Smrt přichází na prohlídku

Smrt přichází na prohlídku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/bmid_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4 767 767

Vraždy v Österlenu série

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning , 2021

Barussat
10.08.2022 4 z 5

Skvělá kniha na letní dovolenou. Žádné krváky, které mi sice nevadí, ale člověk to nemusí mít pořád, i přestože se děj knihy nachází na švédském venkově. Za mě moc fajn oddechová detektivka, která vám zpříjemní letní chvilky. Myslím, že i s tímto záměrem byla psaná. Sympatický detektiv, který je tak trochu nervák, ale i on má své slabé chvilky, což z něj dělá "normálního" člověka. Vůbec by mi nevadilo nějaké pokračování.

katka.oo
08.08.2022 4 z 5

Původně jsem neměla v plánu knížku číst, ale nalákala mě krásná malovaná obálka, ta je velmi povedená a jsem spokojená. Poklidná detektivka z malebného prostředí Österlenu na jihu Švédska, žádné potoky krve, směs různorodých mě sympatických postav, dobré oddechové počtení, určitě si ráda přečtu i pokračování.

mikika
03.08.2022 4 z 5

roztomilá uklidňující detektivka, odkazující na klasiky žánru, potěší příznivce Agathy, protože kdo ji má načtenou, tak už možná prokoukne tuhle přehlídku podivínských figurek a odhalí vraha dřív, než výstřední detektiv. mě se to tedy povedlo, což se moc často nestává. ale kupodivu nejsem zklamaná, protože zápletka byla opravdu zamotaná a podezřelých mnoho. tentokrát nemám pocit, že by autor odflákl krytí, prostě jsem dobrá!

LaCucaracha
29.07.2022 3 z 5

Tak s Agathou bych to zrovna nesrovnávala, to použili jen jako dost lacinou vějičku na čtenáře. Ale jinak to není špatné čtení. Pokud vám nevadí, že je to celkem šablonovité a klišovité, trochu jako kdyby páni autoři měli kartotéku plnou kartiček, na kterých jsou předepsané typy postav, vztahy, motivy, zápletky atd., a skládali to z nich – tak já vám to klidně doporučím. Je to takové poklidné, odpočinkové čtení a mně ke spokojenosti bohatě stačí, že tam nejde o to, kdo koho bestiálněji zavraždí či umučí, resp. jak barvitě to autor popíše. Jen mohli dát větší prostor kocourovi.
Pokud to už k něčemu přirovnat, taky asi spíš k vraždám v Midsomeru. A knížka má hezkou obálku. A až vyjde pokračování, nejspíš si ho koupím.

VeruHoráková
29.07.2022 4 z 5

Tak tohle bylo moc milé překvapení. Knihu jsem zaznamenala na základě kladných recenzí od vícero knižních influencerů a musím říct, že to bylo příjemné, pohodové čtení a bavilo mě to od začátku do konce. Oba vyšetřovatelé mi hned padli do oka, příběh svižně odsýpal, bylo to skvěle a čtivě napsaný a co mě opravdu těší - jedná se o knižní sérii. Takže se už těším na další díl. Pokud tedy hledáte pohodovou oddechovku (opravdu se nejedná o dechberoucí drama), pak vřele doporučuji.

Dámaskloboukem
29.07.2022 5 z 5

Tohle je růžová detektivka.:D
Celou dobu jsem premyslela, co to má společného s Agátou Christie, jak slibuje podtitul a ne a ne na to přijít.
Královna detektivek je ve svých knihách skoupější na slovo, nezaobírá se příliš pocity hrdinu ani popisem prostředí a příběh je napínavější.
Až úplný závěr je asi stejný jako u A. Christie, kdy se vytáhne na povrch všechno možné z celé historie a pachatel se usvědčí docela kuriózním způsobem. Zde za pomocí kocoura Pluta.
Knížka se mi líbila.
Pokud by existovala nějaká škála detektivek, tak tuto bych umístila na stupeň 1. - plynulý přechod do společenského románu s detektivní zápletkou.
Stupeň 2. bych rezervovala pro knihy Agáty.
Tady nám trosku stoupá napětí a neřeší se nic jiného než krimi zápletka
Stupeň 3. - to jsou knihy Ch. Cartera, J. Deavera, A. Olsona, kdy si u příběhu čtenář ( já teda určitě) okusuje nehty, na čele mi perlí pot a silně buší srdce, jak se bojím o knižního hrdinu.

