Vzpomínky

Vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513063/bmid_vzpominky-64a42d93dbbb8.jpg 4 153 44

Nový originální, strhující psychothriller od celosvětového bestselleristy. Hallie Eversová toho čtvrtého července stihla poměrně dost: vyhazov z práce, kopačky od přítele – a taky vlastní smrt, která ji zastihla na střešní party v Las Vegas. A pak se o pár hodin později probudí v nemocnici s pocitem, že je něco jinak. Hlavu má podivně přeplněnou vzpomínkami – na místa, kde nikdy nebyla, na osoby, které nikdy neviděla. A taky na události, které začínají být čím dál konkrétnější a děsivější: v jedné z nich totiž vidí něčí vraždu. Někdo si zjevně zahrál s její pamětí. A někdo jiný brzy začne usilovat o to, aby tyhle nebezpečné vzpomínky zmizely… jednou provždy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

I Remember You , 2022

marketa1860
23.04.2024 4 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední. Veliké překvapení to bylo. Nesmírně zajímavá zápletka příběhu včetně vlastní dějové linky hlavní hrdinky, dostatečně logické následující kroky, napínavé, překvapivé. Závěr pro mě parádní. Moc mě to bavilo.

coquus
28.03.2024 3 z 5

První půlka mě docela přitáhla, potom se to ale začalo trochu táhnout. Celkově bych snesl o kapku víc akce a o něco míň stránek. Myšlenka příběhu je docela zajímavá, jen samotné rozuzlení se mně jeví poněkud překombinovaně, ale nakonec proč ne.

harena
14.03.2024 5 z 5

Originální zápletka a strhující čtení až do konce snad proto, že jsem si celou dobu představovala, jak bych se asi na místě Hallie cítila já. Skvěle napsaný psychothriller.

konicekbily
14.03.2024 3 z 5

Zápletku autor promyslel dobře, zamýšlel jistě i stoprocentní provedení, pokusil se o to, ale já jsem jiného názoru. Nelíbí se mi forma: skoro abych si měl najmout jasnovidce, který by mi pomáhal zpočátku rozeznat, co jsou vzpomínky a co je realita. Myslím si, že tři hvězdy tentokráte postačí.

AlenaF
09.03.2024 5 z 5

Napínavý originální příběh. Moc se mi líbil.

MisakCZE
05.03.2024 3 z 5

Zajímavý příběh ženy, které se vlivem experimentu "objeví" v hlavě vědomí ženy jiné. Jedna druhou postupně vede k otevření i těch nejzazších míst paměti, která se zdála být nadobro uzavřena.
Děj byl napínavý, gradující, ostatně tak, jak jsme u Freemana zvyklí.

novina
28.02.2024 4 z 5

Konec mi přišel nedotažený, zasloužil si více. Ale téma bylo hodně zajímavé.

musivila
10.02.2024 5 z 5

Ze začátku jsem ke knize přistupovala skepticky, měla jsem obavy, že mě tentokrát čtení nebude bavit. Ovšem nakonec mě kniha pohltila a já, pro klid duše, potřebovala znát pravdu, stejně jako Hallii. Teorií pár bylo, ale finální rozuzlení jsem rozhodně neodhalila.

intelektuálka
06.02.2024 4 z 5

Překvapivé téma a pátrání mezi snem a skutečností ....

Hallie nemá opravdu šťastný den - a tak se pokusí odreagovat - a skončí to srdeční zástavou ....

Ale má štěstí - přítomný lékař ji přivede zpět do života .... anebo to není štěstí ?

V její mysli se objevují flashbacky událostí - a ona balancuje na hranici snu a reality ....

A jaké to má všechno pozadí ?
Je to zamotaný a záhadný příběh - a do poslední chvíle netušíte, proč se Hallie stala stínovou postavou - a kdo je to vlastně Skye ?

