Velké trápení

Velké trápení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251773/bmid_velke-trapeni-mX5-251773.png 4 363 64

Příběh třináctiletého citlivého děvčátka, které je přinuceno vedle svých prostých starostí a školních problémů bojovat s nečekanými nesnázemi danými rozchodem rodičů.

PanTydlitát
05.04.2020 5 z 5

Od knihy jsem čekala nějaké hloupé holčičiny - ale to jsem se pekelně zmýlila. NAPROSTO BEZVADNÁ KNIHA!!! Jana je sebevědomá dívka, jejíž rodiče se mi hrozně zprotivili. K dětem se chovali hrozně, hlavně k Janě. To ale neznamená, ze kniha byla ošklivá - naopak! Jana si mě hned získala. Krásné.

Dimas
31.07.2019 4 z 5

Především velká nostalgie mého dávného dětství, která se mi dobře četla.

MOu598
28.06.2019 4 z 5

Knížka pro dospívající je z jiné doby. Dnes jsou děti víc samostatné a asi také zhýčkané.
Hezký příběh o přátelství. Čte se jedním dechem. Snad i dnes někdo takovou knížku vytáhne z knihovny.

6948
09.06.2019

Kniha je urcena dospivajici mladezi, ale i dospeli si ji prectou jednim dechem, a prave ti by si meli uvedomit, jak jejich soukrome vichrice nici rodinne ovzdusi jejich deti.Je smutne, ze hrdinka teto knihy nasla u cizich lidi a stejne postizenych deti vice pochopeni a lasky nez u svych rodicu. Zdanlive se v detskem domove vylecila a take jeji rodice se usmirili, rada bych prijala tentó konec jako definitivni, ale pochybuji o tom.

Znedla
06.04.2019 5 z 5

Jana je malá slečna. Žije s maminou a tatínkem a mladší sestrou Míšou celkem spokojeně až do doby, kdy se rodiče rozvedou a maminka se sestrou se přestěhují z Prahy do Kralovic k tetě a Jana zůstává v Praze s otcem. Vzhledem k tomu že Jana se ocitá v naprosto, pro ní, nepochopitelné situaci se kterou se nemůže vyrovnat začne "zlobit" a tak jí otec nechá umístit do dětského domova.....

Naprosto úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. Hned poté jsem si pustila i černobílý film natočený na motivy této knihy. Bohužel film ani zdaleka nedosahuje takové kvality jako kniha.

lapagerie
29.03.2019 5 z 5

Velké trápení jsem vlastně nikdy nečetla jako dítě, náhodou jsem se ke knize dostala až teď. A musím říct, že se mi četla opravdu dobře. Leccos se dá vidět očima mámy, ale i dítěte, kterým jsem byla. A vůbec mi hlava nebere, jak se rodiče mohli ke své dceři (vlastně oběma) takto zachovat.

AndreaP.
28.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě četla mnohokrát a ač jsem už dávno dospělá, dodneška si jí pamatuju, tak moc ve mě zanechala stopu.

Verča16
03.12.2018 5 z 5

I když je kniha starší tak je úžasná. Její děj je smutný ale konec je šťastný a krásný jak v pohádce nejvíce se mi líbilo jak byla v tom domově příběhy jaké se tam odehrály byly senzační❤bylo mi líto Jana byla statečná a vytrvalá! Jak běžela za maminkou bylo neuvěřitelné!❤ Kniha si zaslouží 5*❤

SSTknihy
19.07.2018 3 z 5

Tak tohle moc pohodové čtení nebylo. Ale takový už je život, a kdo někdy prožil něco podobného, dokáže určitě ocenit, jak věrohodně byl příběh napsán.

Ran
05.07.2018 2 z 5

Po celou dobu, co jsem četla knížku, mě štvalo jak se Janiny rodiče chovali. Při rozvodu vůbec nebrali ohled na děti.

Chesterton
30.04.2018 5 z 5

Tak na tuhle jsem málem zapomněla. Mám jí s mamky věnováním. Dostala jsem ji jako nemocná a po úrazu ke svému "velkému trápení" napsala mi tam :) Možná jsem zrovna byla v sedmé třídě :) A tvrdohlavá to já vždy také byla:) Ovšem tíživá mi tenkrát rozhodně nepřišla. Spíš souhlasím s kamila234 Moc krásná!

n.ezn.amy
30.04.2018 5 z 5

Hořce smutná kniha o dívce, která se nedokáže smířit s rozchodem rodičů a svou tvrdohlavostí skončí v dětském domově. Tuto knihu jsem četl několikrát a má hodně tíživou atmosféru jak z psychologického hlediska tak i z popisu prostředí. Přesto je skvěle napsaná

Janaves
16.03.2018 4 z 5

Četla jsem ji po letech. Krásné.

KACENKA77
03.03.2018 5 z 5

Moje nejmilejší kniha v dětství i ted´si ji ráda přečtu :-)

tereza0319
22.11.2017 5 z 5

To snad ani není pro děti, ten příběh je psycho! Asi v jedenácti jsem to četla pořád dokola.

intelektuálka
30.07.2017 4 z 5

Helenu Šmahelovou jsem přečetla v mládí celou a tato se mi moc líbila. A děvčatům se bude líbit pořád.

mirunda
22.07.2017 4 z 5

Byla jsem smutná z celého příběhu. Jako matka nechápu, že někdo dokázal dítě odložit do dětského domova jen tak. Touto knihou plním bod výzvy Oblíbená kniha rodičů ...

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Moc se mi líbila. Četba k maturitě. Všem doporučuji, četla se krásně.

myšanek
03.03.2017 5 z 5

Líbila se mi doporučuji vám ji a ještě jsem pochopila o co té spisovatelce jde. Jde jí o to aby jsme si uvědomili o co je to domov

babicka_amalka
16.02.2017 2 z 5

nebavilo mě, asi proto, že na dívčí románky mě nikdy moc neužilo

pro dívky

Helena Šmahelová