Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267867/bmid_michel-bussi-267867.jpg 4 743 743

Když se ve Francii těsně před Vánoci zřítí letadlo letící z Istanbulu, vypadá to, že všichni zahynuli. Pak ale záchranáři najdou poblíž letadla živé miminko. Jenže na palubě letadla byly dvě děti v tomto věku. A protože se tak stalo v době, kdy testy DNA jsou ještě věcí neznámou, stojí policie před těžkým rozhodnutím: je miminko Lyse-Rose z bohaté a vlivné rodiny Carvilleových, nebo Emily z obyčejné rodiny Vitralových? Nakonec je dítě prohlášeno za Emily. Carvilleovi se s tím ale nechtějí smířit a najmou si soukromého detektiva, který má dokázat, že dítě patří jim. Osmnáct lét pátrá bývalý policista ve Francii i v Turecku, ale marně. Rozhodující důkaz se mu najít nepodaří. Když už chce se vším skončit, padne jeho zrak na staré noviny, kde se o případu psalo. Vše se mu náhle spojí a on pochopí, jak to bylo. Byla nalezeným dítětem Lyse-Rose, Emily, anebo bylo všechno úplně jinak a někdo celou tu dobu se všemi postavami dramatu obratně manipuloval?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

cecetka
02.10.2016 4 z 5

Napinave napsany pribeh. Chvili jsem se priklanela na stranu jedne rodiny, chvili na stranu druhe. Asi v polovine knihy jsem pojala podezreni, ze vse bude jinak. Kniha si napeti uchova az do konce, a tak to ma u detektivky byt.
Uplny zaver je jak z cervene knihovny, ale ja to autorovi odpoustim :)

Paja85
02.10.2016 5 z 5

Já musím říct, že jsem se po dlouhe době bavila. Ke konci napětí jak blázen. ..ze jsem knihu odkládala až po půlnoci. Žádný nechutný krvak, ale zajímava zápletka už od začátku. Za mě spokojenost

bubka
24.09.2016

Knize prospěl výborný překlad.

DasaN
18.09.2016 4 z 5

Zezačátku jsem se nemohla nějak začíst, ale poté se z této knihy vyklubala napínavá kniha se zajímavým rozuzlením.

pihinka
01.09.2016

Knížka mě vážně chytla, severských detektivek jsem se nabažila, ať žije literatura francouzská :), povedené dílko

čef
28.08.2016 5 z 5

Trochu lásky, trochu napětí a hodně pátrání s překvapením - celkově velmi zajímavý, neotřelý příběh maličko také o tom jak nesmyslné mohou naše činy a pachtění být. Velmi dobře napsáno a autora zařazuji na seznam oblíbenců.

Susan94
17.08.2016 4 z 5

Současná francouzská literatura není zase tak k zahození, byla jsem celkem mile překvapena. Více než detektivka, je to román, který ocení především dívky, dost dobrý příběh, leč snadno providitelný děj, který má úžasný začátek a konec, pravda mezi tím těch 350 stran je trochu nudných, ale na letní odpočinkové čtení ideální.

Lenka.Vílka
12.08.2016 5 z 5

Kniha mě chytla, protože měla neskutečný spád. Což bylo způsobené tím, jak je kniha psaná. Prolínání přítomnosti s použitou formou minulosti mě nutilo číst dál a dál. Příběh byl sám o sobě neskutečný a já se přikláněla jenou tam a potom zase na druhou stranu. Proto jsem chtěla být za každou cenu na konci. Abych všechno konečně zjistila. Vážně to stálo za to.

Danka1975
05.08.2016 4 z 5

Za mě příjemná, zajímavě a čtivě psaná knížka, děj má spád. Sice to nebylo tak, že bych se od knihy "neodtrhla" :-), ale to nic neubírá na její kvalitě. . .děj mě donutil spekulovat, přemýšlet
a pokládat si otázky typu: . . "ale, jak to, vždyť to musí bejt jinak, . . ale nééé, on kecal(a)... .a já už vim, jak to bude!!!". . . to jsem se úplně netrefila :-), ale blížila jsem se, myslím tím závěr a rozuzlení knihy (což je na mě výkon, protože si vždycky předpokládám u detektivek konec a on je úplně jiný :-))))
Takže doporučuji!!!!

