Vampýrská akademie

Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera uroze... celý text

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.51581
Série:

Vampýrská akademie (1.)

Originální název:

Vampire Academy (2007)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (224)

Přidat komentář
Malamorskavila
18. června

Super knížka, brzy se chystám na další díl.

kumibo
04. června

Nejlepší knížka, co jsem kdy četla. Celá série patří mezi TO nejlepší, co mohou knihy o vampýrech nabídnout.

Adriana21
30. května

Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček. Tahle série je takovou další mou srdcovkou :D
Rose a Dimitrii, to je prostě wau, wau :D

EngliTer
29. května

Po letech jsem se k ní vrátila, a líbí se mi stejně jako tenkrát :)

fenecek164
18. května

Poté, co jsem si rozhodla celou sérii po asi dvou letech osvěžit a připomenout, jsem usoudila, že ta série je perfektní.
Upřímně asi chápu, proč tolik děvčat (a možná i kluků) vzdychá po Dimitrijovi, ale pro mě byl vždycky moje zlatíčko Christian.
Celkově napsáno hezky, jen mě celkem štvala Lisa a Kirová. Jinak jsem asi s žádnou jinou postavou neměla nějak moc velký problém. Rozhodně doporučuju přečíst :)

TheMelorry
11. dubna

Čekala jsem klasický young adult upíří příběh. Byla jsem ale mile překvapená, kniha měla zajímavý děj i postavy. Oblíbila jsem si obě hlavní postavy a Dimitrij (kapitola sama pro sebe :)) ). První polovina knihy je spíš popisná, ale druhá polovina to vynahradila - nepřestane se něco dít v podstatě až do konce knihy. Celkově jsem z knihy moc mile překvapená a snad i další díly budou stejně dobré...

PeťkaW.
28. března

Nebylo to vůbec špatné, ale vzhledem k tomu, že jsem nejdříve viděla film, nemělo mě už moc co překvapit a nejspíš kvůli tomu jsem celou knihu brala tak nějak... vlažně. Postava Rose je úžasně napsaná a je to právě ona, kdo drží i slabší místa v ději nebo kvůli komu přimhouříte oči i nad neustále se opakujícími motivy a zápletkami, protože přiznejme si to, závratného děje kniha zase tolik nepobrala. Ale příběh je psaný čtivě, to se musí nechat, a čtení vám příjemně utíká. Co mi rušilo dojem, byly překlepy, tiskové chyby a jak už jsem psala - opakující se motivy.

ophellia
25. února

Je to tak špatný, že se směju tomu, jak moc špatný to je.

Lenka.Vílka
02. února

Málo knížek si se mnou takhle užilo. V průběhu času jsem zkoušela číst již několikrát (třikrát, čtyřikrát?) a vždy ode mě dostala další šanci kvůli autorce. Překvapivě jsem film zhltla, a když jsem moc nepřemýšlela, tak uznávám, že to bylo vlastně dobrý. Tak kde byl zakopaný pes? To jsem se zeptala sama sebe po dočtení, protože tentokrát se to povedlo. Vlastně víc než povedlo a nebudu skrývat svoje nadšení. Rose je sympoška dost na to, aby vyrovnala kňouravavou Lissu, takže to nějak dohromady funguje. Jo a jasně, ještě ten chlápek, kterej je tak úplně super, že kdyby kniha zase tak super nebyla, kvůli němu čtete druhý díl. Takže za mě perfektně vyvážené ingredience. Jo, není to žádnej Dostojevskij, ale i tak dávám pět, protože kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Bavila jsem se.

BetyN.
29. ledna

Krásná oddechová knížka přečtená za jeden víkend. S nadšením se pustím i do dalších dílů!!!

hellena1523
21. ledna

Bezva oddychovka s (kupodivu!) docela sympatickými hlavním postavami. V tomto žánru se setkávám spíš s tím, že bych hlavní postavu s chutí kopala do zadku třikrát denně, ale tentokrát ne, takže sice průměr, ale za tuhle drobnost dávám hvězdičku navíc.

