Za zamčenými dveřmi

Za zamčenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521936/bmid_za-zamcenymi-dvermi-65784d6d43a7e.jpg 4 453 135

Když si Nora Davisová dělala jako malá v pokojíčku úkoly, netušila, že její otec zatím ve sklepě vraždí ženy. Až do dne, kdy se jim u dveří objevila policie. O desítky let později je Nořin otec stále za mřížemi a ona je úspěšná chirurgyně s poklidným a osamělým životem. Nikdo netuší, že její otec byl sériový vrah. Pak však Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla zavražděna – a to stejně děsivým a jedinečným způsobem, jakým vraždil i její otec. Někdo ví, kdo Nora je, a chce, aby za ten hrůzný zločin nesla zodpovědnost. Jenže ona není vrah. Policie jí nemůže nic přišít. Pokud se jí tedy někdo nepodívá do sklepa…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Locked Door , 2021

Knižní střípky
06.03.2024 4 z 5

Stejně jako POMOCNICE mě i tato novinka moc bavila. A řekla bych, že možná i více. Je to již druhá autorčina kniha, kterou jsem přeletěla, ani nevím jak, opět to bylo velice čtivé, krátké kapitoly, které vás prostě nutí číst dál a dál, tak si já osobně thrillery/psychothrillery představuji.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

blackoutzuzi
05.03.2024 3 z 5

Četla se opravdu parádně, autorka psát umí, má velmi odpočinkový, čtivý styl, který žánru sedí, přeci jen po thrilleru často sahám, abych si u něj odpočinula. Navíc se mi líbilo, jak si se mnou jako se čtenářem hrála, několikrát jsem byla fakt vystresovaná, co se to tam sakra děje :D V mysli se mi střídala jedna teorie za druhou a já chtěla číst dál a dál, jen abych byla blíže tomu odhalit, kdo je teda ten zlej:) Takže účel vypnout hlavu a ztratit se v příběhu - splněn!

Grande finále se ale za mě nekonalo, škoda, bylo to na mě trochu moc, ale suma sumárum - bylo to fajn počteníčko, jen Pomocnice je za mě stále #numberone :)

popeluška
05.03.2024 5 z 5

Kniha se četla skvěle. Napínavá od začátku až do konce...

Becca_books
04.03.2024

Tuto knihu respektive autorku mi doporučila kolegyně. Bohužel jsou v češtině jen dvě knihy. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla tak rychle. Nemohla jsem se odtrhnout. Takže jsem ještě ve tři hodiny ráno hltala řádky a spala tak jen 3 hodiny Ve škole jsem byla dnes chodící otevřená pusa :D Ale stálo to zato. Za celou dobu, jsem měla mezi podezřelými všechny. Krom skutečného pachatele. Líbilo se mi střídání kapitol z minulosti a ze současností. Nora mi přišla sympatická i když jsem si občas říkala – ty jsi ale blbka Už mám připravenu Pomocnici a pak budu asi pokračovat v angličtině, protože to nevydržím

Marekh
04.03.2024 5 z 5

Od autorky jsem již četl knihu POMOCNICE, která se mi líbila. Byl jsem zvědavý na knihu ZA ZAMČENÝMI DVEŘMI a kniha se mi také líbila, ale o kousek více se mi líbila Pomocnice. Každopádně kniha Za zamčenými dveřmi se četla také dobře.

Hlavní postavou je NORA DAVISOVÁ, která pracuje jako chirurg. Její táta je ve vězení na doživotí, protože vraždil ženy ve sklepě svého domu. Dochází k tomu, že jedna z Nořiných pacientek byla zavražděna stejným způsobem, kterým vraždil její táta, kterému se říká Handyman.

Kniha má krátké kapitoly, střídají se kapitoly z přítomnosti a z minulosti. Kniha je čtivá a nevěděl jsem, na čem jsem. Jednu chvíli jsem podezíral jednoho člověka, jindy zase dalšího. V závěru se nachází velký zvrat, a to bylo pro mě velké překvapení, vůbec jsem to nečekal.

