Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 913 245

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

SimulinaT
19.06.2023 4 z 5

Dětem se příběh libyl. Naučí se jak se chovat k hráčkám a dávat šance i těm které nejsou moc oblíbené.

martinkaLLL
08.05.2023 5 z 5

Krásná knížka, se super nápadem. Syna, 7 let, také bavila. To je pak radost předčítat.

Iwíček
12.04.2023 5 z 5

Pohádkový příběh Vánoční prasátko z pera legendární J. K. Rowlingové vydaný v nakladatelství Albatros je velmi milým pohlazením po duši. Abych pravdu řekla, ke konci jsem i slzu uronila. Jazykem je kniha uzpůsobena dětskému čtenáři. Nechybí v ní ale potřebné ponaučení a dobrodružství, které upoutá jak dětského, tak i dospělého čtenáře. Ač se počítám už dlouho do druhé skupiny, tak mě ta kniha nadchla nejen příběhem, ale i kouzelnými ilustracemi. Až bude letos Ježíšek vybírat dárky pod stromeček, tak už ví, co donese dětem. Knihu mohu vřele doporučit dětským čtenářům od 7 let, avšak i dospělým snílkům.

Marrkytka
07.04.2023 5 z 5

Skvělý příběh, poutavý od začátku do konce. Nečekala jsem, že ještě můžu potkat originální pohádku, která mě překvapí zápletkou i zakončením. Rozhodně doporučuji.

Mikik
20.03.2023 5 z 5

Musím říct, že jsem byla naprosto příjemně překvapená. Krásná pohádka, která mě zahřála u srdce a ještě dlouho mě hřát bude.

PeťulaV.
09.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem měla obrovské nutkání přečíst si pohádku a i když už je dávno po Vánocích, volba padla právě na Vánoční prasátko. A bylo to taaaaak krásné. Zase jsem najednou byla malá, nechala jsem se unášet fantazií a celý příběh Kuby a prasátka jsem naplno prožívala, jakoby mi zase bylo deset. Je to nádherná pohádka o lásce malého chlapce ke své nejoblíbenější hračce, svému nejlepšímu příteli. Přesně na Štědrý den se Kubovi jeho prasátko ztratí, ale protože je to den, kdy je možné úplně všechno a dějí se zázraky, hračky ožívají a Kuba se s pomocí nového "náhradního" prasátka vydává svého kamaráda najít.. Svým způsobem mi knížka trochu připomínala Kukyho (Kuky se vrací), ale ten konec, no nebudu lhát, ať je mi kolik mi je, málem mi i slza ukápla. Za mě nádherný propracovaný příběh, plný citů a naděje, co určitě stojí za přečtení. Doporučuji jak rodičům malých školáčků, tak i dospělákům, ať se třeba stejně jako já vrátí v čase a zavzpomínají na ta svoje krásná bezstarostná léta, kdy nám ještě všechno připadalo nádherné a "čisté". Za mě jedna z nejkrásnějších pohádek, co jsem kdy četla, skvost mezi dětskými knihami :o)

kreira
28.02.2023 5 z 5

Krásný, do detailů promyšlený příběh plný lásky a naděje. Zrcadlo našich vlastností a pohnutek

dangerkriss
24.02.2023 4 z 5

Za mě moc milá oddychovka. Krásný příběh pro děti i dospělé. Nechybí kouzelné bytosti, napětí, dobrý konec.

Alaglesia
09.02.2023 2 z 5

Líbilo se mi, že se kniha dotýká tématu rozvodu rodičů. V dnešní době je to téma velmi aktuální a je fajn, že se dětský čtenář může ztotožnit s dětským hrdinou, který v souvislosti s rozvodem rodičů prochází mnoha změnami, ať už je to změna bydliště, školy, noví kamarádi, nový přítel maminky a nevlastní sestra. V okamžiku, kdy Kuba přišel o prasátko a šel ho hledat do říše Ztracených hraček kniha ztrácela na dynamice vyprávění a už mě tolik nebavila. Jelikož je to kniha od J. K. Rowlingové, neubráním se porovnání a příběhy Harryho Pottera jsou pro mě stále na prvních příčkách. Knihu jsem dočetla, ale vím, že se k ní už vracet nebudu.