Tuto knihu jsem četla bez problémů i večer a neměla jsem divoké sny.
Hlavního hrdinu si představuji podobně jako autory na fotce na zadním přebalu knihy.
Příběh se netočí kolem stylového domečku na obrázku, jak by se dalo čekat, spíš kolem moderních staveb, které vykukují v pozadí na pobřeží.
Z textu je cítit velmi pěkný vztah autorů k oblasti Švédska, kam svůj příběh zasadili.
Takže za mě soft detektivka - proč ne?

111moni
28.07.2022 5 z 5

Mám pocit, jako by se autor pomalu zklidňoval, ne ve špatném smyslu, od naprosto zběsilého Bubble, kdy jsem měla pocit, že mě technologie sežerou, je tady najednou je vesnice kde čas plyne svým tempem a příběh může začít. A jak to na vesnici bývá, jsou tady nesváry, neshody, románky, a do toho přijede policajt z velkoměsta a právě, když se stane vražda. Kniha baví, od začátku do konce, a musím říct, že jsem neměla ani potřebu nějak hádat "kdo je vrah" , prostě jsem si čtení a příběh užívala,ať se ukážou. A ukázali.

Sansli
26.07.2022 5 z 5

Co k tomuhle dodat. Pokud jste se stejně jako já nechali přesvědčit oslavnými názory na tuhle knihu, tak pravděpodobně zklamaní nebudete. Po pravdě na téhle knížce jsem si v podstatě zamilovala úplně všechno - od krásného prostředí, přes úžasnou atmosféru až k nezapomenutelným hlavním postavám, u kterých si nebudete muset vůbec pokládat otázku jestli jsou vám sympatičtí a máte je rádi, protože... no jednoduše je budete milovat. A nejsou to jen Peter a Tove, ale vystupuje tu spousta dalších postav, bez kterých by příběh nebyl tím, čím je.
Dalším důvodem (pro mě dost podstatným), proč jsem byla a jsem z příběhu tak nadšená je fakt, že tohle je další důkaz, že severská detektivka nemusí být jen příběhem, kde se postupně kupí jedna mrtvola za druhou, kde je hlavní hrdina citově poznamenaný hrdina se spoustou problémů, které ho pomalu táhnou ke dnu... ne, tady je vidět, že to jde i jinak a upřímně díky za to:)

kruppe
25.07.2022 5 z 5

Ideální letní detektivka. Kupodivu ani lákadlo na detektivku ve stylu Agathy Christie neklamalo. Fakt jsem si připadal jak na ospalém anglickém venkově. Ale pěkně popořadě. Když čtu detektivku, chci, aby vyšetřovatel byl sympatický. Zde chemie mezi anglickým gentlemanem a pravou švédskou progresivní omladinou fungovala velmi dobře.
Dialogy byly napsány s lehkostí a občas i humorem. Autorům se podařilo do knihy dostat i několik narážek na horrorovou, detektivní i světovou klasiku. Že plutonovský havr...teda kocoure... Hold je tedy složen nejenom Agatě, ale i Edgarovi...
Děj je dostatečně zajímavý, aby udržel pozornost do posledních stran. Ač budete vraha podezřívat už nejspíše na dřívějších stranách (počet podezřelých není tak velký), tak motiv je trochu zapeklitější.
Za mě tedy de la Motte a Nilsson odvedli velmi dobrou práci a mají ode mě 90%

hrabalikoval
23.07.2022 4 z 5

Tak tato kniha mě opravdu bavila. Musím říct, že nebýt čtenářského kroužku s kamarádkami tak si ji asi nepřečtu. A to by mě hodně mrzelo. Kniha se četla rychle, byla napínavá a měla spoustu zajímavých pasáží. Děj plynul a vy jste četli a četli až jste byli na konci a byli jste smutní, že to končí. Vinston mi padl do oka a bavil mě natolik, že se těším až bude druhý díl a já pro něj poběžím.

LittleK
22.07.2022 5 z 5

Dostanete přesně to, co přebal slibuje, poklidnou detektivku ve stylu Agathy Christie. Peter Vinston je navzdory svým výstřednostem o něco málo sympatičtější než Hercule Poirot, který zjišťuje, že i zdánlivě malebný a přátelský venkov skrývá svá tajemství a prohnilost, jež postupně vyplouvají na povrch. Rozhodně je to něco jiného, než na co jsme od Anderse zvyklí, ale ne nutně ve špatném slova smyslu. Kniha je čtivá a vybízí se k ní vracet, přestože děj vyloženě nepřekypuje napětím a rozuzlení je poněkud předvídatelné.

