Dobrodružství v knihovně

Dobrodružství v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220096/bmid_dobrodruzstvi-v-knihovne-220096.jpg 3 13 3

V největší knihovně v největším městě na světě, na nejzapadlejší poličce v nejzapadlejší místnosti, stály nejosamělejší knížky. Knížky, které si z knihovny nikdo nikdy nepůjčil a nepřečetl. Jednoho dne se pohádkové bytosti z nejosamělejších knížek rozhodly, že své knížky opustí a vyjdou do světa, aby zjistily, proč si nikdy nikdo ke čtení nepůjčí ty nejosamělejší pohádky. Příběh umocňují vtipné a nezaměnitelné ilustrace Andrey Petrlik.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Informatorium

Neobična knjižničarka , 2014

Bonda
19.04.2023 5 z 5

Zpočátku poněkud chaotické vyprávění. Byla bych možnâ knihu odložila, kdyby poslouchající předškolačka neprosila, ať čtu dál. A dobře udělala! Dějové linky se postupně pekně rozmotaly a druhá půle knihy mě vyloženě okouzlila, jakkoli si pořád nejsem jistá, jestli nebyl autor při tvorbě v nějakém rauši. Líbilo se mi prostředí členitė, tajuplné knihovny s restaurátorskou dílnou. Libila se mi sympatická, leč nepořádná knihovnice, špatně zakládající knihy (spoiler: nakonec se napravila). Líbila se mi hlavní zápletka s postavami uniklými z knih i všechny vedlejší zápletky. Filozofizující kapitola o čase mě strhla, byla krásná. A v knize se objeví i motiv chudoby nebo násilí a jsou pojednány velmi pěkně. Líbily se mi nakonec i ty zvláštní vnitřní monology postav, drobnokresba vnitřních pochodů, hlavně nejistot. Dcera dala 4 body, já 5 a kupuji knihu do domácí knihovničky.

zuzi1162
27.07.2017 2 z 5

Na začátku dobré, nápad hezký, ilustrace výborné, ale pak se příběh rozběhl úplně šíleným směrem ... dětem jsem to už zazdila, to už jim číst nešlo.

bibi.r
02.10.2014 1 z 5

Nalákaly mě ilustrace Andrei Petrlikové, text ovšem vůbec neoslovil.

pro děti od 5 let knihovny knihovníci, knihovnice veřejné knihovny

Kašmir Huseinović
srbská, 1961
2014  78%Vesnická a městská myš
2014  57%Dobrodružství v knihovně
2014  80%O cvrčku a mravenci
2014  89%Oskarovy barvy
2014  60%Vševědělové

Kniha Dobrodružství v knihovně je v