Minem
05.02.2023 5 z 5

Ačkoliv jsem knihu předčítal dětem ve věku 6 a 4 let, velmi je bavila a těšily se na každý další večer, kdy si ke knížce sedneme. Některé věci bylo nutné vysvětlit (i několikrát).

leniska6373
29.01.2023

Za mě super pohádka a dobře napsána. Četla sem moc hezký a urcite přečtu dětem az trochu povyrostou.

Karcoolka2210
29.01.2023 4 z 5

Veľmi vydarené dielo nie len pre deti z pera pani Rowling.

punktruhlicka
25.01.2023 4 z 5

Moc hezký příběh, který je opravdu promyšlený do detailů. Druhá polovina knížky mi přišla zbytečně táhla a chvilka jsem se nudila.

Martinmmm
09.01.2023

Krásny príbeh o láske a nádeji..

NoraHudecová
07.01.2023 5 z 5

Bezstarostné detstvo Jacka narušia rodinné problémy a aby toho nebolo málo prichádza o svoju milovanú hračku.
Jack sa vďaka magickej moci Štedrého večera ocitá v krajine stratených vecí a neúnavne hľadá svojho Mapiho.
Našťastie na celé toto dobrodružstvo nie je sám a porušovať pravidlá krajiny mu pomáhajú mnohí jej obyvatelia.

J.K. Rowlingová opäť nesklamala a dokázala vytvoriť úplne nový svet, kde stratené veci žijú svojím vlastným životom.
Kniha už na prvý pohľad zaujme nádhernou obálkou a vo vnútri sú takisto veľmi pekné ilustrácie, len rozmýšľam, či nie je trochu škoda, že sú čiernobiele .

Neskutočne milý a dojímavý príbeh pre deti aj dospelých.
Ak potrebujete utiecť od reality bežných dní toto je tá správna voľba, ktorá pohladí dušu.

terez.book
07.01.2023 5 z 5

Krásný vánoční příběh pro děti i dospělé. Vrátí vás do dětství, kdy vaše největší starost byly vaše oblíbené hračky.
Nemám k tomu co jiného dodat. Kouzelné, originální, čtivé, prostě Rowlingová.

VeRonnie26
05.01.2023 5 z 5

Moc krásná knížka. Myslím že každý kdo měl doma nějakou hračku jako člena rodiny se vžil do děje. V Pašíkovi sem viděla mého starého plyšáka z dětství a tím se mi knížka četla ještě příjemněji.
Knížka rozhodně nezklamala.

lucie2371
05.01.2023 5 z 5

Tak tohle byla opravdu moc krásná pohádka o chlapci Kubovi a Vánočním prasátku.
Konec byl opravdu nečekaný a i malá slzička ukápla.
Určitě doporučuji všem dětským milovníkům krásných pohádek ale i vám dospělákům, kteří se, tak jako já, rádi vracíte do dětských let.

J.K.Rowlingová nám dokázala, že umí napsat nejen neskutečně úžasné fantasy jako byla má srdcovka Harry Potter ale i nádhernou pohádku ️

Wajny
03.01.2023 5 z 5

Vánoční prasátko je krásný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejoblíbenější hračce Pašíkovi. Kniha je doporučena pro čtenáře od 7 let, ale já si myslím, že ani dospělý se jí nemusí bát, protože je opravdu skvělá.

Mladší čtenáři určitě ocení dobrodružnou linku, neustálé napětí a taky zlého nepřítele Ztrátu. Putování Kuby a Vánočního prasátka bylo poutavé, setkávají se s různorodými "věcmi" a poznají hodně nových měst v kouzelné Zemi ztracených. Líbí se mi, jak autorka zakomponovala poučení a myslím si, že si z toho děti opravdu něco odnesou.

Já hlavně obdivovala neuvěřitelnou autorčinu fantazii, protože Země ztracených je perfektně vymyšlena a taky "skryté poslání", o tom, že si máme věcí vážit a nepropadat tolik konzumu.

Už se hrozně moc těším až budou děti větší a my si ji přečteme společně.

Instagram: Nikmakbooks

KarolK.
03.01.2023 5 z 5

J. K. Rowling svou bujnou fantazií opět nezklamala a zatáhla mne do dokonale vykreslené Země Ztracených, ve které jsem měla chuť zachránit každičkou ztracenou Věc. Krásný, láskyplný vánoční příběh, který zahřál u srdce a u mě v knihovničce už bude mít své místo napořád.