Velké trápení

Velké trápení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251773/bmid_velke-trapeni-mX5-251773.png 4 363 64

Příběh třináctiletého citlivého děvčátka, které je přinuceno vedle svých prostých starostí a školních problémů bojovat s nečekanými nesnázemi danými rozchodem rodičů.

Hanulka25
12.02.2017 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství i mládí. Hlavní hrdinku jsem milovala i litovala a knížku jsem přečetla snad 100x.

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Moc hezká a milá kniha.

kamila234
31.05.2016 3 z 5

KDYŽ JE MI HODNĚ SMUTNO TAK JÍ ČTU , A ZLEPŠÍ MÍ BLBOU NÁLADU.

Nini650
24.05.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát a vždy mi pomohla překonat moje velká trápení... Je to krásně napsaná knížka nejen pro mladší čtenáře, ale i starší :)

ThrisaManx
22.05.2016 5 z 5

Tuto knížku mi dala mamka, byla to její oblíbená z dětství. Pak jsem se sama pokoušela napsat pár příběhů z prostředí dětského domova, protože mne to tenkrát opravdu zaujalo. Snad se k ní ještě někdy po letech dostanu.

blanickaa1
13.01.2016 5 z 5

Moje dětství. Miluji tuto knihu a díky čtenářské výzvě jsem se k ní po těch letech vrátila. A užila jsem si to, od začátku až do konce.

sabca
12.01.2016

Tak jsem kvůli Čtenářské výzvě oprášila mojí nejoblíbenější knihu z dětství. V době kdy jsem jí četla poprve, tak jsem byla ve věku hlavní hrdinky. Proto ji dneska už nehodnotím. Ale v té době byla pro mě krásná

angelice
04.12.2015 3 z 5

Kniha je střízlivá i citlivá, jednoduchá i bohatá na detaily. Dualita mezi obyčejností dne a rozkošných drobností v něm je opravdu dech vyrážející.

edith79
29.09.2015 5 z 5

Tato knížka je neskutečně dojemná od začátku až do konce. Troufla bych si říci, že nejlepší a nejpůsobivější dílo autorky. Četla jsem ji od dětství snad padesátkrát a dojímá mě stále víc a víc. Mám ráda knihy ze kterých je cítit úcta a pouto k rodičům, ať už nás v životě potká cokoliv. Děkuju paní Šmahelová.

hojchna
03.09.2015 4 z 5

KNihu jsem několikrát četla jako malá, lákalo mě prostředí dětského domova. Ale nikdy, ani teď, jsem nepochopila, proč tam Jana musela jít?

Always a reader
09.07.2015 3 z 5

Knižku už jsem četla před nějákou dobou a vím, že jsem jí četla s obtížemi-příliš mě nezaujala

Damato
02.06.2015 5 z 5

Všechny knihy paní Šmahelové jsem jako mladá milovala, všechny jsou psané pro mladé dívky a ač psané před lety, jsou pořád aktuální. Tuto knihu jsem četla pořád dokola a myslím, že i vnučky - až přijde jejich čas na knihy- si ji rády přečtou

Necromortis
05.05.2015 4 z 5

Bylo mi Jany líto od začátku do konce. Podle mě by její rodiče, hlavně tatínek, zasloužil tak akorát po držce.
I když ono ani maminka nebyla tak úplně košer, včetně té rádobykamarádky Věry. Tohle dílo je krásným příkladem toho, co se může stát, když jsou rodiče příliš sobečtí a je jim jedno, nebo ani nevidí, že jejich srágory na děti působí. Omlouvám se za hrubší slova, ale je to tak.

Rade
01.04.2015 5 z 5

Je to tak, kniha mého dětství, čteno hodně dávno...a stále si pamatuji detaily; velmi působivé. A už tehdy mi bylo divné (i moji rodiče se rozvedli, když jsem byla dítě), že v podstatě milující rodiče odložili dítě na mnoho měsíců do dětského domova, jen aby měli "klid na rozvod".

Lidudu
04.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku miluju! Vracím se k ní stále dokola a asi mě nikdy neomrzí, i když u toho trpím jak pes. Je tak úžasně napsaná, tak silná, že máte pocit jako byste všechny strasti prožívali na vlastní kůži. Prostě skvělé

Atuin
27.05.2014 5 z 5

To je knížka mého dospívání, patří mezi ty dívčí romány které si rádá přečtu i dospělosti. Znám sice úplně zpaměti, ale to je zcela jedno.

míša.m
23.05.2014

Tuto knihu jen a jen doporučuji. Byla to má první přečtená kniha a doteď si na ni pamatuji :).

pajatp
11.12.2013 5 z 5

Super knížka pro dospivajici slecny, ja se k ni vratila i ted v dospelosti a precetla behem jednoho dne :-D doporucuji...

misssicccka
11.05.2013 5 z 5

Tohle je knížka dětství mého a moji sestry. Mamka nám ji četla před spaním, když jsme byli ne úplně malé. Vím, že to byl pro mě strašně silný příběh a zážitek.

julika
30.12.2012 3 z 5

Nádherná kniha. Silně na mě zapůsobila.Pěkný konec.

pro dívky

Helena Šmahelová