Kniha se četla celkově dobře. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

lalela
04.03.2024 5 z 5

Celou dobu žiju v domnění, že tohle je tak prostá detektivka, kde je vrah známý už skoro od začátku knihy a já se zase tak spletla. Hltala jsem ji do samého konce. Skělá kniha.

VeruHoráková
03.03.2024 4 z 5

Tak tohle mě bavilo! Za mě to byl skvělý napínavý thriller, plný zvratů, kdy každou chvíli podezříváte někoho jiného a s koncem, který nečekáte. Příběh mě chytl od první stránky, a protože má kniha jen 240 stránek, stihla jsem ji přečíst během jednoho dne. Musela jsem prostě vědět, jak to dopadne. Jednotlivé kapitoly jsou krátké a končí s otevřeným koncem, což knihu dělá ještě více čtivou a samozřejmě neodložitelnou (aneb, tak ještě jednu kapitolu ).

Od půlky knihy jsem tak nějak tipovala, jak by to mohlo být, kdo za tím vším stojí, ale byla jsem zcela na omylu a takový thrillery miluju, nepředvídatelný příběh až do konce. Ten samotný konec je možná už trochu moc (ne zcela uvěřitelný), ale tady mi to úplně nevadilo.

Autorka je u nás známá díky knize Pomocnice, která nebyla špatná, ale za Za zamčenými dveřmi je za mě mnohem lepší. Pokud jste tedy byli nadšení z Pomocnice, Za zamčenými dveřmi vás nesmí minout! Těším se, že v srpnu má u nás od autorky vyjít její další kniha, kterou si už teď píšu na seznam.

Knihu tedy rozhodně doporučuji.

JitkaHambi
02.03.2024 4 z 5

Pomocnice mě bavila daleko víc, ale tahle kniha je taky velice čtivá. A ten konec?Pro mě velice překvapivý.
Těším se na další knihu od této autorky.

Susan94
02.03.2024 4 z 5

Skvělé vypracovaný příběh, pořád se něco děje, buď se seznamuje s hlavní postavou, nebo už řešíme začínající zápletku. Velmi čtivé, celkem i mrazivé. Bohužel mi vyústění příběhu vůbec nevyhovovalo, bylo moc nereálné a celý skvělý pocit že čtení to zkazilo. Velká škoda, jinak mi přišla knížka vskutku geniální...

Leniii
02.03.2024 5 z 5

Velmi čtivý příběh pro mě s překvapivým koncem

zuzana2599
02.03.2024 5 z 5

Co se děje za zamčenými dveřmi ? Tento thriller populární autorky je velice rychlý, čtivý, nekomplikovaný a místy i stěží uvěřitelný. Téma je docela neotřelé, čtenář si jistě užije napětí až k závěrečnému rozuzlení. Pro mne byl konec překvapivý a celkově jsem si tuto děsivou jednohubku vychutnala !

markej
02.03.2024 4 z 5

Noru Davisovou, která pracuje jako chiruržka, po šestadvaceti letech dohání její minulost, respektive zážitky z dětství, na něž chtěla navždy zapomenout...

Autorka thrilleru Pomocnice napsala knihu, která odsýpá, má dobře vykreslené postavy a v níž jsem neodhalila, kdo je vrah...

Připadalo mi, že tahle kniha ničím extra nevyčnívá, používá spoustu osvědčených klišé a postupů, a žádný úplně wow efekt jsem nezažila...

Celkově tedy knížka nebyla špatná, ale podle mě zaujme spíše ty, kteří zatím s thrillery a detektivkami nemají příliš mnoho čtenářských zkušenosti, pro ty, kteří jich přečetli hodně, bude knížka možná trochu zklamání, nicméně jako taková thrillerová jednohubka určitě svůj účel splní...

