Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1160 1160

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

Marta1996
13.06.2020 5 z 5

Knihu jsme koupila v akci 3+1, vybírala jsem podle obalu a můžu říct jo! Líbila se mi a už se nemohu dočkat další knihy detektiva W.P

lucie5197
12.06.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem tuto knihu koupila jen do počtu k akci, tak jsem vlastně fakt příjemně překvapená. Bylo to čtivé, napínavé, svížné a hlavní postavy sympatické.. i když tedy už jsem celkem otrávená z té stereotypní detektivkové dvojice: geniálního, ale okolím neoblíbeného morouse a jeho asociální, nebo až autistické ale ještě více geniální kolegyně.. Už by to chtělo nějakou změnu, něco nového. I přesto mi ti dva byli sympatiční a jejich charaktery nebyly psané až tak na sílu, což jsem ocenila. Na zavěr jsem trochu žasla nad až skoro senzibilní schopností hlavního vyšetřovatele, konkrétně při zjištování identity vraha.. ale nebudu spoilerovat :D Těším se zas na něco nového od této dvojice.

Lavender756
08.06.2020 4 z 5

Opravdu mě kniha překvapila, vůbec nenudila a bylo nutné číst další a další stránky. Postavy byly všechny sympatické a srozumitelné, zvláště samozřejmě ústřední dvojice Poe a Tilly. Rozuzlení vykreslí více rovin příběhu a myslím si, že je dost na co se těšit v dalších pokračováních.

Noaruku
05.06.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupil víceméně jako náhled do tohoto žánru, zaujal mě popis a hodnocení dalších čtenářů.
Příběh je psaný dobře, svižně odbýval, dokázal mě udržet při čtení a nutně jsem potřeboval vědět, co se bude dít v další kapitole.
Když pominu úsměvné pokusy o vysvětlení problematiky analýzy, statistiky a technických otázek, poměrně nepružné, zvláštně zasazené představení Tilly a její osobnosti, je to hezká detektivka.
Co se týká hesel na obálce knihy a jejího názvu - vzbuzuje to ve mně pocit, že pro tento příběh je to až přehnané, trochu mi to připadá, že potenciál námětu nebyl plně využit.
Na další díl jsem ale určitě zvědavý a milerád si ho přečtu, protože především Washington Poe a Tilly jsou zajímavé a zábavné postavy.

Beky
05.06.2020 5 z 5

☆ Dokonale napsaný thriller, kde mi nic nechybělo!
☆ Mělo to spád, gradaci a napětí.
☆ Byl tam hněv, zloba, pomsta, bolest, zkrátka děj dávající smysl a obsahující vše podstatné.
☆ Satisfakce ruku v ruce s utrpením pro mne byly třešničkou, kterou jsem moc chtěla, abych v knize byla :-)
☆ Fantastické prolínání a zpracování děje vám nedovolí knihu odložit nedotčenou! :-))

Kočičáci
31.05.2020 5 z 5

Podle PR sloganů "Já tě ovládám, já tě vidím hořet, vítej v mé show", jsem od Loutkového divadla čekala spíš nějaký průměrný drasťák šmrncnutý hororem. Naštěstí se mi dostalo celkem kvalitního thrilleru s dokonalou detektivní zápletkou a zajímavými hlavními vyšetřovateli, kterými detektiv Poe a analytička Tilly zaručeně jsou. Jsou v patách vrahovi, který svoje oběti rituálně upaluje uprostřed prastarých kamenných kruhů. "Upalovač" je ovšem stále o krok dopředu...
Líbilo se mi to moc, Washington Poe mi byl sympatický a ráda se s ním pustím do dalšího vyšetřování. Velmi oceňuji i zajímavé prostředí hrabství Cumbria v Severozápadní Anglii. Nádherné kopce, jezera, vřesoviště, pastviny s ovečkami a samozřejmě ty tajemné kamenné kruhy. Jednoduše mě baví, když poznávám nové krajiny, i když jen prostřednictvím Googlu.
Ráda doporučuji!

Katania
28.05.2020 5 z 5

Tak tahle krimi se mi moooc líbila. Těším se na další!

kalimaskry
27.05.2020 5 z 5

Moc jsem se na tuto knihu těšila a nezklamala! Už se těším na druhý díl.