.... Dvě duše, však mysl jenom jedna .... /John Keats /

lenka.plaszova
06.02.2024 3 z 5

Myšlenka sice dobrá, ale knížka mě úplně nezaujala. Četla jsem od Briana Freemana lepší.

krevetka79
30.01.2024 5 z 5

Opět originální námět a skvělé zpracování.
Kniha je opět velmi čtivá, napínavá a místy pro mě byly některé okamžiky dechberoucí i nehezké.
Za mě skvěle napsaný psychothriller.
Těším se na další knížky od tohoto autora.

Martule44
27.01.2024 3 z 5

Čekala jsem něco jiného , ale autor píše poutavě a tak byla kniha čtivá. Udržela si svou laťku i díky neotřelému tématu a zajímavé zápletce. Rozhodně by bylo škoda ji opomenout....

anovy64
24.01.2024 5 z 5

Zajímavě a poutavě zpracovaný originální námět. Kniha měla spád a děj postupně gradoval. Určitě zkusím další autorovu knihu.

Janaves
23.01.2024 5 z 5

Pěkný psychothriller, těším se na na další autorova díla.

VasnivaCtenarka
17.12.2023 4 z 5

Brian Freeman potěšil čtenáře novým psychothrillerem, který vás bude zkrátka bavit. Ano, styl Briana je poněkud jednodušší, ale o to čtivější pro masu, kterou nadchne. Originální nápad a promyšlenost zápletky rozhodně oceníte. Jistou stručnost v autorově stylu psaní někdo ocení, někdo ne – záleží na vkusu jednotlivce. Mě osobně to zase tak nevadilo, četlo se to dobře a odsýpalo to.

To mi nahrává k tomu, abych hned ocenila také tempo knihy, které jde ruku v ruce se stylem, kterým byla kniha napsána. Tempo bylo příjemně rychlé.

Popis prostředí, ve kterém se hrdinka ocitla, bych možna ocenila trošku lépe a barvitě popsané, ale dojem z knihy to nijak neovlivnilo.

Tenhle originální psychothriller mě opravdu bavil. Nebudu tvrdit, že jsem nečetla nikdy nic lepšího, to ne – ale musím napsat, že to bylo zase něco jiného, což oceňuji.

zuzana2599
05.12.2023 4 z 5

Není pochyb, že Brian Freeman je Pan spisovatel. Vzpomínky jsou nepředvídatelnou smrští, kterou si čtenář musí pohlídat, aby pochopil, co je skutečnost a co sen. Po trošku náročnějším začátku jsem se vzpamatovala a thriller si pak i užívala. Nedávno čtený Hluboký sníh se mi líbil více, ale tak už to bývá. Jsem ráda, že jsem se narodila 3. července ! Protože bych nechtěla být v kůži Hallie, pro ni to totiž začalo 4. července : vyhazov z práce, rozchod s přítelem i vlastní smrt ! Ach, jo, mám plnou hlavu vzpomínek a musím začít číst něco klidnějšího. Ale bylo to super, Brian Freeman prostě umí !

gordon13
21.11.2023 5 z 5

Každá nová kniha Briana Freemana mi udělá hezký den, protože bude
prostě skvělá. Neskutečně nápaditý autor, skvělé náměty a dokonalé
zpracování. Vzpomínky opět nemají jedinou chybičku! Úžasná kniha!!

zazvorka
07.11.2023 5 z 5

Bezvadná knížka, zajímavá zápletka a hodně čtivé, i závěr se mi líbil. Mám ráda ukončené příběhy, mohu spokojeně zavřít knížku a nechat příběh doznívat.
U tohohle typu čtiva není žádoucí příliš přemítat a hledat chyby, což se ne vždy podaří. V tomto případě děj z mého pohledu hladce plynul a moc se mi to líbilo.

Lily101
06.11.2023 5 z 5

Napínavá, mimořádně čtivá a zajímavá (námětově) kniha.

#prvniknihavlistopadu2023

Olous1
09.10.2023 2 z 5

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Zápletka sice byla dobrá,ale zpracování nic moc. Za den nebudu vědět o čem to bylo. Ale určitě si kniha své čtenáře najde.60%.

Brian Freeman
americká, 1963