Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211902/bmid_volani-sireny-volani-sireny-proklet-F4x-211902.gif 4 243 243

Volání sirény série

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.Cestu jí však zkříží Liamův bratr. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Derrenova odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?... celý text

Airin
25.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, báječná!! Nejraději jsem měla scény, kdy spolu byli Larissa a Derren. Co se škádlívá, to se rádo mívá, že? :)))) DOPORUČUJI

tutánek
24.01.2015 5 z 5

Kniha se mi tedy velice líbila a velice mě zaujala. Četla jsem ji snad pětkrát a ani jednou mě to neomrzelo. Postavy se mi velice líbily a ten konec byl podle mě úžasný. Já prostě miluji knihy od Míši.

1259
12.01.2015 5 z 5

Musím říct, že je to další její knížka, která mě velmi potěšila. Ze začátku sice nebyla nic moc, ale ke konci jsem byla ráda, že jsem jí četla a těším se, až vyjde druhý díl a konečně se dozvím, co se stalo dál.

Attia
08.12.2014 3 z 5

Knihu jsem si přečetla jen ze zvědavosti a nakonec musím říct, že ačkoliv jsem neměla téměř žádné očekávání, kniha mě přece jen trochu překvapila. Nápad hodně zajímavý, zpracování ale už trochu pokulhává. A i přestože se toho v knize tolik neudálo, Larrisa chodila na trh nebo se projít do lesíka a podobné situace nepříliš podstatné pro dějovou linku občas okořeně o nějaký zajímavý prvek, závěr prvního dílu je hodně povedený a nabitý akcí a napětím, i když lehce šok, když se 250 stran nic nedělo a pak nejednou během dvaceti stran došlo hned k několika událostem. Bohužel jsem se nedočkala žádného úžasného a nečekaného zvratu, kniha prostě plynula v přesně určeném směru, přeci si autorka mohla dát tu práci, nějak to více zašmodrchat a nakonec čtenáře překvapit. Hlavně udělat něco s postavami, které byly předvídatelné až běda. Též jejich chování, které bylo občas i nelogické. Prolog jsem ani zpětně nepochopila. Postavy mě prostě velmi mrzí a kazí hodnocení. Jsou až příšerně odfláknuté, klišoidní a ploché. Jediné, co o nich dokážu, jsou asi jenom jejich jména a to, kdo je kdo.
Ještě poslední poznámka: Občas jsem teda dost koukala, k čemu došlo mezi Larissou a Derrenem, skoro bych Volání sirény občas šoupla do červené knihovny :D :D
Od Míši Bourdové jsem nic ještě nečetla, Volání sirény je moje první kniha od ní. A nejsem zklamaná, něco mohlo být lepší, ale tři hvězdičky jsou určitě zasloužené. :)

CraWer
02.12.2014 3 z 5

Tři absolutně zasloužené hvězdy. Dokonce jsem váhal nad čtyřmi, ale nakonec jsem usoudil, že je trojka příhodnější.
Ta knížka mě vážně bavila, strašně moc. Michaela má skvělý styl psaní, ALE stručně a krátce, MUSÍ rozvinout více postavy! Já o nich nevím absolutně nic, maximálně znám jejich jméno.
A taky se z toho dalo tolik vytěžit... Tak skvělý námět... Kdyby se o něco více zaměřila na popis prostředí, bylo by to jistě o mnohem lepší.
(Knihu hodnotím tak, jako každou jinou - Neberu ohledy na to, že to napsala Češka)

Slušných 70 %

Nel-ly
06.11.2014 2 z 5

Zdálo se to jenom mně, nebo jsem to už četla...? Ty postavy jsou opravdu jedna jako druhá a přesto jsou opět hrozně ploché, absolutně nechápu, proč se Larissa (a vlastně i ostatní) chovali tak, jak se chovali.
Ten nápad byl skvělý, příběh sice jednoduchý, ale taky zajímavý, ale to zpracování je docela hrůza... od dialogů, přes středověkou Anglii (ale sakra, alespoň trochu průpravy by to htělo, třeba se jen kouknout na historickej film) až po styl psaní.
Myslím, že kdyby autorka zůstala jen u dětských knih, bylo by to fajn, jenže opět, jako u Syna pekel, tuhle knihu bych dítěti do ruky nedala, takže je pro mě vcelku nepoužitelná.

