Vánoční koleda

Vánoční koleda

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozrad...celý text

O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost...
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50934/vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 4.6359

A Christmas Carol

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1843 ...více

Mikik
27. listopadu

Úžasná. Nádherně navodí vánoční atmosféru a ukáže pravý smysl Vánoce. Pro stresaře a věčné bručouny, o tomhle ty Vánoce jsou. O lásce, o míru a krásných knihách:-).

Misan1993
26. listopadu

Vřele doporučuji! V tomto období je to jasná volba ;) super i jako audiokniha. Vánoční atmosféra z knihy jenom sálá!

Adris
20. listopadu

Nádherný příběh. Jednoduše psaný a dýchají z něj Vánoce minulosti.

jan-da
13. listopadu

Krásný až dojemný příběh. Když přicházel první duch (Marley), dokonce jsem se chvilku i bála :D navíc prostředí Vánoc já miluji, takže to vše dělá z knihy skvělou knihu, kterou doporučuji.

petulda222

Krásná knížka :)

VercaV

Vánoce, pohádka, radost x smutek. Krásná kniha která mě neomrzí.

Ewik

Stejně jako knihu mám ráda i filmové zpracování. Hluboký příběh odehrávající se o Vánocích, svátcích klidu, lásky k bližnímu, pokoře a pospolitosti. Vánoční čas je časem zázraků, a proto i maličkost z naší strany může být pro druhého zázrak. Na to musí přijít i Scrooge, který je sám, nikoho nemá rád a Vánoce bere jako nutné zlo. Přesto má šanci se změnit k lepšímu.
Kouzelný příběh s poučením, který by si měl přečíst každý. Pokaždé, když knihu čtu, najdu něco nového o čem můžu přemýšlet.

gigieretino

Moc pěkná kniha, ráda se k ní vrátím.

SeverusSnape

Má nejoblíbenější kniha od Dickense,která nikdy neomrzí.Kouzlo Vánoc,Ebenezer který se polepší a změní život sobě i ostatním je úžasná klasika .
Pche humbuk..

vesead

Skvělý příběh, který neomrzí.

Kariol

Četla jsem zkrácenou verzi se zrcadlovým překladem a zjednodušenou angličtinou a ten příběh se mi fakt moc líbil. Během letošních Vánoc se snad odhodlám přečíst si celou verzi, pokud ne v originále, pak aspoň v plném českém znění. Jsem ale ráda, že vím, co je na Vánoční koledě klasického a co ji dělá skvělou už tolik let a co bude lákat čtenáře i v budoucnosti.

Darcy

Úžasná kniha, škoda, že není v naší zemi více populární. Sehnat ji je velmi těžké, ale stálo to za to trápení :)

johannis

Knihu jsem si sice přečetla dnes, krátce po Vánocích, přesto dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru a to i přesto, že je v zásadě svým způsobem smutná. Ale jejím nejdůležitějším posláním je uvědomění si svých vlastních činů, jednání a myšlení. Člověk se tak zamyslí i sám nad sebou. Knížka je milá. Velmi příjemné čtení.

Lauralex
25.12.2015

Hledáte tu pravou vánoční atmosféru a význam Vánoc? Vše je ukryto v této knize. ♥

morava
18.12.2015

Spisovatel Charles Dickens a jeho Vanocni koleda je pribeh, ktery na mne ceka a netrpelive vykukuje z policky me knihovnicky a ja vzdy po teto nadherne knizce v case vanocnim s radosti sahnu.Tato kniha dovede cloveku naladit tu spravnou vanocni atmosferu, vzdy se nad ni zamyslim a zavzpominam.

barny99
10.12.2015

krásný příběh o vánocích dobře zvítŕazněnjé špatné chování lidí.

Zuzikuk
25.10.2015

Nejlepší kniha s vánoční tématikou vůbec. Nastavuje hodnoty, ukazuje že vánoce nejsou jen o dárcích a že máme být vděční za to, co máme a čeho si nevážíme. Mě to vždy připomene, co je v životě důležité - rodina, přátelé, radost ze života v každé situaci. Čtu si tuto knihu každý rok a nedám na ni dopustit.

wiix
04.08.2015

Taká vianočná klasika, ktorej poučenie a múdrosti sú využiteľné v každom dni. Plus veľmi pekne literárne spracovaná myšlienka, príjemné čítanie.

