Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 913 245

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

ZelenýAnton
08.09.2022

Vyhrál jsem poukázku na nákup knihy a vybral jsem si tuto. Jsem nadšený, vyplatí se ji mít doma, protože se k ní budu vracet. Příběh je napínavý a zajímavý. Líbila se i mamince.

Pumpkin
28.07.2022 5 z 5

Tak to byla absolutně kouzelná pohádka a vlastně mi vůbec nepřišlo divné, že ji čtu ve svém věku.
Svět ztracených věcí a příběh celkově byl moc hezky propracovaný, krátké kapitolky dovolovaly číst kdykoliv byla aspoň chvilka času a ilustrace, byť nebyly barvené, působily velice mile.
Už teď se těším až budeme jednou číst Vánoční prasátko se synem. Jo a mám strašnou chuť mu koupit nějaké plyšové prasátko ale je fakt, že kromě toho z medvídka Pú a Pepy jsem snad nikdy v hračkářství žádné neviděla ‍️
Jo a ještě bych chtěla říct, že by se mi tahle kniha strašně líbila zfilmovaná ️

AndreaP.
11.07.2022 5 z 5

Nádherný příběh. Po celou dobu jsem si představovala, jak to v které dané zemi vypadá, celostránkové ilustrace na začátku každé "země" mi to vše jen dokreslovaly. Místy je to dosti smutné, místy zase strašidelné, nejsem si jistá, zda kategorie od osmi let je úplně ideál, nicméně já jako dospělá jsem se začetla a dala na jeden zátah.

Hakate
09.07.2022 3 z 5

Zajímavý příběh, zajímavé zpracování, bohužel v průběhu příběhu nadšení postupně opadá a chvílemi se člověk spíše nudí. Pro děti poučné.

ComposeAdela
30.05.2022 4 z 5

Ten začátek nebyl nic moc. Jakmile se ale ocitnou Kuba s Vánočním prasátkem v Zemi Ztracených, příběh se stává velmi napínavým a nápaditým. Jeho myšlenka je vlastně děsivá i krásná zároveň.

knihomolka_jaja
23.05.2022 4 z 5

Vánoční prasátko od J. K. Rowling je pěkný poučný příběh o Chlapci, který se vydá na nebezpečnou cestu do Země Ztracených, aby zachránil svou milovanou hračku Pašíka.

Knížku bych doporučila pro děti, které už udrží pozornost a nepotřebují koukat na obrázky, protože v této knize jich tolik není. Takže tak od 8 let ideálně.

Hned na začátku mi vadilo, že se hodně řeší rozchody a rozvody rodičů, děti kolem toho měly spoustu otázek a já jim to nebyla vždy schopná nějak citlivě vysvětlit, aniž bych je rozesmutnila. Ale jakmile došlo na samotné dobrodružství už to bylo lepší. I když pravda neustále zmínky o Ztratovi, který žere všechny ty Věci, kterým dala autorka duši, mého syna - 6let) docela děsila. Musela jsem končit zásadně v nějaké pozitivní pasáži, aby se nebál.

Konce jsem se bála pro změnu já, ale zbytečně. Četla jsem v jiných recenzích, že je smutný, ale mě to nepřišlo. Konec byl velice dobrý a to i pro děti, které se tak příjemnou formou seznámí se situací, kdy ztratíme něco, co milujeme a musíme se s tím nadobro rozloučit.

Věci, předměty, hračky v knize žijí vlastním životem, jsou smutné, když s nimi člověk špatně zachází a když se ztratí dostanou se do velikého nebezpečí. To děti nutí k zamyšlení a snad i ke snaze se ke svým hračkám chovat lépe.

Za mě tak 4*

Pro děti je to skvělé dobrodružné čtení.

PeWa80
16.05.2022 5 z 5

Nádherná čtivá knížka pro kluky i pro holky. Četla jsem před spaním mým 2 klukům (5 a 8 let) a bavila oba. Dodnes oba přemýšlí jinak o věcech, hračkách a co s nimi bude až se rozbijí...jestli je sežere Ztráta. Poutavá, dobrodružná kniha, která chatne za srdíčko. Doporučuji všem!

ivana5609
12.05.2022 5 z 5

Hodně dlouho jsem nedala plný počet hvězd. Ačkoli si nejsem jistá zda je tato kniha pro čtenáře od 7 let, jak se uvádí na přebalu, byla pro mě příjemným překvapením. Ikabog mě moc nenadchl, zato Vánoční prasátko bylo skvělé. Čtivé, napínavé se zajímavými postavami i světem. Cítila jsem v tom příběhu i něco víc, než jen putování za ztracenou hračkou.. A pokud to byl i autorčin záměr, tak klobouk dolů. :-)