Tabby
25.05.2020 3 z 5

Přes tu reklamu, co tato kniha měla a i ohlasy čtenářů, jsem na ni měla asi moc velká očekávání, které prostě nesplnila.
Detektiv i jeho pomocníci skvělý, hlavně Tilly i Poe mě bavili. Styl psaní i samotný případ také. I když vraha jsme mohli uhádnout celkem brzy.
Bohužel mě přišly rušivé poznámky. A odkazy na minulý případ Poa, jako by mi chyběl určitý díl. :)

Askarinka
25.05.2020 5 z 5

Tyjo, tohle byla fajn knížka. Ze začátku mě k ní přitáhla lákavá obálka, ale obsah hodně překvapil. Zajímavá zápletka, super párek vyšetřovatelů. Doufám, že další díl bude co nejdřív. Moc se na něj těším. Mám pocit, že to bude moje oblíbená serie :-) Každopádně doporučuji

dzzarka
22.05.2020 5 z 5

Autor byl pro mne neznámý, ale za krok do tmy to stálo.
Kniha se čte jedním dechem, je napínavá a český překlad dává smysl....
Určitě doporučuji

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Tento příběh má vše - neuvěřitelně sympatické vyšetřovatele, skvělý humor (několikrát jsem se upřímně nahlas zasmála), zajímavou zápletku, napětí, chytré a překvapivé vyústění. Tahle kniha je za mě jedno velké DOPORUČUJI pro všechny thrillerové nadšence!

Lucie311
19.05.2020 3 z 5

Velice dobrá kniha. Dvě části tak trošku zdlouhavě popsány ale nic dramatického. Ovšem závěr.......naprosto luxusní.

Bee240
16.05.2020 5 z 5

Dnes dopoledne jsem dočetla tento skvělí thriller který je parádní od začátku do konce. Washington Poe je prostě frajer a velmi jsem si ho oblíbila už na začátku. Líbil se mi jeho přístup, názory a to jak má svou hlavu a jde si za svým. Při vyšetřování se do případu vrhá po hlavě. Také se mi hodně líbila Tilly - velmi chytrá a trochu podivínská žena, která se dostane poprvé k práci v terénu a nakonec jim to s Poem parádně klape a je z nich skvělí tým. Skvěle ho doplňovala a odvedli spolu dobrou práci. Samotná případ Upalovače je velmi surový a jsem opravdu ráda že se tam nijak extrémně do detailu nepopisovala jeho "práce". Na začátku mi to stačilo a byla jsem za to opravdu ráda že tam toho není víc :D samotný upalovač je na první pohled šílený a zvrácený člověk. Ale každý příběh má dvě strany a hodně mě překvapilo odhalení vraha a nakonec jsem sním i soucítila a chápala proč jednal jak jednal. Kniha je úžasný počin a číst ji byl zážitek.

Dixinka
30.04.2020 5 z 5

Napínavé až do poslední strany

ElikaS
22.04.2020 5 z 5

Bylo to skvělý! Promyšlený příběh, kdy jsem sama nepřišla na to, kdo je vrah. Navíc Tilly s Poeem byli úžasná dvojka!

saman001
21.04.2020 1 z 5

Vzdala jsem to. Nebyla síla na víc, než na rychlé prolétnutí. Přišlo mi to, jako by ji napsal žák páté třídy. Jedna hvězda za nápad a za příběh.

Terez_Proskova
15.04.2020 5 z 5

Naprostá pecka! Co kapitola, to huba dokořán na konci kapitoly :-)! Přečtená jedním dechem. Velmi atmosféru zpříjemňuje Tilly, která je velmi charakteristickou osobou v celé knize a bude vám moc sympatická!

TerezaaBaarova
09.04.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, kriminálka s thrilerovými prvky. Příběh byl napínavý a do posledních asi 100 stran jsem netušila kdo je vrah...super!
Jediné co bych vytkla, příliš mnoho zkratek a poznámek pod čarou...asi nezbytnost, ale trochu mě to rušilo.
Těším se na další počin autora.

Luci-27
01.04.2020 5 z 5

Úžasná knížka!
Přečteno za pár hodin.
Četla se skoro sama a hodně mě zaujala.
Konec nečekaný a zajímavý.
Určitě se k ní ještě vrátím.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968