Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1160 1160

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

muchomurka
22.03.2020 3 z 5

Knížka se nečetla špatně, bylo to napínavé, ale kolikrát jaksi rozvleklé, občas jsem nepochytila myšlenkové pochody hlavního hrdiny a jak na některá zjištění přišel. A co mi hodně vadilo, tak jsem měla celou dobu pocit, že čtu x-tý díl z nějaké série a ne první. Závěr byl také trochu rozplizlý, ale jsem ráda, že Poe to dotáhl do konce. A velké plus za Tilly, byla příjemným zpestřením a doufám, že zůstane taková. Celkově slušná detektivka, i když bych se obešla bez těch nechutných a drastických scén.

Janík511
19.03.2020 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha. Po delší době konečně kniha, kterou jsem musela dočíst za dva dny. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo vraždil. Jen bych vytkla odhalení vraha 50 stran před koncem. Jinak spokojenost. Těším se na další literární počin autora.

astra3
18.03.2020 5 z 5

Velmi milé překvapení. Tak mám o jednoho oblíbeného autora navíc. Doporučuji a těším se na další díl s jeho kamarádkou.

monushka
18.03.2020 3 z 5

Do poloviny mě kniha spíše nudila a kdybych se nesnažila každou knihu dočíst, nejspíše bych jí i odložila. Ke konci se ale příběh strhl a já se nemohla odtrhnout. Závěr byl velmi povedený.

alzbeta4340
18.03.2020 4 z 5

Velmi slušně napsaná a hlavně důkladně promyšlená detektivka, a to mám doopravdy ráda. Autor se mi zdá ještě trochu nevypsaný, tempo vyprávění je místy pomalejší než bych si představovala. Ale detektivové byli sympatičtí, držela jsem jim palce.

vera4669
12.03.2020 5 z 5

Knížka mě mile překvapila, Poe mě doslova bavil. Chvilkama jsem se opravdu chechtala, chvilek napětí také nebylo málo. Za mě super a už aby byla další

Dáma s hrnstjm
04.03.2020 3 z 5

Líbilo se mi prostředí anglického venkova, vřesoviště, kamenné kruhy. Mně osobně kniha nepřinesla nic nového, vnímala jsem spíš klasické prvky z jiných detektivek a krimi seriálů. Prudce intuitivní vyšetřovatel s vlastními démony, šokující vraždy s nechutnými detaily, hříchy minulosti, osoba vraha... pořád dokola. Přijde mi, že autor se může vyšvihnout nad ostatní hlavně tím, že stvoří výjimečné charaktery - tady se o to asi pokusil u Tilly, což je celkem neobvyklá osobnost, ale na mě její jinakost nefungovala a nebyla mi ani sympatická. Postavy mě vlastně vůbec nebavily a ač to zní hrozně, nejvíc sympatickej mi byl ten vrah. A přišly mi divné některé slovní obraty, které měly asi zvyšovat napětí... když najdu něco šokujícího napsaného na papíře, opravdu se v místnosti ochladí? A zrychlí se mi dech natolik, že si toho všimnou ostatní osoby v místnosti? Ale co já vím, třeba to bylo překladem. Hodnotím průměrně.

Polinka92
23.02.2020 5 z 5

Vskutku zajímavé a napínavé.

Veron1ca
14.02.2020 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, zaujala mě svým názvem i obálkou. Ze začátku mě to upřímně moc nenadchlo, děj se mi zdál dost zdlouhavý, ale možná to bylo proto, že jsem měla během čtení měsíční pauzu kvůli dovolené, kde jsem knihu s sebou neměla. Musím ale říct, že závěr mě pohltil, konečně když začaly indicie zapadat do sebe. Nejdřív jsem byla zklamaná, ale příchod Tilly do dějové linie pozvedl děj a po přečtení knihy jsem si řekla: "Ta holka se mi od začátku líbila a věděla jsem, že dokáže něco víc, než jen sedět v kanclu." Skvělá postava. Rozhodně doporučuji, pokud máte trpělivost se prokousat prvními kapitolami. Závěr Vás odmění. :)

Olous1
12.02.2020 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně a jsem velice překvapená. Velmi zajímavá dvojice detektivů, mě velice sympatičtí a i dobrý styl psaní vás nenechá knihu ani na chvilku zavřít. Doufám že bude brzo pokračování. Doporučuji.

knihomolkadorfa
04.02.2020 5 z 5

Knížku jsem měla v knihovně zamluvenou docela dlouhou dobu. A teď už vím proč :) Nesourodá a přesto skvěle se doplňující dvojice vyšetřovatelů, napětí a spád příběhu čtenáře nutí obracet jednu stránku za druhou. Jo a Tilly mě faaakt bavila.

vnimat_Krasu
27.01.2020 4 z 5

Za vlasy přitaženej crap, kterýmu s čistým srdcem dávám čtyři z pěti. Craven totiž valí příběh dopředu, senzačně graduje kapitoly a já se na druhej nádech přistih, že jsem ze stránky 101 přelouskal na třístovku, aniž bych si jednou zívnul. A to se počítá. A jsem tak díky tomu svolnej odpustit, kolik pravidel pátera Knoxe Loutkový divadlo porušuje.

petula22
27.01.2020 5 z 5

Ke knize mě přilákala reklama a musím říct, že jsem ráda. Dvě linie : přítomnost s vazbou na minulost, zajímavý námět a dobře zpracovaný děj, čtivost se nedá upřít, nenudila jsem se a závěr celou knihu jenom vyzdvihl.

zazvorka
22.01.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, vřele doporučuji. Ocenila jsem, že tam bylo i pár míst, kde jsem se opravdu od srdce zasmála. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl.

evvva
22.01.2020 5 z 5

Další z povedených vánočních dárků...knížka vás na začátku vtáhne, aby vás na konci vyplivla překvapené, spokojené, že snad došlo spravedlnosti za dost, že nic není, tak, jako by se zdálo, že možná, nakonec, přece jen... všechno dobře dopadlo? A taky získáte pocit, že nutně potřebujete taky takovou Tilly, protože byla skvělá!

lalaserka
12.01.2020 4 z 5

Do této knížky jsem se nejdříve nemohla začíst ale závěr mě úplně pohltil, byl napínavý a překvapivý. Už se těším, jestli tenhle autor napíše novou knihu.

josska
10.01.2020 4 z 5

kniha se mě líbila,byla čtivá,napínavá,těším se na pokračování...

SimonaP
04.01.2020 4 z 5

Začátek trochu zdlouhavý, ale pak se to rozjelo a konec překvapivý. To jsem nečekala.

Gabina604
04.01.2020 5 z 5

Skvelá kniha,odporúčam????????

Erlif
02.01.2020 5 z 5

Přiznám se, na knize mě nalákalo příjmení "Craven" - jeden z nejlepších režisérů hororů pro mě :) A tak jsem byla i velmi mile překvapena knížkou... Celá kniha se točí z pohledu vyšetřujících, z pohledu vraha, tam nic není a u této knihy mi to vůbec nevadilo. Kniha je tlustá a psaná menším písmem, vrtalo mi hlavou, co se na zbylých stránkách bude dít... A ono se dělo pořád něco, kapitoly jsou relativně krátké, takže se to dobře čte a případně i na chvilku odkládá. V knize jsou i vtipné scény, které celkový dojem nekazí a jestli autor napíše další, rozhodně bude zabírat část místa v mé knihovně :)

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968