Botanik

Botanik https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518693/bmid_botanik-KS7-518693.png 5 281 70

Washington Poe série

< 5. díl

Detektiv seržant Washington Poe může na jedné ruce spočítat počet přátel které má. A ještě by mu prst zbyl. Je tu samozřejmě šíleně brilantní, bezelstně nevinná civilní analytička Tilly Bradshaw. Svou sužovanou šéfku, detektivku inspektorku Stephanie Flynnovou, zná už léta, jako svou nejbližší sousedku, hlídačku psů na plný/částečný úvazek, Victorii. A pak je tu Estelle Doyle. Je pravda, že sžíravá patoložka nikdy nešla po slunné straně ulice, ale nezašla tentokrát až příliš daleko? Vražda jejího otce, který byl dvakrát střelen do hlavy, se zdá být zároveň otevřeným a uzavřeným případem. Estelle má na svých rukou zbytky střelného prachu a v domě obklopeném čerstvým sněhem jsou pouze její stopy, které vedou dovnitř. Od svého zatčení řekla jen tři slova: Řekněte Washingtonu Poeovi. Mezitím zabiják, který vraždí jedem, jehož tisk nazval Botanik, posílá básně a lisované květiny slavným celebritám. Zdá se, že vrah dokáže procházet zdmi a navzdory předchozímu upozornění, které dává svým obětem, a bez ohledu na bezpečnostní opatření, která policie přijme, se zdá, že je schopen zabíjet beztrestně. Pro muže, který nenávidí záhady zamčených pokojů, Washingtona Poea, to vypadá na nejdelší pracovní týden v životě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

The Botanist , 2022

WaN635
03.11.2023 5 z 5

Jak píší čtenáři přede mnou, autor udržuje svou laťku sakra vysoko.
I přes svou tloušťku kniha ani chvilku nenudí, naopak děj je svižný a má spád. Tentokrát je v popředí příběhu nám velmi dobře známá patoložka a vrahem je tentokráte pachatel, který má vše krásně naplánováno.
Poe a Tilly úžasně spolupracují a dopadne to, tak, jak má :) .
Já osobně mám s Tilly trošku problém a nejsem z ní tak nadšená jako jiní čtenáři, některé dialogy mi přijdou zbytečné a asi bych uvítala, aby bylo slovních přestřelek s Poem méně.
Každopádně si myslím, že série je ukončena a radost z toho opravdu nemám .....

rimar
03.11.2023 5 z 5

Autor drží pořád vysokou úroveň to smekam. Musím nechat že přípravu opravdu nezanedbává a tak staví dej na reálných věcech a člověk se nestačí divit co dneska je v oblasti léčiv už možné. Tilli je tentokrát spíš na pozadí příběhu a víc je v popředí Poe a patoložka. A konec trochu dává možnost že Botanik ještě neposlal poslední básničku. Takže doufám že se dočkáme brzy dalšího dílu.

ZuK1
02.11.2023 5 z 5

Další příjemné setkání s Poem a jejich skvělým týmem. Výborné, čtivé, zajímavé, napínavé a díky Tilly i se spoustou různých úsměvných situací. Na tohle pokračování série jsem se moc těšila a určitě mě nezklamalo :-). A velmi mě potěšila ddkk, která v kometáři pod autorem zveřejnila informaci o připravovaném dalším dílu, který by měl v originále vyjít v červnu příštího roku. Tak snad se ho pak brzy dočkáme i u nás.

dencazrnu
31.10.2023 5 z 5

Musím říci, že kniha Botanik se u mě řadí zatím na první místo z téhle série. Mě se strašně líbí, že autor sice nepíše knihy, u kterých by měl člověk tep až u stropu, ale i tak umí čtenáře vtáhnout do děje. Hodně to dělá i fakt, že každá kapitola je max na tři stránky a díky tomu vám kniha utíká neskutečnou rychlostí. Celá kniha je tak svižná, místy vtipná, a i když některé věci možná odhalíte i tak se budete zaručeně bavit. Po předchozím dílu jsem měla trošku obavy, zda autorovi už nedošla esa v rukávu, ale opět mě dokázal překvapit a já tleskám. Dvojice Tilly a Poe je nesourodá, absolutně k sobě nejdou, ale na druhou stranu se tak dokonale doplňují, že člověk by je chtěl hrozně rád potkat osobně. Moc se těším na další díly a jsem zvědavá, co si pro nás autor ještě nachystal :-)

Paja1709
30.10.2023 5 z 5

Po předchozím díle Mrtva zona, který byl trochu slabší jsem nedočkavě čekala na další a vyplatilo se.Pani to byla jízda. Od začátku napínavé a i když má kniha tolik stran ,tak přečteno za dva dny. No a Tilly opět úžasná:-)Jen mám obavy aby to nebyl poslední díl jelikož v originále zatím 6 není.