Eslem
29.10.2014 2 z 5

Jedna z knih, u kterých mě zaujal námět, ale zpracování zklamalo. Čekala jsem větší porci sirén a ne jen postavičky ze Syna pekel napasované na Andělskou tvář. Tak do dvou třetin knihy se mi zdálo, že vidím aspoň pokrok ve stylu psaní, ale tou dobou už mě děj nudil a závěrečné křečovité zvraty to rozhodně nevylepšily. Velkým autorčiným přeceněním byla i středověká Anglie - reálie a logika se zatím jeví jako její nejzavilejší nepřátelé. Celkově si myslím, že M. Burdové líp sedí vymýšlení variací na Eragona a Deltoru.

Nemesis Moriko
29.10.2014 2 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala, jelikož jsem četla nemálo negativních názorů. Ale i tak mě zklamala. Ano, dobrý námět a pár chvil, kdy mě kniha i bavila, ale celkově jsem z ní měla dojem nepovedené pohádky neúspěšně zabalené do pár "temných a děsivých" scén, které by měly zaujmout starší čtenáře. Prostě, kniha měla nevydařené charaktery, ani jeden mě nezaujal a když už, tak ne dlouho. Všichni hrozně měnili názory, jednou tak podruhé naopak. Děj taky za moc nestál. A co mě štvalo nejvíce - prostředí. Čekala jsem nějaký alternativ world, ale Anglie ve středověku? No, budiž, to by mi nevadilo - ale jen v případě, že by autorka o středověku alespoň NĚCO věděla. Oblečení, chování, města, lidé.. nic z toho nebylo středověké. Sakra, středověk byl dobou neustálého bezmyšlenkovitého pánbíčkování a já v celké knize našla ani ne dvě narážky na Boha a ještě dotaz jako "jseš věřící?" Okey, chápu, černomág nemusí věřit v Boha, ale ve středověku by se tak alespoň měl tvářit, ne? Nebo oblékání a tak obecně vzhled. Šaty, které autorka popisovala a které byly na ilustracích byly vše možné, jen ne středověké. Taky si nedokážu představit, že by na nějaký středověký "bál" někdo šel s drdolem nebo žena nosila u pasu dýku, když jde na trh.. sakra, vždyť když chce psát ve středověku, měla by o tom alespoň něco vědět - já sama o středověku moc nevím, ale tohle mě prostě praštilo do očí. A ani jména nebyly zrovna anglické. Liam, Thomas a Rose jo, Magdalena a Lisbeth budiž taky.. ale Engas, Larissa, Derren..? Angus nebo Darren by byly normálnější.. Larissu chápu, přecejen to byla siréna a tak.. ale prostě to bylo takové nedomyšlené.
A na závěr - konec měl být asi náhlý a šokující, ale podle mě to moc nevyšlo. Byl spíš uspěchaný a umělý. Takže to taky body nepřidá.
Za mě tak 18% - Moc dobrý nápad, pár okamžiků, kdy mě kniha i bavila.. ale víc nic.

*Táňa*
19.10.2014 4 z 5

Ten konec. To jako vážně?
Volání sirény je další knížka od mé oblíbené české autorky Míši Burdové. Klišé? Ano. Jenže i přes to, že to bylo jedno klišé vedle druhého, ten konec jsem prostě nečekala. Darren je bad boy s velkým temným tajemstvím - ale i jeho jsem si zamilovala. Za mě 4*

Ami Arnerllová
11.10.2014 3 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale doufala jsem, že bude lepší než Syn Pekel a ano, bylo to rozhodně lepší.
Rozhodně mě zaujal začátek a námět, ale jinak nic moc. Knížka se však dala číst. Je spíš pro nenáročné čtenáře :) Mně, jakožto čtenářce, která četla od mladičké autorky všechny knihy, mi děj přišel předvídatelný.
Těším se na další díl, jsem zvědavá, jak se to vyvrbí, protože konec...Ten byl teda něco!