Zlodějka knih
12. ledna

Série Vampýrské akademie je pro mě úžasné spestření šedivých dnů....četla jsem ji už několikrát a už je to několik let zpět, co jsem ji četla poprvé a i přesto se k sérii ráda vracím. První díl mě zaujal hlavně díky nezodpovědné, drzé Rose, která pro svou nejlepší kamarádku udělá naprosto cokoli, klidně obětuje i sama sebe a své štěstí. I když jsem někdy měla sto chutí ji něčím praštit, protože se občas chovala jako malé dítě a z toho se chovala až moc dospěle, ale přesto jsem si její postavu zamilovala natolik společně s jejím osudem a vztahem s jejím obávaným učitelem Dimitrijem, že si pokaždé tuhle sérii ráda přečtu už jenom kvůli nim a někdy jen pasáže o nich dvou :) Každému se tohle líbit nemusí a já jsem vděčná za to, že jsem se do toho zamilovala hned na poprvé...pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat až vyjde další díl a teď jsem ráda, že mi knihovnu zdobí celá série. První díl je průlomový zda se rozhodnete číst dál či nikoli a já se rozhodla číst dál....a naprosto si užívám svět chráněných a jejich strážců, svět, kde je dobro i zlo a nic není tak růžové, jak by mohlo být...je to svět, který má spoustu možností a nikdy nekončí tak dokonale jak by měl....

jaspis
21.12.2016

Začátek byl kapku nudný a chování Rose šílené. Až jsem si říkala, co všichni na té Akademii tak mají? Chvílemi jsem si musela připomínat, že je Rose dospívající člověk (dhampýr), který se musí vypořádat se spoustou změn ve svém životě. Děj se v knize za půlkou neskutečně rozjel, až jsem se nemohla odtrhnout, celé jsem to dočetla a těším se na druhý díl.

dominika2585
05.12.2016

Mě kniha velmi bavila. Upíří tématika se dnes v literatuře vyskytuje často a mě se líbilo, že tohle bylo něco trochu jiného a originálnějšího. Četla jsem asi první tři díly, ale určitě se na celou sérii někdy vrhnu znovu :)

wiix
23.11.2016

Vzhľadom na veľmi pozitívne hodnotenie na tejto databáze som od knihy čakal oveľa viac ako len ďalší teenage román o svete upírov, aj keď uznávam, že vcelku prepracovaný. Niektoré frázy a dialógy boli avšak dosť plytké, niekedy som sa až hanbila za to, čo postavy hovoria. Tiež napätie alebo akcia v knihe chýba a nevyvážil to ani psychický rozbor len niektorých postáv.

ivca3710
14.11.2016

Úžasné ! 1/3 knihy o ničem, ale potom? Bomba! Doporučuju všemi deseti!! :)

najkou
01.11.2016

Knihu jsem měla doporučenou a moc jsem se na ní těšila. Nadšená jsem z ní ovšem nebyla. Neurazí, nenatchne. Rozhodně jsem od ní očekávala mnohem více. Dám šanci ještě druhému dílu.

ZuzánieI.
26.10.2016

takový ten klasický zvlhčovač :-) tyhle typy knížek mě budou brát snad i v 50ti.

klarinet02
26.10.2016

Fakt dobrá knížka. Všem moc doporučuju.

zuzana4291
23.10.2016

První díl mi přišel hodně popisný, jak na prostředí, tak i na emocionální prožitky hlavní hrdinky. Velmi často jsem si už přála, aby se něco dělo. Nakonec jsem knihu přečetla a nebyla jsem si jistá, jestli vezmu i druhý díl (nakonec ano a nebyla to chyba).

eva4036
08.10.2016

Jsou to už čtyři roky, co jsem četla tuhle knížku poprvé. Když jsem jí dostala, tak jsem se dlouho přemlouvala, abych jí vůbec začala číst, ale nakonec mě knížka tak překvapila, že jsem hltala jednu stránku za druhou a strašně moc jsem chtěla vědět, jak děj bude pokračovat.
Podruhé jsem knížku četla teď v létě o prázdninách a i když jsou to čtyři roky, co jsem jí četla poprvé tak se knížka líbí pořád stejně a mile ráda se k ní vracím :)

BarkaS
30.09.2016

Sama sebe překvapuji tak vysokým hodnocením. Jak to na začátku bylo zoufalý a zoufale blbý, v prostředku k odložení zoufalý a zoufale pubertální, na konci to bylo zoufale akční a vlastně i docela dobrý. Taková kniha, co vás donutí, abyste ji dočetli, i když nevíte, jestli chcete.

