Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 913 245

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

artep1605
01.01.2024 5 z 5

Co část knihy, to téma k zamyšlení a debatám s dětmi. Sedmiletá dcerka se sice místy o ztracené Věci dost bála (zvlášť ji rozplakal příběh modrého plyšového králíčka), takže lepší než před spaním bylo lepší číst knížku přes den, ale Zemi ztracených jsme si obě zamilovaly, stejně jako Kubu, Pašíka a Čuníka.

dencazrnu
31.12.2023 5 z 5

Tohle byl krásný a dojemný příběh o přátelství. Musím říci, že ač jsem dospělák, knížku jsem si zamilovala a její čtení mě opravdu moc bavilo. Opravdu musím smeknout před autorkou klobouk, protože ta její fantazie je naprosto neuvěřitelná. To jak dokázala vykreslit jednotlivé postavy, vše pojmenovala a dala si práci s každým detailem je opravdu obdivuhodné. Jediné, s čím mám maličko problém je „přístupnost“ knihy. Je na ní psáno, že je pro čtenáře od sedmi let, ale za mě musím říci, že bych ji adresovala spíše větším a vyzrálejším čtenářům. Úplně si nejsem jistá, zda tak malé děti nebudou příliš smutní z toho, že se tady vyskytují například rozvody rodičů. Na druhou stranu, já to možná vnímám příliš emočně a dítě se přeci jen bude více soustředit na ten pohádkový svět. Každopádně kniha byla jinak skvělá a četla se opravdu jedním dechem

Schmetti
31.12.2023 5 z 5

Moje druhá pohádka od J.K.Rowling., první byla Ikabog, a opět nezklamala, ba naopak! A Harryho Pottera jako pohádku nepočítám

Vánoční prasátko mi leželo v knihovně dva roky, než jsem se k němu dostala a teď toho lituji, protože tahle knížka si zaslouží být čtená každoročně A je jedno, že se jedná o příběh, kde ožijí hračky a malý chlapeček se vydá s novým prasátkem hledat své staré prasatko do země ztracených věcí.

Jak to u paní Rowlingové bývá, dospělý člověk si v jejich knihách najde životní moudra a ponaučení. Vánočním prasátkem jsem se ještě více utvrdila v tom, jak je Rowlingová skvělá spisovatelka. Po celou dobu čtení jsem ji obdivovala a všem říkala, že nechápu, jak může někdo tak nádherně psát. Opět je tu dokonale propracovaný svět a jeho zákony, nádherný popis míst a věcí.

Vánoční prasátko je kouzelný příběh o tom, jak si máme vážit věcí, které máme. A ne jen těch hmotných, ale i nehmotných, jako je štěstí, naděje, láska a podobně. Že dáváme emoce do všeho, co máme rádi a měli bychom s nimi zacházet hezky. A kdo ví, třeba opravdu věci mají svou duši. Jako děti jsme my všichni věřili, že naše hračky nás poslouchají a rozumí nám, můžeme si s nimi i v duchu povídat. Tam proč bychom si tohle nemohli představit i teď a probudit v sobě to vnitřní dítě? Třeba si mnozí z nás opravdu začnou mnohem víc všeho kolem sebe.

V knížce jsem si zamilovala jak ztraceného Pašíka, tak nové vánoční prasátko, které je statečné jak nikdo jiný a pro toho, koho má rádo, by udělalo vše i na úkor sebe. Modrý králíček si získal místo v mém srdci, oba andílci, kompas, štěstěna i naděje. A samozřejmě náš živý chlapeček Jack a Hedvika

Vánoční prasátko mě ke konci rozbrečelo, a to u knížek moc nebrečím.

Knížku doporučuji všem! Miluji ji, miluji J.K.Rowling! Právem je moje nejoblíbenější spisovatelka

Hodnocení: 1000/ 5

(c) blumensprache.hikaru.cz / IG: @terischmetti / databazeknih.cz

slaska77
30.12.2023 5 z 5

Kouzlo Vánoc zabalené do 300 stran, až mi je líto, že děti už jsou povyrostlé, protože tohle je přesně knížka, kterou by rodiče mohli číst svým dětem. Krásné, dobrodružné, neotřelé, jak to paní autorka umí. A ilustrace jsou už jen vánočním rohlíčkem navíc. Nemám co dodat. Kouzelné.

sofieOapO
26.12.2023 5 z 5

Smutná a vtipná kniha. Přečetla jsem ji za měsíc, ale bylo mi sedm. Velice mě bavila. Někdy taky váhám jestli si ji nepřečtu znova. Opravdu doporučuji :-)

Venda32
23.12.2023 5 z 5

Začátek pro mě trošku vlažnější, pak se děj začal rozjíždět tak, že dcera pohledem před spaním prosila o další aspoň jednu kapitolu. Nakonec jsme den před Vánoci byli tak napjati, že jsme zbývajících 80 stran dočetli na jeden zátah.
Ideální délka kapitol pro děti, jak na pouhé poslouchání, tak samotné čtení.
Krásné ilustrace.

Ristridin
23.12.2023 5 z 5

Velmi hezké čtení pro děti, u kterého se těším, až ho budu jednou těm svým číst.
K hračkám by se mělo chovat hezky, ostatně jako ke všem Věcem, a vážit si jich.

boeink
19.12.2023 5 z 5

Je mi trochu líto, že moje děti už odrostly, protože tuhle kouzelnou knížku bych jim četla moc ráda. Svět fantazie mě tak pohltil, že jsem se v něm pohybovala i po usnutí. Rozhodně to není čtení jen pro děti. Já se v téhle pohádce cítila moc dobře.

