Vánoční prasátko

Vánoční prasátko
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 919 919

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

Tiama
13.02.2022 4 z 5

Člověk nikdy není tak starý, aby si nemohl přečíst pohádku. A vánoční čas je pro ty správné konce jako stvořený.

Drakobrouk
12.02.2022 5 z 5

Kluk Kuba zachraňuje svoje ztracené prasátko. Bilo to dobré, ale na nějakých místech strašidelné. Přišlo mi taky hodně zajímavé, jak je propojený svět živích a ztracených.

LéňaM
10.02.2022 5 z 5

Knihu jsme koupili dceři k svátku a ve čtení jsme se stridaly.
Chvilku já, chvilku dcera.
Obě nas kniha úplně pohltila a na konci příběhu nám oboum ulápla nejedna slzička.

tanecnica
09.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh, který zcela splnil mé očekávání. Původně jsem ho chtěla sfouknout za dva večery před Vánocemi a nakonec odolala a celý ho nahlas přečetla dětem. S nimi má Vánoční prasátko ještě větší kouzlo, knížka je úžasná, příběh poučný a perfektně vymyšlený. Opět se opakuji, ale Rowlingová je Paní spisovatelka. Pochvalu si zaslouží i ilustrátor, obrázky jsou takové, jaké v dětské knížce mají být - hezké, přehledné, líbezné, jediná škoda, že nejsou barevné, tohle mě opravdu mrzelo, zasloužily by si to...

stepii5577
09.02.2022 5 z 5

Ačkoliv je knížka pro děti, tak si mě jako dospělého čtenáře získala. Jen bych řekla, že ne všechny myšlenky pochopí úplně malé děti ale spíš starší.

anonymní.Ilja
08.02.2022 4 z 5

Je jedna věc, která dokáže být u knih velkým prokletím: ilustrace. U této knihy proto jako první zmíním právě ilustrace, které dávají této knize nádherné kvality. Grafické zpracování je skvělé a Jim Field si za ně zaslouží pochvalu.

Je to pohádka pro děti jak má být. Začali jsme ho (Vánoční prasátko) číst o Vánocích, když ho obdržela jedna z mladších (Rowlingovou milujících) příslušnic rodiny, jako společné večerní čtení. Když jsem se ke knize konečně dostal před týdnem já, už mi z ní zbýval jen kousek. Četli jsme ho s přítelkyní na dobrou noc a bylo to příjemné čtení. Kniha je členěná do extrémně krátkých kapitol, takže se dá dokonale porcovat.

Mohu doporučit jako jednohubku nebo pěkné čtení na večer pro děti. Já už dávno dítě nejsem, ale také jsem si na něm našel svoje, takže rodič nezůstane ošizen jako u jiné současné literatury pro děti.

DUNIKO
08.02.2022 5 z 5

Opravdu krásné zajímavé i smutné čtení (◍•ᴗ•◍)člověka napadne jestli to tak doopravdy funguje.

Mojepočteníčko
07.02.2022 4 z 5

Krásný pohádkový a zároveň poučný příběh. Víc netřeba dodávat. Moc doporučuji!

GaleW
07.02.2022 5 z 5

Knížku dostala starší dcerka od Ježíška a když si ji přečetla, mohla jsem si jí přečíst i já. A jsem za to moc ráda. Knížka je plná kouzelných věcí, strašidelných i roztomilých, přináší spoustu ponaučení pro děti i dospělé (Zlozvyci, Naděje, Štěstěna, Moc atd.), ale především má pohádkový konec, který mě velmi dojal. Vřele doporučuji pro děti i pro ty velké děti!

nai.ivka
06.02.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo, četla jsem e-book a knížku dala jako vánoční dárek. Kniha je spíš tak pro čtvrtou pátou třídu. Myslela jsem si, že pro mladší. Ještě že může zůstat v knihovně i pro další generaci. Při čtení jsem vzpomínala na Birlibána, kterého nám četli ve školce.

dontbullshitme
06.02.2022 4 z 5

Čteno kvůli výzvě a zvědavosti, co to Rowlingová stvořila. Vyrostla jsem na Harrym, kterému se podle mě už nikdy nic nevyrovná, ale musím říct, že i tato kniha mě v mnoha částech chytla za srdce. Věcem jsem fandila (králíčkovi hlavně!), jako by mi bylo sedm a konec byl opravdu dojemný. Pro děti super, ale pozor, aby vám pak nesbíraly a neschraňovaly všechny možné věci s tím, že je zachraňují před Ztrátou. :D

mirunda
02.02.2022 5 z 5

Knihu donesl dceři Ježíšek a já byla zvědavá, jaká vlastně bude. Jasně, byla to pohádka, ale bylo to moc hezké a na konci i slza ukápla

rozina351
02.02.2022 4 z 5

Syn byl z knihy nadšen, mě trochu vadí motivy oživlých hraček a problematika smutných vyhozených věcí na mě působila dost depresivně. Pro děti se ale jedná o příjemné čtení, pokud mají rády Toy Story, může to být to pravé ořechové.

