Vějíř a meč. Kapitoly z dějin japonské kultury

Vějíř a meč. Kapitoly z dějin japonské kultury https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58155/bmid_vejir-a-mec-kapitoly-z-dejin-japons-9CQ-58155.jpg 5 55 7

Kniha podává čtivě psaný výklad o vývoji japonské vzdělanosti a umění od prehistorické doby až do druhé poloviny 19. století.

roso.mak
26.05.2023 4 z 5

Stručné dějiny Japonska zaměřené hlavně na múzická umění. Což je dobře. Přeci jenom číst soupis datumů,bitev a vládců občas proložený příběhem kdo koho bacil po hlavě obzvláště silně, za chvíli přeci jen nudí.

Kajatopol21
07.01.2021 5 z 5

neocenitelná studnice informací o Japonsku

siaga_shotgun
17.10.2019 5 z 5

Pěkná. Doporučuji!

jakub2199
22.05.2019 5 z 5

Poklad z české kotliny. Takto kvalitně a především čtivě napsaných faktografických knih by mělo být rozhodně více. Autorky si vzaly za cíl nelehký úkol - přiblížit kulturní tradici Japonska o historických počátků státu (cca 6. století) až po reformu meidži (1867). Vzhledem k neuvěřitelnému rozsahu materiálu pro zpracování je kniha nutně pouze výběrem a seznámením s probíranou látkou. Přesto kontextem a rozsahem rozhodně uspěli. Co je na knize nejlepší je její didaktická kvalita. Text je čitelný a především srozumitelný. Snad jedinou výtku, kterou bych pronesl je pro mě nepochopitelné opomenutí literatury samurajské - především taková legenda jako je Mijamoto Musaši není zmíněna vůbec a Cunetomo Jamamoto je zmíněn jen jako vedlejší zmínka v jedné větě. Ale knihu mohu rozhodně doporučit. Pro zájemce o více historie mohu doporučit knihu Dějiny Japonska od Zdeňky Vasilijevové.

NemamRadaKnihy
08.01.2019 5 z 5

Myslím, že tahle kniha nepotřebuje ani komentář. Je vynikající.

anarkia
21.05.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha !

f.enjoy69
06.04.2016 5 z 5

Ačkoliv je název knihy svým způsobem tajemný a "nicneříkající", jedná se o přehled všeho možného z Japonska a jeho kultury. Prosvištíte si dějiny, literaturu, myšlení, umění a další zákoutí všeho, co tvoří život každého Japonce.

Ohromnou výhodou knihy je její čtivost a množství informací, vskutku úžasná věc! :-))