Z Kroměříže do Paříže

Z Kroměříže do Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123535/z-kromerize-do-parize-123535.jpg 4 12 5

Veselý veršovaný zeměpis. Co vás čeká v Telči? Co vymysleli v lázních Jeseník? Chcete se vydat na cestu z Kroměříže až do Paříže? Tato knížka vás na takovou veršovanou cestu s šedesáti zastaveními vezme. Zastavení – básničky vtipnou formou uchopují známé i méně známé příběhy, legendy nebo i zcela současné reálie českých i zahraničních měst. Básničky nenásilně informují, poučí, zároveň přirozeně rozvíjejí slovní zásobu dítěte, smysl pro rytmus a neméně důležitý smysl pro humor.... celý text

Ladis777
08.08.2023 2 z 5

Některé básničky jsou moc pěkné a povedené, jiné jsou naprosto příšerné, zejména lituju Slováky. Dávám proto průměr. Dítěti se knížka asi líbí, ale samo si všímá, kde ty texty v pořádku nejsou, bohužel.

Runkyna
30.05.2023 5 z 5

Veselé říkanky, dětem se moc líbí. Mě se taky líbí s výjimkou Olomouce.

witiko
21.03.2017 5 z 5

Parádní místopis pro děti. Kromě legračních a současně půvabných obrázků velice chytré a vtipné básničky, u kterých se dětmi smějeme nahlas. Vždy, když někam přijedeme, hned nás napadne říkanka, kterou jsme si o tom místě četli. Akorát zamrzí, když tam nenajdete svoje město... Abych to dětem vynahradil, zkusil jednu takovou v autorově stylu složit:

Když Přemysl Otakar
se po horu Kleť zatoulal,
prohlásil, že také tady
chce mít kláštery a hrady
města, lesy, vesnice.

Aby z Prahy do Rakouska
nevedla jen cesta ouzká,
aby pánům z Růže valem
ukázal, kdo je tu králem,
založil "Budějice".

bibi.r
10.01.2014 3 z 5

Básničky hodně jednoduché. Neoslovily mě.

MartinaF
10.01.2014 4 z 5

Veselé básničky se zeměpisem dohromady. Jednoduchou a zábavnou formou učí děti, čím je které město významné.