Pán snu

Pán snu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15432/bmid_pan-snu-X2n-15432.jpg 4 60 60

Viking Era série

< 4. díl

Malverne - Norsko 922. Chessa, dcera krále Sitrika, se má provdat za syna normanského vévody Williama, unese ji však dánský princ Ragnor. Mladý otrok Cleve, kterého král Sitrik pověřil, aby nad jeho dcerou bděl, se ji vydává hledat. Bouře zanese loď únosců na ostrov Hawkwell a Cleve využije situace, aby se pokusil navrátit do rodného Skotska a pomstil se svým krutým nepřátelům. Nenarodil se totiž jako otrok, nýbrž jako syn náčelníka klanu, a do otroctví ho prodali. Jako čestný a statečný muž však musí nejprve splnit svou povinnost - zachránit Chessu..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Lord of Falcon Ridge , 1995

uzivatel83509
11.06.2023 4 z 5

Celkem mě překvapilo, že kniha dost navazuje na předešlý díl Pán tvrze - kdybych ji nečetla, asi bych měla, koncem této knihy, v hlavě zmatek.
Co musím vystrčit do popředí - neustále napínavý děj (když pominu pár věcí...) s trochou humoru, který díky hlavním hrdinům, rozhodně v této knize nechybí (viz. svatební noc, převlek za kurtizánu apod.)

petraj30
21.07.2020 2 z 5

Jsem opravdu moc ráda, že už mám celou sérii za sebou.
Ani o jednom dílu nedovedu říct, že byl poutavě napsaný a tenhle? Bylo tam od všeho trochu, prostě taková zkomolenina všeho a místy vtipná rádoby sci-fi pohádka. Sice jsem se u toho nasmála, ale to bylo asi jediné pozitivum knihy. Taky mi to přišlo nedokončené (ještě se hrdinka mohla setkat se svou macechou a otcem) a šíleně natahované.
Jedna hvězdička za hlavní hrdiny a druhá za tu vtipnou konverzaci. Už se k tomu po druhé vracet nebudu:-/

ariel platto
17.09.2019 2 z 5

Tak kniha mě sice nebavila, ale "pětkrát" mi za přečtení opravdu stálo! Řezala jsem se smíchy!

moudivlacek
03.09.2018 5 z 5

Celá tato série se velmi zdařila, v tomto díle se vlastně setkají téměř všichni hlavní hrdinové, či je o nich zmíněno.
Každopádně Cleve a Chessa - to je něco. Ještě teď se musím smát, až se za břicho popadám. Oba se rychle stanou miláčky čtenářů, spolu s jejich příbuzenstvem. A nebyla by to ta správná romantika, aby ti dva měli před sebou jen cestu posypanou růží. Ale nebyla by to ta správná červená knihovna, kdyby to nemělo konec, jaký má.
Pobavení, trochu ponaučení, uzavření životních osudů, láska a věrnost - to jsou hlavní atributy knížky.
Jen je dobré číst tuto sérii opravdu od prvního dílu, aby člověku zapadaly správně kousky skládanek do sebe.

Lembac
17.11.2017 3 z 5

Akcí nabitý romantický příběh Chessy a Cleva, ve kterém se setkáváme i s hlavními hrdiny předešlých dvou dílů této knižní řady. Té akce na mě bylo místy už trochu moc, ale vtipnost Chessy mi to plně vynahradila - "Pětkrát. Za sebou. S přestávkami!" :-)
Knížka se četla pěkně, příběh z doby Vikingů byl nezvyklý, trochu syrový, ale zajímavý.

havrmoni
29.06.2016 5 z 5

Nejhezčí ze série. Docela jsem se zasmála,romantika a hlavně stále se něco děje. Setkáme se tu i s hrdiny předchozích dílů.

munka
12.12.2013 5 z 5

Mne sa to páčilo, kúzla, romantika aj trochu napätia. Neľutujem

Evaevelína
13.01.2013 1 z 5

no neskutečný překladatelský guláš.Nejhorší kniha od C.C.co jsem četla.