Hodnocení: 4 * z 5 *

Iva095
01.03.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj pěkně plynul, ale že bych byla nějak moc nadšená to tedy nejsem.
Co se týče konce tak ten byl hodně zrychlený.
O proti Pomocnici to bylo slabé.

Dresia
01.03.2024 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami... četlo se to dobře, ale oproti skvělé Pomocnici plytké a příliš nepravděpodobné.

Marluksa
29.02.2024 4 z 5

Vůbec to není špatné čtení. Má to spád a křivka napětí udržuje čtenáře v neustálé bdělosti, ale autorka si s tím mohla vyhrát podstatně více. Klidně bych uvítala větší množství detailů jak z dětství Nory, tak ze života jejího otce.
Dát tomu více emocí a podrobností.
Téma zajímavé i samotné zpracování, jen se toho prakticky až tak moc neděje. Všechno se odvíjí jaksi plytce a ani nemrknete a jste na konci knihy.
Autorka se snaží trochu čtenáře zmást, ale myslím že každý správný thrilleromil nesejde intuicí z cesty a skutečného padoucha dříve či později odhalí. Finále bylo překvapivé, takové "visící ve vzduchu".

Každopádně autorčina kniha POMOCNICE měla podstatně větší grády - dokonalá psychologická lahůdka. Tahle mi přišla jako trošičku "šitá horkou jehlou".

Naďulka
29.02.2024 4 z 5

Podle recenzí jsem očekávala více, ale celkově se mi knížka líbila. :)
Těším se na Pomocnici, prý je příběh zajímavější, tak uvidím a potom srovnám :)

Jaklová.katka
28.02.2024 4 z 5

Kniha se četla dobre. Taková rychlovka.
Možná bych uvítala větší péči o jednotlivé postavy. Šup šup a najednou konec.
Pomocnice se mi líbila mnohem víc.

Christie2020
27.02.2024 3 z 5

Díky recenzím jsem od této knihy měla příliš velké očekávání, které se úplně nenaplnilo. Četla se sice dobře, ale řešení mi přišlo přitažené za vlasy.
Dávám * navíc za poslední dvě stránky.

Zzofinka
25.02.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny a nemohla jsem se odtrhnout. Od první stránky mě bavila,což se mi často nestává. Závěr pro mě velmi překvapivý, fakt si myslím,že se s celým příběhem autorka vypiplala. Hlavní figura mi také, ostatně jako mnoha dalším čtenářům, nebyla sympatická, chovala se jak káča. Ale proč by nemohla? Kdyby se chovala tak,jak bychom chtěli,tak by přece nikdy nemohl vzniknout takovýto příběh, no ne?! Nechápu, proč bych právě za to měla ubírat hodnocení. Za mě rozhodně plný počet bodů, stejně jako Pomocnice. Tahle autorka se rozhodně tímto postavila mezi mé oblíbené. Chválím také fantastický překlad, knížka je opravdu skvěle čtivá!!!

lena.o.knihach
25.02.2024 3 z 5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze. #spoluprace

Na další knihu Freidy McFadden jsem se moc těšila, protože ta předchozí byla skvělá. Jenže autorku proslavila právě Pomocnice a ne Za zamčenými dveřmi.

V knize sledujeme dvě časové roviny. V současnosti je Nora Davisová doktorka a její otec za mřížemi. V minulosti je hlavní hrdinka zvědavé dítě, které každou chvíli zkouší otevřít dveře do sklepa a zjistit, co tam tatínek pořád dělá. Jednoho dne se jí to povede.

Čtivost knize rozhodně nechyběla a 240 stran bylo za mnou, ani jsem se nenadála. Jenže jsem celou dobu čekala na něco, co by mě šokovalo nebo překvapilo. Na konci se mi jen potvrdila má teorie, takže ani tam jsem se toho nedočkala.

Pokud chcete jednohubku na večer a máte rádi sériové vrahy, směle do toho, ale myslím si, že fanoušek thrillerů najde v tomto žánru lepší čtivo.