vnimat_Krasu
30.10.2023 4 z 5

V knihkupectví se válí hrozná hromada spotřebních kriminálek. Crawenovky mezi nima ale vynikaj. Vládnou totálním nadhledem, na díry v příběhu se ostentativně ukazuje a policajti tu žerou kozí maso. Crawen se s tím nemaže. Jeho průměrná kapitola má stránku a půl, příběh se hejbe skrze dialogy a Poe s Tilly hláškujou jako o život. Dvě záhady zavřenejch pokojů jsou až kam. A kdyby se BOTANIK co do počtu stránek krapet uskromnil, v klidu bych uvažoval nad touchdownem. Braková kriminálka se totiž musí umět. A M. W. Craven je mistr řemesla.

FejKýý
29.10.2023 5 z 5

Minulý díl, jsem byla docela dost zklamaná a bála jsem se, aby už všechny další díly nebyly takové průměrné. Protože první tři díly za mě byly opravdu fajn. Naštěstí se tak nestalo a příběh byl opět parádní. Kniha má sice okolo 450ti stran, ale vůbec bych ji nezkrátila. Moc se mi líbilo, že jsme tentokrát řešily dva případy najednou. Ráda bych, to rozepsala více, ale to už by byly spoilery, tak mlčím. Každopádně hodně byl příběh o naší známé patoložce Estelle Doyle, konečně se tam objevila víc a jsem i ráda kam to pak směřovalo ke konci knihy. Tilly byla zase úžasná a bylo jí tam dost, tak jsem spokojená. Ale Edgara bylo zase málo. A taky Stephanii Flynnové nesmíme odpustit toho kozlíka! Poe se fakt na něj těšil. Jak se případ vyřešil, mě hodně překvapilo a ten zvrat na konci byl taky zajímavý. Líbí se mi hodně, jak spisovatel vždy napíše kde zrovna případ řeší a kde se vyskytují, ráda si to pak hledám, jak to tam vypadá a hned bych tam jela na dovču. Už se těším na další díl, snad bude co nejdříve u nás. Kdo čte tuhle sérii, tak na nic nečekejte a šup jděte ji hned číst. A kdo ji ještě nečte, tak... už jste začali? Obálka knihy tentokrát je teda fakt "masakr".4,5/5*

Lenča727
26.10.2023 5 z 5

Skvostné, báječné, úžasné, skvěléLogické, čtivé, místy krásné přiměřeně dlouhé popisné pasáže, zároveň se trošku vzděláte (jedy a jejich užívání, problematika čištění zbraní), děj frčí, pak se ze dvou zdánlivě nesouvisejících případů stane jeden, a tak zrychluje a pokud už si myslíte, že víte všecko, tak prostě nevíte. A dokáže překvapit i v posledním odstavci.Craven jako jeden z mála autorů thrillerů zvládá kupodivu proložit děj inteligentním humorem, což mě, tak trošku cynika,opravdu baví . Poe,Tilly, Flynnová a Estelle se mu neskutečně povedli. Po přečtení tohoto dílu mám pocit, že všechno, je tak, jak má být a série by mohla být uzavřena. Ale prosím, NE, ať ten chlap - MISTR ve svém oboru, píše dál.

Jenny46
23.10.2023 5 z 5

Páni, nemám slov!!!
Dva případy, dvě záhady jak píše sám autor zamčeného pokoje! Nevím jestli je jedna z nejlepších dílů, ale určitě se příběh povedl na 100% . Knihy se dají číst samostatně autor se snaží v každé knize vysvětlit určité informace.
Vyšetřovací tým se zázračně spojil a spolupráce dohromady přináší dobré výsledky. Tentokrát se více dozvíme z Poeova soukromého života. A jako vždy úžasná Tilly postava a vývoj je skvělý.

Přítelkyně patoložka Estelle D. byla zatčená za vraždu svého otce a Poe musí očistit její jméno.
A záhadný zabiják travič - přezdívaný Botanik je mazaný, posílá básně a vylisované květiny slavným celebritám. Když si myslíte, že už víte, vaše teorie je zpochybněna a budete pochybovat. Fascinující záhada, která se zdá být neřešitelná...
Výborně vykreslená detektivka s britským humorem, kterou nedokážete odložit. Moc jsem si oblíbila sérii pro mě TOP a budu vyhlížet netrpělivě další díl, moc doporučuji

hana4834
19.10.2023 5 z 5

Za mě naprosto super občas jsem se zasmála,jen trošku předvídatelný děj

detektivní a krimi romány jedy

M.W. Craven
anglická, 1968