Volání netvora

Volání netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 360

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

Shenem
13.10.2014 5 z 5

Ty myšlenky, které se bojíme vyslovit, ale napadají nás všechny. Kniha, která člověka roztříští na kousíčky, které se pak skládají několik dalších dní.

hanjana
24.09.2014 5 z 5

Krucinál, to byla zase volba. Zlomilo mi to srdce.
Nádherné čtení se skvělými ilustracemi.

Pitbullka
14.09.2014 5 z 5

Ta knížka je úžasná, ty ilustrace, naprosto mě to vtáhlo do děje....A ten konec, nejedna slza ukápla...

spencer
09.09.2014 5 z 5

Úžasná knížka :)
Určitě se k ní někdy ráda vrátím :)

magnolia
30.08.2014 3 z 5

Knihu jsem knihu četla až na popud dcery (13), které se moc líbila. Já jsem z ní byla hlavně hrozně moc smutná. Je to hodnotná kniha, působivá dějem i obrázky.

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Nemám slov. Celou knihu jsem přečetla během dne. Je úžasná. Skvělá. Boží.
Když jsem zjistila, že autor, co napsal můj milovaný Chaos, napsal i další knihu, okamžitě jsem si jí objednala. Ani jsem si nečetla anotaci
a jsem za to ráda. Přijde mi, že obsahuje až moc spoilerů.
Zbožňuji když má příběh nějakou větší hloubku, myšlenku, nad kterou se musím zamyslet. Connor byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho a bylo mi ho hrozně líto.
I když jsem si knihu zamilovala ( a autora s ní), nevím jestli bych se takhle bez váhání vrhla i na film. Podle mě je toto téma tak citlivé, že by si ho měl každý prožít sám - jako čtenář.
Každopádně - skvěle napsaná knihu, kterou rozhodně doporučuji ;)

dennie3
23.08.2014 5 z 5

Úžasné dílo, které mě celou dobu drželo v napětí a v touze obracet stránky. Volání netvora jsem přečetla na jeden zátah, nemohla jsem se od toho odtrhnout, celou dobu mě kniha nutila přemýšlet a hádat.
Je to velice moudrá a smutná knížka, která mě dokázala rozbrečet. Vizuální stránka je překrásná a originální. Nic jiného než pět zasloužených hvězdiček. Ness je super spisovatel a já se těším na jeho další díla.

Christie
21.08.2014 5 z 5

Misrovské dílo. Citlivě, originálně a překvapivě zpracované téma, které vás možná dožene k slzám. Plné hlubokých myšlenek a nádherných ilustrací.

kamolka
26.05.2014 5 z 5

Knížka je moc pěkná a plná emocí. Ke konci jsem už i brečela a to nebrečím jen tak u něčeho :D

krži
21.05.2014 5 z 5

Pro mě hodně silné (zažil jsem v dětství hodně podobnou věc), asi i zároveň nejsmutnější kniha kterou jsem kdy četl.. Nejsem sice asi moc objektivní, ale dávám 5 hvězdiček...;)

pecka02
06.05.2014 4 z 5

Hvězdička navíc za ilustrace a celkovou vizuální stránku knihy. Ta je fakt dokonalá. Příběh je sice emočně silný, ale dějově bohužel trochu pokulhává a postavy mi taky nebyly moc sympatické. Snad kromě maminky a Lily. Je pravda, že knížka je určena pro trochu jinou generaci než jsem já, ale zaujala mě jak názvem, tak vzhledem. Dětem bych ji ale asi číst nedávala.

dragonslayer
30.04.2014 5 z 5

Skvělá knížka. Plná emocí. Nádherné ilustrace a srdcervoucí příběh. Patrick Ness je skvělý spisovatel, a těším se na jeho budoucí tvorbu.

Saj Mon
28.04.2014 5 z 5

Citová vydíračka, které jsem podlehl. Ilustrace dali příběhu nezapomenutelné kouzlo.

Hanyuu-hime
07.03.2014 3 z 5

Námět je celkem zajímavý, i když není autorův původní. V případě této knihy se ale stalo něco, co by se u knih nikdy nemělo stát - forma totiž převládá nad obsahem, a to by si kniha neměla dovolit. Film ano, ale knížka v žádném případě. Tu totiž primárně čteme a její vizuální stránka už je jen takovým doplňkem, který nám tu četbu má zpříjemnit. Neměla by na ní stát celá existence knihy.
Ilustrátor odvedl výbornou práci, příběh je ale, narozdíl od obrázků doprovázejících celou knihu, docela obyčejný. Sice na něj hned po dočtení knihy nezapomenete, dokonce se nad věcmi možná i trochu zamyslíte, ale rozhodně se nejedná o dílo, které bych hned všem bezhlavě doporučovala.

lakme
19.01.2014 5 z 5

Moc krásná a smutná kniha..

RosMeggie
23.12.2013 5 z 5

Smutná kniha, ale dobrá... Možná se mi líbily více ty ilustrace než příběh samotný... A právě za ty ilustrace musím dát 5 hvězdiček... Rose

Standa Šebek
05.09.2013 5 z 5

Velmi pěkná knížka nejenom pro mládež. Malému Connorovi umírá maminka, trápí ho noční můry a ještě ho v noci navštěvuje tajemný stromový netvor. Monstrum chlapci vypráví tři příběhy s tím, že čtvrtý příběh bude chtít slyšet od samotného Connora. Příběh nejděsivější a nejnebezpečnější - příběh pravdivý.

Téma vypořádání se se smrtelnou nemocí blízkého je zpracováno velmi silně a působivě a zejména na konci jde příběh místy nečekaně až na dřeň.

Knihu bohatě doplňují originální ilustrace, které jsou opravdu velmi, velmi atmosférické a působivé!

Trailer na knihu:

SuperFrankie
16.08.2013 5 z 5

Nejsmutnější knížka, kterou jsem kdy četl, ale moc krásná. Při čtení si každý uvědomí jak je pro něj vlastní rodina důležitá.

kneslova
29.04.2013 5 z 5

Velmi pěkně napsaný smutný příběh.

JP
30.07.2012 4 z 5

Ilustrace Jima Kaye a grafická podoba knihy rozhodně zaujme víc, než příběh samotný - a to ani nejde o původní námět. Nicméně pro všechny, kdo mají rádi obdobné publikace je to kniha jako dělaná, ač je adresovaná spíše dospívající mládeži.