Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211902/bmid_volani-sireny-volani-sireny-proklet-F4x-211902.gif 4 243 243

Volání sirény série

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.Cestu jí však zkříží Liamův bratr. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Derrenova odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?... celý text

jerabora
07.04.2018 odpad!

Občas člověk v knihovně popadne knížku s touhou po oddechovce, nenáročné, milé, něco před usnutím. Dala jsem tomu tři večery, dočetla jsem se do půlky, dál to fakt nešlo.
Autorka nemá ani tu NEJMENŠÍ představu o tom, jak vypadá středověk, jak se lidé chovají, jak jednají, jak mluví. A je mi úplně jedno, jestli jsou nesmrtelní, kouzelní, nebo jacíkoliv. Celkové pojetí bylo nejhlubší úrovní odpadu, jaká se mi kdy dostala do ruky. Postavy ploché, předvídatelné, autorka nechápe ani základy nepřímé charakteristiky, všechno je naservírováno přímo pod nos, ideálně to sama o sobě pronáší přímo hlavní hrdinka. Postavy se chovají naprosto nemožně, naprosto nepřípustně na svojí dobu (a to i lidi na ulici), nosí nevhodné oblečení, říkají naprosto nevhodné věci (vypařit se z večírku?! vážně?!). Události se dějí, jen aby se staly, bez hlubšího smyslu, děj neutíká, podivně se plácá, autorka nechápe existenci literární zkratky.
Tahle kniha není dobrá po žádné stránce - ani děj, ani postavy, ani zápletka, ani autenticita časoprostoru... Ne.

Lie
29.03.2018 odpad!

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, ploché postavy, předvídatelný děj adt atd. Všechno už bylo řečeno přede mnou. Nicméně všechno tohle je ještě v pohodě, nic víc jsem nečekala a docela by mě to i bavilo jako taková jednoduchá oddechovka, jenže to mělo jednu příšernou chybu. Kdyby se kniha odehrávala ve fantasy světě, nemám problém, jenže ona se odehrávala- nebo spíš měla odehrávat- ve středověké Anglii. Jenže se obávám, že kdokoli viděl třeba jen jedinej film o tomto období, musí jasně chápat, že to autorka absolutně zkazila. Já se o historii zajímám a jsem rovněž milovnicí historických románů a tohle mě neskutečně vytáčelo. Všechno bylo špatně, od dialogů, přez popis oblečení až po chování jednotlivých postav. Vždyť stačilo si přečíst jednu dvě knihy, nebo alespoň kouknout na film, nebo alespoň dávat pozor při dějepise a mohlo to být mnohem lepší.

m_friedlova
24.02.2018 5 z 5

Napínavý příběh, který se čte s lehkostí a velmi rychle. Přečetla jsem jedním dechem. Těším se na druhý díl.

zuzi509
26.01.2018 5 z 5

Tahle knížka rozhodně předčila moje očekávání. Miluji knihy ,které jsou dramatické někdy i drastické. Bylo tam spoustu, pro mě neočekávaných pasáží.
Ani na jedné straně jsem se nenudila. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

Aaginka
17.01.2018 4 z 5

Vcelku dobrá knížka.

karimatka1
19.11.2017 3 z 5

Asi proto, že se mi do ruky dostal dřív 2. díl, věděla jsem, o koho jde a vlastně jsem jen čekala na vysvětlení, k čemu před staletími došlo. O to víc se mi asi líbil ten 2. díl, protože jsem nevěděla, kdo je kdo.

AnetAndBooks
22.10.2017 4 z 5

Kniha se rychle a lehce četla. Nazvala bych jí takovou oddechovkou. Nějaké části byly ale napínavé.
Kdo má rád styl psaní Míši Burdové, určitě do toho jděte ^.^ Jediné - bych dala otevřený konec :D Ale to nevadí, ráda si přečtu ostatní díly.

Penelope99
08.07.2017 5 z 5

Ale jo, sl. Burdová má svoji šablonu, nicméně se to čte dobře a určitě přečtu i druhý díl, protože jsem zvědavá.

any333
28.06.2017 5 z 5

Po Synovi pekel jsem očekávala něco stejně krvavého, ale nakonec se ukázalo, že to bude spíš taková oddechová fantasy romantika, kde si hlavní hrdinka po celou dobu nebude moct vybrat mezi dvěma muži. Tohle byl asi ten největší problém, takové mrchy nemám ráda ani ve všedním životě, natož v knihách.
Přejdu k postavám. Larissu jsem se snažila se zavřenýma očima snášet, ale rozhodně to vyrovnali bratři svými poznámkami. Většinou si z nich vyberu takové to "zlé dvojče" ale tady moc nedokážu rozeznat, který je který, ale za tu podpásovku na konci jsem litovala Liama, takže vyhrává spíš on, i když teď už je mu to asi houby platné. Pokud to tedy nezmění další díl.
Konec je hodně moc otevřený a navíc mě zajímá, jakou tam měl úlohu prolog z tohohle dílu, takže se chystám na další.

