Za zamčenými dveřmi

Za zamčenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521936/bmid_za-zamcenymi-dvermi-65784d6d43a7e.jpg 4 449 135

Když si Nora Davisová dělala jako malá v pokojíčku úkoly, netušila, že její otec zatím ve sklepě vraždí ženy. Až do dne, kdy se jim u dveří objevila policie. O desítky let později je Nořin otec stále za mřížemi a ona je úspěšná chirurgyně s poklidným a osamělým životem. Nikdo netuší, že její otec byl sériový vrah. Pak však Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla zavražděna – a to stejně děsivým a jedinečným způsobem, jakým vraždil i její otec. Někdo ví, kdo Nora je, a chce, aby za ten hrůzný zločin nesla zodpovědnost. Jenže ona není vrah. Policie jí nemůže nic přišít. Pokud se jí tedy někdo nepodívá do sklepa…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Locked Door , 2021

Jirinamac
28.03.2024 4 z 5

Při čtení jsem opět čekala nějaký zvrat v ději jako to bylo u Pomocnice a bylo to tak. V závěru už je podezřelý každý, jen pachatel je mimo hru. Moc pěkně se čte a knížka má spád.

stesti.s.knihou
27.03.2024 3 z 5

Hlavní hrdinka Nora má za sebou poměrně dramatické dětství; její otec byl sériový vrah, který své oběti vraždil ve sklepě jejich rodinného domu. Překonání traumatu trvalo Noře dlouho, nakonec se z ní však stala úspěšná chirurgyně, která si děsivou minulost nepřipouští k tělu. To se jí daří do chvíle, kdy je nalezena oběť, zavražděna stejným způsobem, jakým oběti vraždil její otec. A co víc, tato oběť je bývalá Nořina pacientka. Pozornost detektivů se okamžitě zaměřuje na Noru, jelikož její otec sedí bezpečně ve vězení a nemůže tak být strůjcem zločinu. Nora navíc začne doma ve sklepě nacházet zvláštní úkazy, které znamenají, že se v jejím domě pravděpodobně pohybuje někdo další

Zápletka super, ALE.. :D Pro mě se jedná přesně o ten typ thrilleru, který zhltnete jako jednohubku, zároveň si ale druhý den po dočtení nepamatujete, o čem to bylo.
Hodnotím tedy 3,5/5, jako oddechovka rozhodně fajn, zároveň ale thriller nikterak nevyčnívá z řad současných thrillerů.

Michaela91
27.03.2024 4 z 5

Opět taková jednohubka, která mi nedala spát a musela jsem vědět jak vše skončí. Konec mě dost překvapil, nečekala jsem takový. I když se mi pomocnice líbila malinko víc, tato kniha také nebyla špatná. Těším se na další od autorky.

Kiikuus
26.03.2024 4 z 5

Já mám tyhle knížky ráda - ty co Vás vcucnou a za pár hodin po dočtení vylivnou zase ven. Mělo to spád, bylo to napínavé, dobře se to četlo..

Doporučuji všem milovníkům thrillerů a nejen jim.

Bettybook
26.03.2024 5 z 5

Autorčiny myšlenkové pochody jsou nad moje chápání, ale což, funguje to a já to miluju.

jeny-v
26.03.2024 4 z 5

Byla jsem si vědoma, že to nebude ledajaké čtení, a že Freida překvapí. Netuším, jak je průkazné zdědit geny sériových vrahů, ale bylo utrpení s tím bojovat, jak barvitě dokazovala postava Nory. Vlastně kniha je koncipovaná jejím vyprávěním, vzpomínkami na události před šestadvaceti lety i velkým úsilím uznávané doktorky vyrovnat se s minulostí, a stavět si dle možností budoucnost. Ta je nicméně narušena vraždami dívek s dlouhými tmavými vlasy a zářivě modrýma očima, přesně typy Aarona Nierlinga, krutého psychopata odsouzeného k osmnácti doživotních trestů. Kniha se skvěle čte, není skoupá na dramatické situace, individuální rozhodnutí i překvapivé momenty. Jen v závěru bych brala v nemocnici i návštěvu detektiva Barbera.....

Januli
25.03.2024 3 z 5

Kniha je taková jednohubka. Dobře se čte, rychle se čte. Příběh mě bavil, chvílemi si myslíte tohle není tohle. Autorka závěr možná přepískla, ale Noru popsala bravurně, protože u ní taky nevíte jaká je a co od ní čekat. Podle níže psaných komentu je Pomocnice mnohem lepší, no už se těším. :-)

Áňa 998
25.03.2024 4 z 5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci #spoluprace s @knizniklub @knihkupectvi_luxor @nakladatelstvi_kalibr za účelem recenze.
S autorkou jsem se setkala až u této knihy. Minulý rok byla Pomocnice velkým hitem a já byla na její tvorbu zvědavá. Naštěstí vyšla další novinka, Za zamčenými dveřmi a já se do ní dala. A jak se mi líbila?
Hlavní postavou je Nora, uznávaná doktorka. Sledujeme její život, který je možná trochu stereotypní a upjatý... Ale v jejím životě je jedno děsivé tajemství, které ovlivňuje dost negativně její život. Její otec je nechvalně známý sériový vrah. Pokud tohle už není dost hrozné, ukáže se, že může být hůř... Na scéně se objevuje imitátor Nořina otce.
Nora je zajímavá postava, která má můj obdiv za to, jak se pere se svou minulostí. To ale natolik ovlivňuje její přítomnost, že jsem nebyla schopná si ji oblíbit. Byly momenty, kdy jsem k tomu měla blízko, ale pak udělala něco, co mě donutilo si to rozmyslet.
Kniha má něco málo přes 200 stran a je to taková jednohubka na odpoledne. A to nejenom kvůli rozsahu stran, ale i díky čtivosti samotného příběhu. I když mi Nora nebyla sympatická, její příběh mě strašně bavil a až do poslední chvíle jsem netušila, jak vše dopadne!
Nebo takhle, teorie jsem měla, spoustu! Ale měnily se snad každou kapitolou. Co se týká konce, to už jsem jen zírala a četla jak nejrychleji to šlo! Samozřejmě jsem byla úplně mimo!
Jsem ráda, že jsem autorce dala šanci a do téhle knihy se pustila. Myslím si, že po tomhle zážitku se v budoucnu rozhodně podívám i po Pomocnici, která má ještě lepší hodnocení, než tato novinka.

