.

Závěrečná scénka? No jako...SPOILER
Týpek všechno vysype v jedné vteřině, přiškrtí ji a zase odběhne neznámo kam, a tak ona polouškrcená křepce vyběhne a NORMÁLNÍM nenápadným hlasem běží svému synkoj jakoby nic dělat toustíky a zasednou k pohádce a krměj medvídky sendvičema. Tak určo.
KONEC.

Jinak...ona v podstatě ČIN neudělala, takže o nic nešlo, čekala jsem cosi víc hard. Nářky na mateřství mě taky nezajímaly. Takže ale jinak jo.

borupet
06.02.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavá zápletka, občas poměrně dlouhé psychologické úvahy. Konec překvapivý, nečekaný. Střídání dvou dějových linií mě bavilo.

klaraj093
26.01.2020 3 z 5

Nebylo to úplně zlé, ale častokrát zbytečně zdlouhavé.. Každopádně konec mě mile překvapil.. Zápletka byla zajímavá.. Lehčí čtení..

knihomolka_eli
12.09.2019 2 z 5

Kniha sa mi naozaj páčila...čítala sa rýchlo, záver bol prekvapivý...a celkovo sa človek veľakrát zamyslel...aké zlo si vedia ľudia spôsobiť navzájom už v detstve a aké následky to potom má na celé ich životné smerovanie...

Anita8
22.01.2019 2 z 5

Oddychová jednohubka, rýchlo to odsýpalo, prečítané za jeden deň. Dám o jednu hviezdičku viac ako som chcela, za nečakaný záver. Aj keď zajtra si už tú knižku nebudem pamätať.

napětí znásilnění šikana spolužáci thrillery pro ženy

Autorovy knížky

2020  75%Žádost o přátelství