danielosbourne
28.08.2016

Tahle kniha se pro mě stala takovým malým experimentem, jak moc je zaměřena na dívčí publikum, které tuto sérii vynáší do nebes. Odpověď je: Hodně. Po celou dobu knihy se zde řeší otázky vztahů a sexuální přitažlivosti, což zapříčiňovalo to, že jsem o knihu ztrácel zájem. Ne že by na tom bylo něco špatného, ale už toho bylo prostě moc. Uvítal bych o něco více akce a trochu pozměnit charaktery některých postav. Lissa se s tím věčným kňučením opravdu nedala snést. Přemýšlel jsem, že bych Vampýrskou akademii ohodnotil dvěma hvězdami, ale poslední kapitola mě utvrdila v tom, že si tato kniha zaslouží průměrné hodnocení. Nejvíce na této knize oceňuji jednoduchý styl psaní, díky kterému je tato kniha spíše odpočinkovým čtením. Na další díly se prozatím nechystám, ale úplně nezatracuji možnost, že bych se někdy pokusil v této sérii pokračovat.

Leome
16.08.2016

První díl celé série bych ohodnotila jako ten nejhorší. Chudá slovní zásoba, naprosto předvídatelný děj... Na druhou stranu, abych jen nekritizovala, líbí se mi, jak autorka postupně odkrývá všechna tajemství a skutečnosti, než aby to na čtenáře všechno najednou nahrnula :-). Kniha je docela čtivá, čtenáře vtáhne do děje... Tři z pěti hvězdiček :-).

Adele02
14.08.2016

Poprvé čteno - 13. 8. - 15. 8. 2013, 5*
Re-reading - 10. 8. - 14. 8. 2016, 5*
I po třech letech je to pořád tak perfektní :3 Normálně jsem dostala chuť se znovu podívat na film :D

wajcmanka
13.08.2016

Nejlepší série...Dimitrij je bůh..:D

evca7271
07.08.2016

Vyborna kniha moc se me libila.

Edona
26.07.2016

Rozhodla jsem se, že se do Vampýrské akademie pustím znovu, protože už je to dávno, co jsem ji četla a dost jsem ji pozapomněla, a navíc pořád nemám dočtenou celou sérii. Zpočátku jsem měla problém se začíst, nemohla jsem se na text soustředit (jazykově ne zrovna kvalitní), nicméně asi v jedné čtvrtině se konečně začnou dít věci a čtení vás jen tak nepustí. Je to napínavé, zábavné a tajemné. Hlavní hrdinové jsou rozliční, což se mi dost líbí. Rose a Dimitrije mám dost v oblibě, ale fandím i Lisse a Christianovi. Za mě určitě povedená YA fantasy, upíři jsou zde vykresleni opravdu originálně. A navíc mám strašně ráda, jak filmy, tak i knihy, které se odehrávají ve škole na kampusu.

KacenkaS
20.07.2016

Tuhle sérii už jsem jednou četla, ale protože je to už dlouho, vrhla jsem se na to znovu. I když jsem vlastně už věděla, jak to bude a jak to skončí, i tak jsem se vůbec nenudila a přečetla to jedním dechem.
Rose je mi sympatická, její povaha je vážně skvělá. Dimitrij je fajn, ale vzhledem k tomu, že už jsem to četla, tak musím říct, že si v dalších dílech oblíbím někoho jiného a Dimitrije už nebudu mít ráda.
Christian je nejvíc boží, ale Lissu moc nemusím. Nevím proč, ale zřejmě je to proto, že Rose se může přetrhnout, aby Lissa byla v pořádku, zatímco Lissa řeší jenom sebe, ale jenom můj názor.
Miluju ty jména, jako Daškov, Belikov, Ozera,...
A miluju tuhle sérii !!

Karlos732
16.07.2016

Knížka je skvělá. Zhltla jsem ji jedním dechem. Rose je velmi sympatická hrdinka, která se vypracovává na skvělou bojovníci. Dimitrij je aaach. Je to takový ten nepřístupně se tvářící chlap, co nedává najevo emoce, ale někde uvnitř je tak citlivý, milý a jednoduše úžasný. Tuto serii doporučuji. Je skvělá!