Janizoun
14.12.2023 5 z 5

Pohádka, příběh o lásce k "Věcem" a přátelství.
Kuba má odmala své oblíbené prasátko - Pašíka, které se mu ne jeho vinou ztratí a tak dostane jako náhradu nové, které je stejné, ale není, protože Pašík byl už otrhaný, zašívaný..., ale v tom bylo pro Kubu jeho kouzlo, už ledacos spolu zažili. Štědrý den je jediný kouzelný den, kdy se Kuba může dostat do "Země ztracených" a svého Pašíka se může pokusit i s novým Vánočním prasátkem najít.
Zda se mu to povede, koho všechno potkají a jak toto hodně napínavé dobrodružství dopadne, to se dočtete v této krásné dětské knížce.
Mé děti i mě příběh o prasátku moc bavil a z této knížky se právě stala, další naše zamilovaná knížka.

alcahanca
09.12.2023 5 z 5

Krásné pohlazení na duši v předvánočním čase. Rowling opět dokázala, že je Paní spisovatelka. Trocha fantazie, přátelství, dobrodružství a lásky k milovaným věcem. Naděje umírá poslední, moc doporučuji k přečtení.

roman9276
07.12.2023 5 z 5

Krásné, doslova pohlazení po duši. Když si vezmete něco od J. K. Rowling, tak je to záruka kvality. Pro děti i dospělé, moc hezké čtení.

-markéta-
03.12.2023 5 z 5

Božínku, tolik slz u dětské knížky? Asi si určité věci beru moc k srdíčku, nebo jsem při čtení byla ve zvláštím rozpoložení, ale mnohé části mě teda dostaly – a to tak, že hodně.
Krásná, vánoční knížka s kouzelným příběhem, který je plný kamarádství, pomoci, naděje a překvapení.
Bylo moc příjemné číst něco, kde nejsou sprostá slova, nenávist, lidská zlost a podobné věci, se kterými se potýkáme nejen v knížkách, ale i v reálném životě.
Příběh doporučuji nejen dětem, ale i dospělým, kteří na chvilku chtějí zapomenout na všechny nepříjemnosti a zlosti.

Paní Rowlingová opět nezklamala.

romcav51
20.11.2023 5 z 5

Krásná vánoční knížka, rozhodně doporučuji. :)

1v8na
22.10.2023 5 z 5

Vrátila jsem se do dětství, kdy jsem sáhla po autorce, která byla mojí nejoblíbenější. Opět jsem se nezklamala.

I když se jednalo o pohádku, bylo to promyšlené, poučné, krásně napsané a doplněno skvělými ilustracemi.

Líbí se mi myšlenka, že Věci mají vlastní svět a fungování i když se ztratí. Moc dojemný příběh.

Vagnerova.lenka
14.10.2023 5 z 5

Vánoce se blíží, tak je čas, aby člověk sáhl po něčem tematickém. A tohle se pí Rowlingové ohromně povedlo. Takhle dojemnou knížku jsem už nečetla ani nevím jak dlouho. Krásný návrat do dětského světa. A příběh má i přesah.

23Tobiáš23
21.09.2023 5 z 5

Jakmile jsem se dozvěděl, že má tato kniha vyjít, hned jsem věděl, že si jí chci pořídit. Musím podotknout, že mě rozhodně nezklamala a splnila mé očekávání. S touto knihou se vám podaří dostat z reality každodenního života a ocitnout se na chvíli v jiném světě. Ocitnete se ve světě hraček. Autorka krásně vystihla příběh o klukovi Kubovi a jeho nejlepším příteli, kterým je plyšové prasátko Pašík, pro kterého je schopen udělat vše. Pašík se jednoho dne ztratí a tím začíná jejich napínavé dobrodružství. Může to být příběh každého z nás, protože si myslím, že každý z nás měl v dětství svého oblíbeného plyšového kamaráda. Pokaždé jsem se těšil, kdy opět vezmu knihu do rukou a přečtu další stránku. V knize byly veselé, smutné i dojímavé okamžiky. Není zde mnoho ilustrací, ale kniha je autorkou popisována tak, že jsem v ní obrázky nepostrádal a dokonale jsem si vše dokázal představit. Jak napovídá název knihy, odehrává se v čase Vánoc, který je časem, který máme všichni rádi a i to je o důvod navíc, proč si jí přečíst. Je vhodná pro všechny, kdo se chtějí zase na chvíli stát dětmi. Určitě vás chytne za srdce a všem jí moc doporučuji.

JankaV80
02.09.2023 5 z 5

To byla naprostá pecka! Já se bála knihu otevřít a začíst se, protože si autorku z mého dospívání pamatuji jako tu osobu, co oživila Harryho Pottera, takže jsem se bála, zda bude kniha stejně dobrá. A ona je! Je jiná, je skvělá a moc se mi líbila :)
Rozhodně doporučuji všem dětem - začínajícím čtenářům, případně rodičům co svým dětem čtou, ale i dospělým, protože svět hraček je úžasný, kouzelný místo.

m2056
01.09.2023 3 z 5

Příběh mezi světem lidí a hraček líbilo i když je to více pro děti myšleno čte se dobře.

Kattynka11
21.08.2023 5 z 5

Kouzelný příběh s vánoční tematikou, doporučuji jak dětem tak dospělím

Princezna22
24.07.2023 5 z 5

Kouzelný příběh. Krásně napsaný a moc kouzelný. Tohle se musí líbit všem,je to dokonalá pohádka. A i plno ponaučení. Mě se to líbilo. A určitě přečtu někdy znovu.