Sančez
18.07.2022 5 z 5

Pohodové počteníčko nemám co víc dodat snad jen, že de la Motte prostě umí a spojení s Nilssonem to ještě prohloubilo čtenářský zážitek.

jjanca
17.07.2022 3 z 5

Skvelá oddychová detektívka, ktorú som prečítala za necelé dva dni. Hlavné postavy boli sympatické, zápletka zaujímavá. Bolo príjemné pre zmenu nečítať ďalší krvák. Záverečné rozuzlenie mi skutočne pripomenulo Poirotovky a ďalší diel si nenechám ujsť.

Littlemonday
13.07.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku - Anders de la Motte a Mans Nilsson

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Ze začátku mi trvalo se ponořit do příběhu, ale jak jsem se začetla, bylo to super! ️
Hlavní postava detektiva byla opředena spoustou klišé á la Monk, ale nevadilo mi to.
Děj se pomalu otvíral a postupoval logicky, autoři pomalinku odkrývali všechny indicie.
Spousta postav mě velmi bavila, v knize jsou představeny přirozeně, žádné dlouhé popisové části s detaily o ničem! ️

Knížku moc doporučuji, hezké a oddychové čtení!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro více recenzí na IG: little.monday ️️

Kaja1
13.07.2022 5 z 5

Bylo to velmi příjemné čtení, když si člověk odmyslí vraždy. Popis krásné švédské přírody, podezřelých tak akorát, sympatičtí vyšetřovatelé, zkrátka prima čtení na dovolenou. Už teď se těším na další případy. Duo De la Motte Nilsson prostě umí.

dasha0306
07.07.2022 5 z 5

Tohle je tak skvělá milá pohodová odpočinková detektivka... Peter Vinston je takový novodobý Hercule Poirot, rozuzlení až na konci a vlastně to není psycho, ale opravdu poctivá detektivka, která vás zavede do malého městečka ve Švédsku, kde na vás dýchne jeho atmosféra i jeho obyvatelé. A jelikož jde o první díl série, tak jsme nedočkavá už teď na ty další. Tohle rozhodně stojí za přečtení!!!

hlenicka
05.07.2022 5 z 5

Ze de la motte píše výborně, o tom jsem věděla z knihy Game,ale tohle bylo vynikající! Styl Ag. Christie?! Tu jsem musela mít! Krimi zápletka s příchutí komedie, dva hlavní detektivové se nemuseli,ale bez sebe by neudělali ani ránu. Peterovi jsem držela pěsti, aby se z jeho mdlob nevyklubala horší nemoc a doufala jsem,už kvůli Christine,aby do toho Poppe nebyl namočený. Ale jak už to tak bývá, na rozuzlení celého příběhu a kdo vraždil, se musíme pročíst až na konec :) Vzhůru knihomilové,tahle kniha Vám nesmí chybět!

raty
04.07.2022 4 z 5

Skvělá dovolenková detektivka bez potoků krve, v atraktivním prostředí, s různorodou sestavou postav. Žádné tempo sportovního vozu, spíš dvacetiletý kombík na okresce. O to víc si můžete jízdu vychutnat. S Agátou Christie má tato kniha společné, že podezření postupně padne snad na všechny a závěrečné vyřešení případu silně připomíná Poirota. Další knihu tohoto autorského dua si nenechám ujít.

Modrina
29.06.2022 4 z 5

Agatha to není, ale to nemusí být nutně na škodu. Nenáročná záležitost, ale další díl si určitě přečtu.

TomTomis
27.06.2022 4 z 5

Tak tohle by mohla být milá série nenáročného, oddechového čtení. Připomnělo mi to atmosféru klasických detektivek- hádanek. Malé množství postav, zajímavý detektiv a vyšetřovatelka. Ke konci jsem si byl tak nějak jistý, kdo je vrah, ale to by mohla být jen náhoda, že jsem se trefil. Snad vyjde i pokračování. Detektiva Vinstona si nejde neoblíbit, i když je to poněkud svéráz.... To byl koneckonců i Poirot od Agathy...