Rubas
29.07.2015

Moje druhé nejoblíbenější Dickensovo dílo. Při příchodu Ducha příštích Vánoc mám vždy husinu.
Myslím, že by bylo fajn, kdyby se rozšířil Dickens i na základky, morální hodnoty má nastavené dobře. Tím chci říct, že by se nemusel dokola pouštět jen ten spratek ze sirotčince.

xeroxino
26.03.2015

Super kniha.. Par stran mi sice prislo zbytocne otravnych ale aj napriek tomu davam 5 z 5

Petrstik
28.01.2015

Příběh zaujme nejen svou kouzelnou atmosférou, ale také stálou aktuálností. I dnes kolem sebe vidíme řadu „Ebenezerů Scroogů“ a ruku na srdce, někdy takového lakomce poznáme i sami v sobě. Příběh nutí člověka zamyslet se sáhnout si do svědomí.

bookshelf
29.12.2014

Pro lakomého pana Vydřigroše jsou vánoční svátky nesmyslem. Návštěva duchů Vánoc jej má napravit a zbavit ho pomyslného řetězu, který s sebou vláčí. Pro mě byla kniha úžasným příkladem toho, jak je možné někoho změnit a dokázat mu, že se může mýlit.

V dnešní době je televize plná nových zpracování tohoto díla, ale lidem už to nic nepřináší. Dnes už všichni zapomínají pravou podstatu Vánoc. Oproti panu Vydřigrošovi je naším neduhem, že je sice slavit chceme, ale hlavní pro nás je, aby byly štědré. Spoustě lidem by neuškodila návštěva duchů Vánoc, aby jim připomněli, že to není jen o sněhu a dárcích, ale o lidech, se kterými je trávíte.

patricka
21.12.2014

Knížku jsem četla, protože prý navodí vánoční atmosféru. Ano, opravdu se hodí na tohle vánoční období. Je to krásný pohádkový příběh ze staré Anglie a má skvělou atmosféru Vánoc. Akorát jsem si chvíli musela zvykat na Dickensův styl psaní, protože jsem od něj ještě nikdy nic jiného nečetla. Ale ve výsledku se mi to moc líbilo.

zulanek
28.11.2014

Krásná vánoční pohádka,plná moudrosti a kouzla vánoc.Četla jsem ji poprvé,ale už tedˇ vím,že se k ní budu vracet každý rok v tomto předvánočním čase.

BubuRybova
07.11.2014

Charles Dickens mi přijde hrozně zdlouhavý, ale příběh krásný:)

michal1050
23.10.2014

tuhle knížku prostě miuluji..:) Ze čtení této knížky mám takovou tradici...čtu ji každý rok v období Vánoc..:))

lenkamw
01.07.2014

Milujem tento príbeh už od malička a často sa k tejto knihe vraciam.

adelinka
10.02.2014

moja srdcovka,.,,,,túto knihu zbožňujem,,,,,

bookemma
20.01.2014

Příběhy o lidské hamižnosti, zlosti a závisti patřily, patří a také dlouho patřit budou mezi jedny z nejvděčnějších témat vůbec. Vánoční atmosféra tomu dodává váhu a cit. Přesto je kniha lepší v anglickém originále.

soukroma
27.12.2013

Klasické dílo, v pěkné nové výpravě. Pouze jsem nepochopila, proč z pana Scrooge je najednou "Skruž", což vypadá i zní velmi zhůvěřile, navíc to v češtině má konkrétní význam (zcela nesouvisející s originálem). Ostatní jména nijak "počeštěná" nebyla. Ovšem "Lord Mayor" v knize naproti tomu klidně zůstal, přestože to není žádný lord, ale oficiální označení primátora...Takže panu Dickensovi dávám pět hvězdiček, překladateli a vydavateli jen tři.