Vševědělové

Vševědělové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220097/bmid_vsevedelove-220097.jpg 3 3 2

Příběh o třech školních kamarádech, kteří jsou přesvědčeni o tom, že všechno znají. Barnabáš se stálé vychloubá, že právě on zná všecko na světě, Kryštof mluví jen a jen o matematice a Žofka zas o astronomii. Tak často se svými vědomostmi chlubí, až jsou všem ostatním protivní a nezbývá jim nic jiného, než se přátelit jen spolu. S kým se jednoho dne setkali a poté pochopili, jak málo toho vědí? Vtipný, ale zároveň poučný příběh, ve kterém se určitě pozná řada dětí, doprovází originální ilustrace.... celý text

ivana53
07.04.2015 5 z 5

Naprosto úžasné obrázky. Neotřelý příběh. Knihu jsme dostali a strašně mě překvapilo, že dcera (6 let) vůbec neměla problém s pochopením příběhu a již text dokonce zná nazpaměť. Samozřejmě je třeba s knihou trochu pracovat a při čtení některé věci dětem doplnit - viz závěr.
Odpověď bibi r. - pokud se dočteme, že Barnabáš potkal Sokrata, který jak víme řekl "Vím, že nic nevím.", pak je příběh zcela srozumitelný.

bibi.r
02.10.2014 1 z 5

Ilustrace jsou kouzelné, je to přesně ten styl, který se mi líbí. Nic kýčovitého, ale barevné a milé.
Ovšem obsahově mě kniha zklamala. Začátek byl podivný, prostředek celkem ušel, ale závěr mě pěkně naštval. Jak se stalo, že Barnabáš "najednou" prozřel? Vůbec nebylo vysvětleno nebo naznačeno, co se stalo, že se mu nakonec rozsvítilo. A přitom to mohl být zajímavý příběh.

Kašmir Huseinović
srbská, 1961