Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1162 1162

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

sipkulka
15.08.2020 4 z 5

Fajn napínavý thriller avšak chyběla mi v něm ta pomyslná třešnička, která celou knihu dotáhne na pátou hvězdu.

a.k
14.08.2020 5 z 5

Odvolaný detektiv Washington Poe se vrací k práci vyšetrovatele, aby dopadl sériového vraha, který se vyžívá v brutálním upalování svých obětí. Ke všemu se zdá, že přímo Poe je osobou, se kterou má vrah své záměry.
Výborná detektivka, kde k dopadení pachatele je potřeba rozluštit dlouhou posloupnost indicií, které každá svým způsobem posune vyšetřovatele o kousek blíž ke zdárnému konci, ale přitom žádná není natolik průhledná, aby měl čtenář okamžitě jasno. K tomu excelentní vyšetřovací dvojice, ve které Poa doplňuje policejní analytička Tilly, která je dovednostmi tak trochu Lisbeth Salanderová a svými projevy a problémy sociální interakce tak trochu obdobou Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku.
Tohle mě moc bavilo. Doporučuji.

terez_knihomol
13.08.2020 5 z 5

Výborná!

MarkétaI.
08.08.2020 5 z 5

Loutkové divadlo je čtivá, napínavá kniha, která má zajímavý příběh.
Postava Tilly se mi moc líbila. S Poem tvořili super dvojku :)
Doufám, že se dočkáme pokračování.

Lukaso
04.08.2020 5 z 5

Napínavá kniha výborně se četla

Kira283
04.08.2020 5 z 5

Po delší době opět thriller, který nedokážete pořádně odložit a těšíte se na to, co bude dál. Hlavní postavy - Washingtona s Tilly - si zamilujete. Sice tak nějak tušíte, kdo za tím vším vlastně stojí, ale moje první reakce, když jsem knihu dočetla? "Kdy bude pokračování?! Já chci pokračování!!" A to mluví za vše... :)

Nikol117
31.07.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, trošku drastická. Ale mně se líbila, takže doporučuji.

jana1941
29.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo fajn. Kniha se četla dobře a příběh je napínavý a nepředvídatelný. Dost mi ale vadily poznámky překladatelky, po otevření knihy jsem se zděsila, kolik jich je, naštěstí jich pak bylo méně.

kika_
25.07.2020 4 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILER
Opravdu napínavé čtení. Ale.. hvězda dolů za "zbytečnost" příběhu. Nikoho z obětí nestihli zachránit, takže vrah vlastně provedl všechny vraždy, které chtěl + na místě posledního činu nechal doznání s důkazy, tzn. i kdyby vraždy vyšetřoval někdo neschopný a nevyřešil je, tak výsledek bude úplně stejný. Vlastně nejspíš i lepší, vzhledem k tomu, že by nikdo omylem nezničil to doznání s důkazy v dodávce.

Dumicek
21.07.2020 5 z 5

Knihu mam doctenou uz delsi dobu a nejak neby cas napsat hodnoceni. Kniha se mi libila. Cetla se sama. Namet dobry. Vysetrovatele jsou taky sympaticky. Tilly a Poe delaji opravdu dobry pracovni par a libi se mi jaky maji na sebe vliv..rozhodne od zacatku nevite co zatim stoji a proc vrah sve obeti upaluje, kdyz uz to pak zacne vyplouvat na povrch,tak Vam ho je i lito..a prostredi tohohle deje je jako tresnicka na dortu. Opravdu tam musi byt krasne :) tesim se na dalsi pokracovani..

Hanaluna
20.07.2020 5 z 5

Pěkný námět, zápletka, rozhodně není jasné od začátku jak to dopadne. Postavy jsou mi sympatické včetně “toho zlého”. Hodně se mi líbilo prostředí, v kterém se dej odehrává. Klidně bych byla pro rozvinutější popis, ale chápu, že né každého to baví. Za mě palec nahoru, ráda si přečtu další.