Tynule
04.08.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se musela hodně prokousávat ale pak to šlo samo. Konec jsem už předpokládala ale knížka jinak byla pěkná a závěr taktéž.

Jia
26.07.2016 5 z 5

Po náročných osmnácti letech pátrání, zoufalém bloudění ve slepých uličkách, hledání důkazů, svědků, je závěr docela jednoduchý a jasný. Brzy jsem začala tušit, že to nebude tak ani tak, ale TAK ;-)
Čtivá a napínavá detektivka s něžným názvem, odlišná od současných temných thrillerů.
4,5*

Alysa
23.07.2016 4 z 5

Jedna z těch knih u které jasně nedokážete říct, jestli se vám líbila a nebo ne. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem i přesto, že jsem si po celou dobu říkala, jak tomu něco chybí. Mezi top thriller bych Vážku nezařadila. Styl autora je poněkud jednodušší, ale jako oddechová četba, proč ne.

Sarah01
20.07.2016 4 z 5

Prvních 50 stránek jsem se do čtení musela nutit, většinou to u mě tak bývá, když narazim na knihu označovanou za úžasný světový bestseller. Ale pak se to rozběhlo až tak, že jsem knížku nedokázala odložit a málem si kvůli ní musela vzít dovolenou. Zápletka opravdu zajímavá, skoro až neuvěřitelná. Určitě doporučuji, rozhodně se nebudete nudit.

yetti74
20.07.2016 5 z 5

Chytne od první stránky. Napínavá. Hezky napsaná.

matej9766
19.07.2016 3 z 5

Zápletka knihy je velmi povedená, ale zasloužila by si trošku lepší zpracování. Kniha má pomalý rozjezd. Postavy jezdí z místa na místo a nic moc se neděj. V druhé pulce nastane přeci jen zlepšení, děj dostane spád a věci se hýbou do předu. Finále knihy považuji za povedené, i když rozuzlení bylo pro mě předvídatelné.

Knihu berou jako žánrovou oddechovou. Nejedená se o bůhví jak chytré krimi, ale ani o zklamání.

Selinute
18.07.2016 4 z 5

Další výborně napsaný detektivní příběh, který jsem přečetla během dvou dnů. Napínavý děj se zajímavou zápletkou bez drastických scén byl příjemnou změnou. Zakončení příběhu a celkové rozuzlení ale pro mě nebyly překvapením, předpokládala jsem je už od poloviny knížky.

SimonaP
11.07.2016 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, zaujal mě námět. Při čtení mě autor celou dobu udržoval v napětí, každou chvíli přišel nějaký zvrat. Ale konec mi přišel trochu přitažený za vlasy,nechci spoilerovat, takže se víc nerozepíšu, trochu náhod najednou, stejný věk dětí, nevím, nevěřím té knížce.

Pistácie
06.07.2016 5 z 5

Některé pasáže mi přišly zdlouhavé a zbytečně rozvleklé. Jinak se kniha nese v zajímavém detektivním duchu. Neustále proměnlivé okolnosti, zápletky i možná rozuzlení nenechávají čtenáře v klidu. Naopak se chce dozvědět víc. Dojít pravdy a rozluštit tu neskutečnou záhadu, která je nakonec úplně jiná,nez si na začátku stanoví.

putpuda
05.07.2016 5 z 5

No pro mě tedy naprosto luxusní záležitost! Já se nemohla odtrhnout :D
Knihu s takovou zápletkou ani podobnou jsem ještě nečetla a jak tu většina píše, že jim to bylo hned jasné..... no já jsem asi hlava zadubená, já netušila pravdu až do posledních stránek ;)

Další kniha od tohoto spisovatele se jmenuje Maminka neříká pravdu a doufám, že brzy vyjde. Už se móóóc těším!

knihomolka525
03.07.2016 3 z 5

Francouzsky rozvláčné. Vadilo mi zdlouhavé smýkání čtenářem od existence Rose k existenci Emilie.A stejně máte na konci pochybnosti kdo je kdo....