kruppe
02.02.2022 4 z 5

Vánoční Příběh hraček od J.K.Rowlingové. Umná kombinace několika pohádkových příběhů. Hlavní hrdina prochází v reálném světě těžkým obdobím (rozvod rodičů, nová nevlastní sestra, špatné soužití atd.) O magické vánoční noci vstupuje do světa ztracených hraček na velkou záchrannou výpravu.
Nemá cenu sáhodlouze rozebírat knížku. Patlat se v tom, kolik toho načerpala v Dantově Pekle či Pixarovském Příběhu hraček. Je to prostě velmi dobrá moderní pohádka pro celou rodinu s aktuálním poselstvím. A já jsem rád, že každý rok můžu předčítat kvalitní pohádkový román (loni Ikaboga). Je to opravdu na předčítání, styl J.K.R. není pro samočtení dětí do cca 12 (náročnější větná skladba, netradiční slova ---) historismy, velký počet stran).
Albatrosu nezávidím, jak musí narychlo překládat, aby to na vánoční trh stihli. Jde to poznat. Netradiční množství chyb, překlepů, mizerný převod básně... Ale v konečném důsledku to nenarušuje samotnou četbu. Jen to prostě občas klopýtne...
Tak zas za rok paní Rowlingová. Celá rodina se těší!

whale77
02.02.2022 4 z 5

Kvůli dětem mě mrzí, že ty krásné obrázky byly jen v černobílém provedení, myslím, že v barvě by to pro děti bylo ilustrativnější. Ale našim holkám jsem předčítala před spaním, vždy 3 kapitolky za večer a obrázky jsem jim ukázala až po přečtení celé knížky, a říkaly, že si to představovaly jinak. Z vyprávění byly nadšené, na předčítání se moc těšily, dokonce (každá má v týdnu jeden „svůj“ den, kdy může vybírat knížku, ze které se bude předčítat, a většinou tak během týdne čteme tři různé tituly, ale během Prasátka panovala vzácná shoda).
Já jsem ke knížce z kraje přistupovala nedůvěřivě, obávala jsem se, že to bude nějaká spatlanina, pohádka na moderní téma, na které narážím dost často a jen mě znechucují, ale nakonec jsem byla mile překvapená, autorka si opět vybudovala svět s logicky propracovanými pravidly, opět dokázala napínat a rozesmutnit a dotáhnout děj do šťastného konce (i když někdy tam tedy podle mého taky přestřelila, třeba "Slavného přítele" jsem tam fakt nečekala! Na druhou stranu nejstarší dcera jeho identitu odhalila už po přečtení názvu.)
Mravoučnost vadila jen mně, dospělákovi, ale pro děti je tam dobře, aspoň dostanou výchovu i z jiné strany :-) Ty názvy a pojmy měst byly holkám srozumitelné, ale všechny ty Zlozvyky a Vlastnosti jsem musela fest dovysvětlovávat, to si myslím, že bylo trošku nevyvážené – příběh pro hodně malé děti kontra tyto „dospělejší“ pojmy a taky ten „brutálnější“ Ztráta.

rysavas
30.01.2022 5 z 5

Kniha u které si po dočtení řeknete....."Sakra, kde je .....(doplňte cokoliv, co jste ztratili :) ....a ano, u mě by se město nejmenovalo Kdekrucije ale Kdesakraje :) ) Možná vás při čtení také trochu začne hryzat svědomí...hledala jsem opravdu pořádně? :)
Každopádně ve vás zůstane pocit krásně a originálně podaného příběhu, který slupnete jako malinu.

Kniha je určená pro čtenáře od 7mi let, ale nějak si myslím, že je pro čtenáře tak o dva roky starší, protože některé věci jsou tam pochopitelnější spíše pro dospěláky a to hlavně v Nezapomnění. A také z důvodu, který mám z rozporu po dočtení: že se vlastně nedovedu rozhodnout, zda když bych nějakou věc ztratila, tak mě uklidní, že znám tento příběh a dovedu si představit, kde moje "věc" je a že je jí dobře.....oproti té tíze zodpovědnosti, že něco vlastně díky mně končí na Skládce neoplakávaných nebo v Nepotřebě...a to už tak hezká představa není.
Možná díky tomuto rozporu jsem váhala mezi 4-5 hvězdičkami, ale kniha se četla vážně sama (a to i přes občasné zdlouhavější pasáže) a tak jsem nakonec dala těch hvězdiček pět.
No...a dobře...závěrem se přiznám, že se mi vůbec nelíbí obálka...fakt ne...přitom ilustrace v knize se mi líbí moc...no...a tak :)

melonka
29.01.2022

Krásná vánoční pohádka pro děti i dospělé :)

Boboking
28.01.2022 4 z 5

Fajn čtení, které odsýpá, jen trochu překombinované a i já, co by už young senior :-), jsem se v logice světa ztracených věcí trochu ztrácel. Chyběla mi tam hlavně trocha humoru, zbytečně moc mravokárné a sentimentální. A překvapilo autorčino přesvědčení, že každá rodina se dneska rozpadne, rozvede...

maryska09
26.01.2022 4 z 5

Milá knížka s nezapoměnitelným rukopisem paní Rowlingové o vánočním zázraku. Pro menší děti občas příliš zdlouhavá a hlaně popisem vlastností jako Ctižádost, Moc atd. občas nepochopitelná, ale i tak milá a laskavá. Určitě se neztratí a budem se k ní vracet

Turante
26.01.2022 5 z 5

Opravdu krásný vánoční příběh, ve kterém se dočteme nejen o rodině, přátelství a lásce, ale i o těch méně příjemných věcech (rozvod, materialismus...). Četla jsem svým dětem (9 a 4 roky) před spaním a hlavně tu starší příběh nesmírně bavil a chtěla pokračovat pořád dál. Myslím, že paní Rowlingová opět napsala knihu, která se bude v mém čtecím pořadníku objevovat minimálně 1x do roka :) (stejně jako HP).