Pampalini
14.07.2020 4 z 5

Hodně postav, zpočátku kostrbatý styl daný nejistým překladem. Vysvětlivky by ani nevadili, Jen ty některé větné konstrukce. Všemu vládne slovní spojení “masový páj” ;) ... a pak si to sedlo a jelo. Výborný a reálný, mrazící příběh. Trochu jako Vraždy v Oxfordu, jenom hodně temnější, bez slunce. Kniha, za kterou vidět poctivou a dlouhou přípravu. Žádná rychlokvaška.

Martufi
13.07.2020 4 z 5

Kniha prectena behem dvou dnu. Poe byl razny sympatak a Tilly seda myska, ktera se zacla pekne vybarvovat. Velmi ctiva a svizna kniha.

Bulldog
10.07.2020 5 z 5

Tuhle knihu rozhodně doporučuji a poslední třetina knihy byla jízda na horské dráze..všichni byli sympoši kromě padouchů to je jasné :)) i když i padouch může být pro někoho hrdina a záleží na každém z nás jak velkou míru spravedlnosti si v sobě nosíme.. a znovu a zas se mi chce zvracet z moci mocných a naší bezmoci je ztrestat za jejich pýchu a hraní si s životy jiných.. Poe pro mě velký borec a konečně jsem tam cítila i tu správnou policajtskou duši no a jeho kámoška Tilly tak tahle holka by měla v mé partě jasné místo a moc mě bavila :))

grimik
02.07.2020 2 z 5

Tak tedy nevím, ale vidět tuto knihu v červených číslech mi připadá, jako dobrý bizár. Myslím, že tuto ničím výjimečnou detektivku (jako thriller mi to až tak nepřipadá), získali všichni čtenáři v akci 1+5 zdarma a proto ji, poplatně její zanedbatelné ceně, soucitně nadhodnocují. Za mě tedy žánrově zcela průměrné, literárně téměř nestravitelné, sloh kostrbatý, leckdy jsem musel odstavec nebo dva přečíst několikrát, abych se zorientoval kdo co vyslovuje, pochopil myšlenkové pochody postavy nebo co chtěl popisem autor vlastně říct. Zkratek a vysvětlivek až nesmyslně mnoho, do odlehčujícího žánru se mi to ani nehodí. Trpěla tím zejména první polovina knihy. Na příběh jako takový nebo rozvleklý, užvaněný závěr si skoro nestěžuji, jistá míra neustálého napětí a zvědavosti mi nedovolila knihu odkládat a být vyloženě otráven, ale číst něco dalšího od tohoto autora už bych si rozmyslel a vůbec po tom netoužím.

Teď mě tak napadá, že je až směšné, že by vše dopadlo úplně stejně, i kdyby se do toho Poe a jeho tým vůbec nemotali! Faux pas, zkrátka. Stejný konec by nastal, kdyby celou dobu seděli všichni v čajovně a hráli kostky. :)))

Opravdu šedý průměr /a byť nejsem žádný velký fanoušek žánru krimi/thriller a nejsem v něm tak sečtělý, rozhodně jsem četl i mnohem lepší žánrové tituly/ a tak také jako šedý průměr hodnotím...spíš jako lehký podprůměr.

monci6485
30.06.2020 4 z 5

Nebudu srážet hodnocení za otřepané téma. Je to dobrý příběh, ale klasika v krimi thrillerech. Všechny jsou si až moc podobné. Stejný průběh, stejné klišé. A nejlepší je vždycky ta zpověď vraha na konci.. :D
Jo a poznámky jsem nečetla vůbec, hrozně otravné..

Shardlake
29.06.2020 5 z 5

Nový autor, zajímavé téma a ještě zajímavější dějová linka. Za mne úžasné čtení a pokud autor vydá něco dalšího, s radostí si to opět přečtu. Doporučuji.

Gabriela5685
20.06.2020 5 z 5

Kniha příjemně překvapila, skvělý, čtivý a napínavý příběh.

MamaKnihomolka
16.06.2020

Jak si tady čtu všechny komentáře tak jsem asi divná, ale mě kniha prostě nebavila. Snažila jsem se do půlky,ale kniha mě prostě nudila. Neměla jsem problém ji třeba víkend nečíst a to se u mě nestává. Některé části textu se mi špatně četly a poznámek autorky bylo nadmíru.
Bohužel pro mě zklamání.

6Nikki6