Usínací knížka

Usínací knížka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485598/bmid_usinaci-knizka-Wyi-485598.jpg 5 16 3

Udělejte svým dětem usínání ještě krásnější! Některé zavřou oči hned, jiným to trochu trvá. Všechny děti ale ocení, když se před spaním otevře knížka a něco hezkého se přečte. Třeba básničky, které navodí tu správnou atmosféru. Mluví se v nich o čištění zubů, navlékání do pyžama, tmě, choulení do peřin, mamince a tatínkovi… To vše v lehkých, vtipných verších doprovázených nádhernými, snovými ilustracemi výtvarnice Linh Dao. Usínací knížka by neměla chybět u žádné dětské postýlky.... celý text

bibi.r
08.09.2023

Pro děti.... malé+

Tato poezie je tak kouzelně uklidňující, že dospělák možná usne dřív než děti :).

Krásné ilustrace velké +.

muchomurka
16.09.2022 4 z 5

Krásná knížka, hodně se mi líbí. Až tak, že zvažuji, že si ji pořídíme domů. Ty verše byly takové jemné, uklidňující.
Jen škoda, že tam kvůli rýmu nejdou vyměnit jména za jména dětí. Přeci jen tam říct Bambulčino jméno než Anežka by bylo lepší a osobnější. Ale jinak nemám co vytknout.

Litocha
24.03.2022 5 z 5

Opět usínací leporelo, ale ještě povedenější než Eda jde spát. Něžné obrázky Linh Dao v jemných barvách, něžné melodické verše, originální a přitom průzračné obrazy malované slovy. Líbí se mi i celková grafická úprava. Tohle jistě ocení nejen básníkovy děti (ale ty jistě tím víc, že básničky napsal táta přímo pro ně).

Teď mě, mámo, přikryj dekou,
pěkně teplou, pěkně měkkou!
Já už se pak pod ní sám
pohodlně zachumlám.
Udělám si tunel z vlny,
měkký tunel, tepla plný.
Až bude vše prokopáno,
z druhé strany přijde ráno.

poezie pro děti

Robin Král