Tereza137
25.03.2024 2 z 5

Bohužel půjdu proti proudu. Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila, měla jsem od ní velká očekávání - no byla to chyba.

Myslela jsem si, že příběh bude opravdu psycho, jelikož anotace k tomu směřovala, no opak je pravdou, více než psycho, jsem se u toho neskutečně nudila.

Autorka nijak nejde do hloubky postav, ani příběhu celkově, vše je pouze povrchové a to je - podle mě - špatně. I když jasně, co čekat na knize o 230 stránkách (na jednu stranu, ještě, že tak).

Dalším kamenem úrazu byla hlavní postava Nora. Absolutně jsem s ní nesymaptizovala, až mi byla protivná, úplně mi pila krev a to, jak se chovala? Vždyť to nebylo ani trochu reálné. Hlavně autorka se točila pouze kolem chirurgie a lékařství, což na jednu stranu nebylo špatné, ale opakovat stále dokola to, co jsme četli 10 stran zpět?

Příběh gradoval na konci, což bylo asi tak 20-15 stran do konce, kdy se měl dít zřejmě nějaký WOW efekt, který se povedl tak na půl, jelikož cca 210 stran se nudit, a potom to zachránit koncem, no nevím. U mě to nefungovalo.

Vlastně za co dávám ty 2* byl námět a trocha napětí, za mě zatím největší zklamání v roce.

teepe
25.03.2024 3 z 5

Půjdu proti proudu, pomocnice, byla fantastická a chytla mě od první stránky, tady jsem se prostě nemohla začíst, relativně dlouho trvalo než se něco začalo dít a konec... no tak ten jsem odhadla už hodně brzy.

iška
24.03.2024 4 z 5

Pomocnici jsem nečetla, takže srovnávat nemohu. Ale bylo to čtivé, autorka dokáže udržet napětí. Jen jsem se ne vždy dokázala srovnat s uvažováním Nory. Tedy naštěstí jsem nikdy nebyla v podobné roli, ale i tak. Přečtené jsem to měla za dva dny a v žádném případě jsem se nenudila.

nicole1990
23.03.2024

Skvělá knížka dobra zápletka .

Honey0105
22.03.2024 4 z 5

Příjemná jednohubka. Pomocnice mě nadchla více, ale i tohle jsem zhltla raz dva. Ráda poslouchám Opravdové zločiny a podobné podcasty, i proto mě zaujalo, že otcem hlavní hrdinky je usvědčený sériový vrah.
Rozuzlení bylo opravdu překvapivé, to jsem nečekala. Navíc i informace, která vyplula na povrch na konci o Noře, zajímavé.
Určitě se moc těším na další knihy od autorky. Zatím mě opravdu velmi baví a nemohu se dočkat pokračování již zmíněné Pomocnice.

NikyTaky
22.03.2024 3 z 5

Kniha o 240 stranách, dobře se četla, děj ubíhal, nicméně WOW efekt nepřišel. Přišlo mi to jako tuctový thriller, časté opakování již zmíněných věcí, ani tu paranoiu jsem ji moc nevěřila. Konec o doktorce trochu překvapil. Nicméně neurazí, nenadchne.

Renatecka
22.03.2024 5 z 5

Skvěle se to četlo, příběh odsýpal. Tak málo postav a já jsem pachatele stejně neodhadla :D

Ka-čí
22.03.2024 1 z 5

Kniha se četla dobře,děj celkem ubíhal,nicméně mi chyběl takový ten "WAU" efekt...kniha co neurazí-nenadchne...určitě se nebráním dalším knihám autorky,ale určitě nezařadím mezi své top .... po čase mi vadilo neustálé připomínání čí že je to dcera a strašně vnucená paranoia,že hrdinka bude odsuzována za svůj původ i lidmi,které zná téměř celý život.... hrdinka předhazovala svůj komplikovaný život a přesto jí pak vlastně všichni šli na ruku ... celkové pocity z knihy smíšené ...

Veronika2692
19.03.2024 5 z 5

To se četlo opět samo, jako Pomocnice. Skvělý příběh, samozřejmě je to trochu nadnesené, ale je to prostě kniha a mě se moc líbila. Ty finálové zvraty, kterých pro mě bylo hned několik, pecka.

evin84
18.03.2024 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy zacetla. Pomocnice se mi líbila víc. Každopádně takový konec jsem nečekala. Těším se na další knihu této autorky.

Didi15
18.03.2024 5 z 5

Opravdu skvělý příběh , který se četl jedním dechem . Žádná hluchá a nudná místa , moc se těším na další knihu od této autorky.

oolinkaa
17.03.2024 5 z 5

Další parádní příběh , nicméně Pomocnice byla lepší . Konec jsem nečekala a velmi mě překvapil