Žabarádi

Žabarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485454/bmid_zabaradi-AXk-485454.jpeg 5 9 3

V samém srdci Šumavy žijí dva žabáci. Chytrák Žabimír a odvážný Kváček. Ten má veliký sen, že se stane prvním žabím kosmonautem. Totiž žábonautem! Věřte, že to je pro malého skokana pořádný úkol. A když jednou ztratí turisté u jejich tůňky pohlednici s fotkou něčeho, co vypadá přesně jako raketa, začne veselá, dobrodružná cesta...... celý text

Literatura česká Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Czech News Center

Žabarádi , 2021

poetree
09.01.2023 5 z 5

Předčítala jsem knihu dětem (7 a 4 roky) a nadšení jsme z ní byli všichni! Děkujeme, pane Renčíne.

Eliot30
03.01.2022 5 z 5

Moc pěkné a milé.

trudoš
06.12.2021 4 z 5

„Když žabák po něčem touží, musí být připravený na to, že cestou k cíli bude muset překonat roztodivné překážky. Třeba mrkev.“
Roztomilý příběh pro malé a ještě menší čtenáře, jako stvořený k večernímu předčítání namísto tradičního večerníčku. Dobrodružství sympatických žabáků Kváčka a Žabimíra možná neoplývá imaginací, jakou by člověk čekal od tvůrce nejlepší české urban fantasy Městské války či kouzelné pohádky Jméno korábu, ale zas s literární precizností boduje u té správné cílové skupiny. Pavel Renčín coby sám otec dvou dětí ví, co na neúnavné raubíře platí, a tak kromě samotné cesty od pramenů Vltavy až do vesmírných hlubin pravidelně vyprávění prokládá drobnými zajímavostmi ze života fauny a flory. Každá z kapitol je přitom na sekundu přesně vypočítána, aby nezabrala příliš mnoho času a zároveň spolehlivě uspala ty, co rádi ponocují a zuby si čistí jen z donucení. Ilustrace Ivana Mračka pak přímo vybízejí k tomu, aby byly opakovaně prohlíženy a společně s dětmi obkreslovány.

Pavel Renčín
česká, 1977
2015  82%Vězněná
2016  62%Když ti to udělá radost...
2018  82%Klub vrahů
2010  82%Labyrint