6493
12.05.2022 4 z 5

Další pohádka na triku JKR. První, Ickabog (Ikabog?), byl rozhodně příběh, který stojí za pozornost, ale uspokojí spíš rodiče, než předepsanou věkovou kategrii.
Vánoční prasáto, oproti tomu, hraje na struny všech dětských fantazií; kdo si někdy nepřál, aby jeho hračky byly živé? Jelikož je to pohádka, nechci vůbec zmiňovat logiku příběhu, propracovanost postav a jazykovou stránku.
Je to prostě krásný příběh plný poučení a silných emocí, který rozhodně jednou přečtu svým dětem. Mínus jedna hvězdička za to že, i když nechci hodnotit knihu příliš přísně, jsem, jakožto rýpavý čtenář před třicítkou občas kroutila hlavou nad tím, jak to vlastně nedává smysl. Pardon

LadyD
05.05.2022 5 z 5

Opravdu krásný dětský příběh o lásce a přátelství. Kniha se četla skoro sama, až mě mrzelo, že je konec. Byla radost ji číst. Doporučuji malým i velkým čtenářům :)

kusovka
02.05.2022 5 z 5

Krásná pohádka, úplně jsem si představovala, jak to všude vypadá a kde se právě nacházejí moje hledané věci.

pip11
01.05.2022 5 z 5

Tuto knihu určitě doporučuji. Příběh se točí kolem ztraceného milovaného prasátka Pašíka, které se Kuba rozhodne hledat - vždyť je to jeho nejlepší přítel. Je zde spousta dobrodružství, napětí a také zamyšlení poukazujícího na to, jak si dnes ničeho nevážíme. Bylo to krásné, poučné a místy tak dojemné. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla, i když je určená převážně dětem :)

Stázka007
21.04.2022 5 z 5

Další skvělá knížka od J.R.Rowlingové a stejně tak dobrá. Knížka se mi velice líbila. Byla napínavá, čtivá, rychle jsem ji přečetla.

Glivuska
21.04.2022 5 z 5

Krasna pohadka pro deti i dospele, ve ktere nechybi poradne dobrodruzstvi. J.K.Rowlingova proste nezklame, nekdy si musim precist original, abych zjistila, jak v originale pojmenovava jednotliva mista, kam Veci putuji. Libi se mi, ze kniha prinasi i ponauceni (jak se lidi (ne)staraji o veci, jak je casto nahrazuji atd.).

evik_svistik
21.04.2022 5 z 5

Knížku jsem četla dětem, kterým se líbila, ale já jsem si v ní také našla to svoje, řekla bych dokonce, že je to pohádková knížka pro dospělé. Moc krásné a velice originální.

simon9946
21.04.2022 5 z 5

Sice Rowlingovou moc nemusím, ale tohle si prostě musíte přečíst. Jediné, co musím vytknout je, že tam podle mě nebylo tolik toho kouzla Vánoc. A co také musím pochválit je nádherná kresba.

ddkk
20.04.2022 5 z 5

Moc hezký příběh o klukovi Kubovi a jeho nerozlučném příteli plyšovém prasátku Pašíkovi. A o tom, co se stane, když se Pašík najednou ztratí. Je to o dobrodružném putování do Země Ztracených a o všech příkořích a překážkách, které se Kubovi a Vánočnímu prasátku stavějí do cesty...A jak to dopadne? No, co myslíte?

Knížka se moc líbí našemu sedmiletému prvňáčkovi a nám také, doporučuji.

pidalka777
18.04.2022 5 z 5

Byla to naprostá pecka. Takovou pěknou pohádku jsem dlouho nečetla. Krásně to bylo propracované včetně míst kde se to odehrává. Až můj syn doroste do věku kdy to bude chápat tak si jí přečteme ještě jednou.

Hatshepsut
09.04.2022 5 z 5

Autorka zde popisuje krásnou a mnohdy až dojímavou formou příběh přátelství a lásky. Mistrně vystiženo pro děti, jak a proč si vážit svých věcí. Vlastně celkově bych hodnotila jako velmi poučné čtení jak pro dětské čtenáře, tak i pro dospělé.

"Ztráty patří k životu," ....
"Ale někteří z nás žijí dál, i když se ztratí. Takovou moc má láska. "

L3nch4
06.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla svým klukům před spaním. Protože neprožíváme zrovna lehké období, byl pro nás příběh Kuby a jeho plyšové hračky o to citlivějším. Rozpad rodiny, maminčin nový přítel a jeho dcera... Plakala jsem při čtení. Vlastně jsem plakala několikrát. Příběh byl krásně vystavěn, fantazie Rowlingové je neskutečná. Pro menší děti můžou být některé pasáže trošku složitější k chápání (setkání s Ctižádostí, Pádnou rukou, Nadějí...), ale od toho jsme tu my dospělí, abychom jim pomohli pochopit. Na druhou stranu, kluky pobavilo setkání se Zlozvyky, to je tam vtipně popsané přesně pro děti. Mně i dětem se knížka líbila. A i když má vlastně šťastný konec, není to ten konec, ke kterému větší část knihy směřovala. I když... ;-)