Veliký tůdle

Veliký tůdle https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7973/bmid_veliky-tudle-ImO-7973.jpg 5 45 9

Hravé básničky Pavla Šruta, plné fantazie a slovního humoru, které najdou své čtenáře nejen mezi dětmi. Ilustrovala Galina Miklínová.

1bublina
27.01.2024 4 z 5

Poezii vůbec nečtu. Potřebovala jsem nějak splnit letošní výzvu a knihovnice mi doporučila tuto knihu. Na to že to byly básničky, celkem se mi líbila. Pro děti mi některé přišly ale trochu krkolomné. Jsem ráda, že to mám za sebou :-D
ČV 2024 - Kniha od držitele Ceny Jaroslava Seiferta

jiri77
06.11.2023 5 z 5

Naprosto nádherné básničky ,u kterých jsem se krásně pobavil.

Bludičky prý obloudí
jen toho, kdo zabloudí.
Proto nechod' tam a sem,
nýbrž rovnou za nosem.
Jen když v cestě stojí jedle,
uhni s nosem kousek vedle.

StihOMam
21.05.2020 5 z 5

Diky, diky a jeste jednou diky! Pavel Srut dokaze svymi texty nejenom neskutecne vtipne, ale take krute trefne vystihnout podstatu anebo uplne naopak. Umi vsechno. Nabizi vsechno. Bere iluze? Vytvari je. Miluji tento kouzelny, cesky, hravy humor, a proto se snazim temito versi kulturne rozvijet i siroke okoli, nejvice vsak predevsim posluchace nejvdecnejsi - svoje deti.

Adell-ka
17.03.2020 5 z 5

Přečteno během odpoledne. Krásné hravé básničky, které vám vykouzlí úsměv na rtech :-)

triatlet
25.02.2018 5 z 5

Nonsensové Šrutovy verše zaujmou svou hravostí a mírnými vtipnými narážkami na Pražáky (Co dělali žáci v pravěku, Hejkal).
Zajímavá je grafická úprava knížky - postupně ji čtenář otáčí třemi směry.
Didakticky lze využít báseň Srnčí přechodník.
"Kalamajka mik, mik, mik,

láskou vrně
myslí na ně
ještě v Brně.

Kalamajka mik, mik, mik,
to je srnčí přechodník!" (s. 58)

yaoiyuri
10.11.2017 5 z 5

Verše hravé, nápadité, vtipné a originální. Obdivuji autorův vytříbený cit pro jazyk i schopnost vcítit se do dětské duše, a přitom nezabřednout do infantilních zpitvořenin a přihlouplých rýmovaček. Veliký tůdle je klenot české poezie pro děti, který by neměl chybět v žádné dětské knihovničce.

haaabi
31.03.2016 5 z 5

No jooo, Šrutovy básničky! Jde vůbec nedat mu pět hvězniček? Já ty jeho básně žeru :-)

Candide
05.01.2015

Knihu jsem četla přímo v knihovně, protože ji měli pouze prezenčně, a na mnoha místech jsem se musela kousat do rtu, abych nerušila ostatní čtenáře svým hlasitým smíchem. Verše mě pohladily, pobavily a donutily nelámat nad českou poezií pro děti hůl. Děkuji, pane Šrute! Spolehněte se, že tuto knihu jednou koupím svým dětem.

Finskej
07.02.2014 5 z 5