IsobelleFarbs
21.05.2017

Spisovatelku Michaelu Burdovou mám moc ráda, ale tuhle knihu jsem nedokázala dočíst. Byla taková plochá, celkem předvídatelná a ani jsem si nedokázala oblíbit některou z postav. Takže pro mě byla velkým zklamáním.

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Kniha mě moc nechytla. Postavy se mi zdály plytké a děj lehce předvídatelný.

vaclav2980
16.04.2017

Pokud pominu samotnou knihu, která se mi moc líbila, tak by mě zajímalo, kterej z prominutím debil zadával, či upravoval info o knize. Edice je pouze Young Adult, Označení Fantasy, Sci-fi, Thrillery je už jen žánr. Tak samozřejmě chápu, že někdo cítí potřebu být na tomto serveru prospěšní, nicméně - lidi, než tu něco upravujete, tak by jste měli něco o knihovnictví vědět

Lanisa1966
05.03.2017 5 z 5

Úžasný příběh.

Elsa14
11.02.2017 5 z 5

Docela hezká kniha, ale nesedělo mi to k Míše. Četla jsem od ní všechny knihy a všechny se odehrávaly ve středověku. Proto mi nesedělo, že se velká část děje odehrávala i v současnosti. Kdybych to měla zhodnotit, tak ze všech knih od Míši se mi tato líbila nejméně.

Ailee
08.01.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, a jsem nadmíru spokojená. Četla se mi rychle a i když se zpočátku nedělo nic napínavého, bylo to napsané poutavým stylem, který mě nutil pokračovat. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě dostal. Happy end to zrovna nebyl, i když podle anotace druhého dílu vím, že všechno není tak, jak se na konci zdálo. Hvězdičku jsem ubrala hlavně kvůli Thomasovi, který se přijde mstít, protože mi ta postava tam přišla narvaná poněkud násilně, jen aby se to dalo nějak zakončit. I když smysl to mělo.

AnykaLovesBooks
03.09.2016 2 z 5

První polovinu knihy jsem měla pocit, že se jedná o druhý díl. Musela jsem se jít tady přesvědčit, že je to opravdu díl první. Žádná sláva, taková průměrná knížka.

bergerova
24.06.2016

Kniha psaná spíše pro omladinu kolem 14 let, ale já to koupila mamce k narozeninám ,protože si ji vyhlídla,a musím konstatovat, že ač je ten děj velmi předvídatelný,tak je neuvěřitelně chytlavý. To samé tvrdí mamka .Jsem velmi překvapena slečnou autorkou :)

pink_unicorn
09.06.2016 4 z 5

Kniha spíše průměrná, vývoj zápletky poměrně předvídatelný - milostný trojúhelník typický pro milostné romány. Až na závěr, ten jsem opravdu nečekala. Jestli jsem někdy během čtení knihy pochybovala o tom, zda dávat šanci i pokračování, závěr mě přesvědčil o tom, že chci vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Jinak dávám 75 %.

Nagadir
17.04.2016 4 z 5

Docela dobrá oddechovka, líbilo se mi jak temné, plné násilí a vražd to bylo XD Zvrácenosti jsou moje, i když toho podle mě bylo v téhle knize na Young-adult trochu moc, hlavně těch sexuálních narážek, alespoň jedna na každé straně. Polonahá hrdinka i hrdinové, ochmatávání se, ocucávání, nemluvě o dalších věcech XD
Ale bavilo mě to.
Možná proto, že mám za sebou hromadu amerických romantických braků, které se s tímhle, co se děje i postav nedávají srovnávat. Chci říct, v siréně jsou klišé a ke konci to na mě bylo hodně uspěchané a bylo tam příliš mnoho romantiky, ale postavy tu nejsou ani zpoloviny tak tupé jako v amerických slaďárnách XD

Hodnocení: 8,5/10 (je to slaďárna s hromadou klišé ale zvládnutá poměrně dobře XD)

markulka
06.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. I přes skutečnost, že kniha neobsahovala žádnou pořádnou zápletku, jsem ji nedala z ruky. Hlavní postavy byly zajímavé a konec mě celkem dost překvapil. Ovšemže měla kniha nedostatky, které jsou v mnoha komentářích zmiňovány, ale mě to nijak neovlivnilo. Míša má zkrátka tak skvělý styl psaní, že všechny ty nedostatky přebije! :-)