JanaDor
08.10.2014 3 z 5

O této autorce jsem již slyšela, a proto jsem byla zvědavá na její tvorbu. Vybrala jsem si novinku, která je kombinací romance a fantasy. Mě z toho vychází hezká pohádka. Musím uznat, že se dobře četla, ale její křivka prožitku byla velmi pohybující se. Jak bych to napsala….. Prostě od začátku až do půl knihy to ve mě nevyvolávalo žádné pocity. Pak se rozjely milostné scény mezi hlavní dvojicí. Musím uznat, že romance byla vylíčena skvěle. A na konci, přestože se děly ošklivé věci, popis zrady a pomsty – opět nic, žádné city. Prostě jakoby se nic extra nekonalo. Shrnula bych to. Nebylo to špatné, ale autorka se má pořád co učit a na čem pracovat.

Nelin
02.10.2014 2 z 5

Kniha hodna 10ti letému dítěti, tedy, alespoň dle mého názoru. Od knihy jsem nic neočekávala, proto mě ani nezklamala, ale tak nějak jsem doufala, že se Míša aspoň trochu pochlapí a napíše to lépe. :I
Číst se to však dalo, proto to doporučím čtenářům, kteří moc nad dějem nepřemýšlí a jsou prostě nenároční. :)

Katie46
27.09.2014 5 z 5

Další kniha od Míši, která stojí za přečtení. Sice mě neupoutala hned od prvních stránek, přesto jsem se do knihy začetla a líbila se mi. Trochu jsem nechápala začátek, začíná to v současnosti a pak se to odehrává v minulosti. Sice mi to nevadí, jen to vždy bývá naopak. Prolog jsem četla pak i po dočtení knihy, abych ho více pochopila. Konec mě dost překvapil, vůbec jsem to takto nečekala. Rozhodně se těším, až přečtu další díl.

RockMartina
21.09.2014 5 z 5

Michaela Burdová nám autorsky pěkně dospívá:) Celistvé charaktery, uvěřitelné rozhovory, gradace děje a skvělý nápad založit příběh na neotřelém tématu sirén. K tomu čtenářsky velmi oblíbená rozpolcená láska a chladnokrevný závěr staví toto dílo do popředí její tvorby:) Jsem zvědavá na další díl a věřím, že po takovémto konci nebudu jediná:)

LadyCotton
16.09.2014 3 z 5

Nejsem zrovna milovnicí knih této autorky - třeba u Poselství jednorožců jsem měla problém s tím, že jsem tam viděla spousty motivů z jiných knih. U Volání Sirény (Prokletí) jsem ten pocit měla sice také, už ale bylo vidět, že toho není tak moc. Příběh obou bratrů (jeden miláček žen, druhý hrubián a tajemný) mi přišel jako přes kopírak z filmu Andělská tvář...
Na příběhu se mi líbí, že je tam hezky popsán život a svět sirén. A vůbec nikomu nemůže vadit, že děj se odehrává prakticky ve středověku... V příběhu mi ovšem chybí nějaká "hloubka" nebo prostě "něco" – prakticky víte o čem kniha bude po pár stránkách a jak by mohla přibližně i skončit. I přesto ovšem nelituji četby - jak tu psal někdo přede mnou - je to nenáročná jednohubka do MHD :-)

Adele02
14.09.2014 3 z 5

Já ani nevím, co si o tom mám myslet. Všechny postavy mi byly nesympatické, a konec, WTF? To jako fakt?

KKlubovna
12.09.2014 5 z 5

Je to má první kniha od Míši a musím říci, že mě dostala....je to taková jednohubka, ale proč ne? Romanické scény má Míša skvělé, takže kdo si potrpí na romance, tak do toho! Kniha je psána lehounkým a rychlým stylem, takže čtení půjde jako po másle... No a ty sympatické postavy! Liam a Derren mě okouzlili. A Larissa zaujala......Vážně doporučuji...