Svěřte případ Kallovi

Svěřte případ Kallovi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42084/sverte-pripad-kallovi-42084.jpg 5 138 10

Velký detektiv Blomkvist série

Edice Střelka, svazek 85. Neohrožený a skvěle kombinující detektiv Kalle Blomkvist je tu zase! Tomuhle soukromému očku neunikne ani myš, a to je mu teprve třináct let! I tentokrát se zdá, že se v ospalém, pokojném městečku Lillköpingu nemůže nic zajímavého přihodit. Je opět horké léto, prázdniny, rytíři Červené a Bílé růže se buď líně povalují, nebo spolu trochu zápasí. Ale to všechno je jen příslovečný klid před bouří Jednoho dne i v takovém poklidném místě dojde k vraždě. A navíc Kallova nejmilejší kamarádka Eva-Lotta viděla pachatele! Kallovi tedy nezbývá, k jeho nemalé radosti, než se pustit do pátrání a opět prokázat, že on je skutečně ten nejlepší. Ilustroval Josef Novák. 1. vydání.... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mästerdetektiven Blomkvist lever farligt , 1951

Petra-Nela
15.11.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem objevila na databáze knih, ani jsem nevěděla že je druhý a třetí díl, druhý jsem teď četla, byl to zajímavý příběh, třetí díl si přečtu příští týden.

Gimli
28.11.2021 4 z 5

I druhý Kallův případ nás s dcerkou bavil. I když tentokrát to víc než detektivka byla prazdninová dobrodružství party dětí, na jejichž pozadí postupně prokvétal zločin.

m_martina
08.06.2020 5 z 5

I druhý případ, kterého se Kalle ujme, je stejně napínavý a zdařilý jako první. Tyto knihy se mi moc líbí, přestože už dávno nejsem ta správná cílová skupina.

Jessica007
05.06.2020 5 z 5

Četla jsem v dětství. Moc pěkná detektivka pro děti. A pro mě tehdy takový bonus - moje babička byla náruživá čtenářka detektivek, hlavně Agathy Christie, ale četla všechny, které se tehdy daly sehnat - a já četla taky detektivku.. :)

pepa4081
18.08.2019 5 z 5

Všechny tři knihy o Kallovi a jeho kamarádech jsem přečetl za jeden den a noc. Prostě nešlo přestat.
Odteď je mám mezi svými asi třiceti nejlepšími dětskými knihami, které mohu číst kdykoli. Jako bych tam viděl Vlaštovky a Amazonky, trochu Rychlých šípů, Knoflíkové Války… Prostě skvělé. Parta sympatických rošťáků, která se baví, jak to umí jenom děti a k tomu ještě vždy napínavá detektivní zápletka. Dávám nejmíň 20 hvězdiček a doporučuji, doporučuji, doporučuji…
Vrcholně uspokojivé.

85098211
26.08.2017 5 z 5

A toto byla druhá detektivka v mém životě. Byla opravdu výborná, autorka umí poutavě psát a já tak nemám co vytknout ;-). Knihu jsem samozřejmě četla v dětském věku...

MOu598
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem v únor 2007. Podle mých poznámek:
Další díl příběhů Kalla a jeho kamarádů.
Dětská napínavá detektivka.
Hezké.

Snovač
12.09.2014 4 z 5

Druhý díl Kalle Blomkvista - a neméně působivý. Tato trilogie mě jako malého úplně pohltila. :)

Yalka
24.02.2013 5 z 5

Jak to bylo? "Tuto juje vururahuh!" Nebo tak nějak, ne? :-)

kattyV
16.02.2013 5 z 5

Astrid Lindgrenová takřka neumí šlápnout vedle. Série knih s dětským detektivem Kallem je poměrně odlišná od některých jiných autorčiných knih. Od Pipi Dlouhé Punčošky, Ronji dcery loupežníka nebo Bratrů Lví srdce se liší tím, že se týká úplně obyčejné party dětí. Není zde nic zvláštního nebo nadpřirozeného. Od Dětí z Bullerbynu nebo Lotty z rošťácké uličky zase tím, že se tam dějí věci nadmíru dobrodružné a napínavé. V každé z těch oblastí se autorka umí pohybovat přímo mistrovsky a těžko vybírat, kde je lepší. Asi záleží na každém jednotlivém dítěti, zda dává přednost pohádkovějším motivům dobrodružství nebo příběhům z "obyčejného" života. Já osobně mám ráda úplně všechny.