Vampýrská akademie

Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.51459

Vampýrská akademie (1.)

Vampire Academy (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino
Více informací...

ophellia

Je to tak špatný, že se směju tomu, jak moc špatný to je.

Lenka.Vílka

Málo knížek si se mnou takhle užilo. V průběhu času jsem zkoušela číst již několikrát (třikrát, čtyřikrát?) a vždy ode mě dostala další šanci kvůli autorce. Překvapivě jsem film zhltla, a když jsem moc nepřemýšlela, tak uznávám, že to bylo vlastně dobrý. Tak kde byl zakopaný pes? To jsem se zeptala sama sebe po dočtení, protože tentokrát se to povedlo. Vlastně víc než povedlo a nebudu skrývat svoje nadšení. Rose je sympoška dost na to, aby vyrovnala kňouravavou Lissu, takže to nějak dohromady funguje. Jo a jasně, ještě ten chlápek, kterej je tak úplně super, že kdyby kniha zase tak super nebyla, kvůli němu čtete druhý díl. Takže za mě perfektně vyvážené ingredience. Jo, není to žádnej Dostojevskij, ale i tak dávám pět, protože kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Bavila jsem se.

BetyN.

Krásná oddechová knížka přečtená za jeden víkend. S nadšením se pustím i do dalších dílů!!!

hellena1523

Bezva oddychovka s (kupodivu!) docela sympatickými hlavním postavami. V tomto žánru se setkávám spíš s tím, že bych hlavní postavu s chutí kopala do zadku třikrát denně, ale tentokrát ne, takže sice průměr, ale za tuhle drobnost dávám hvězdičku navíc.

Zlodějka knih

Série Vampýrské akademie je pro mě úžasné spestření šedivých dnů....četla jsem ji už několikrát a už je to několik let zpět, co jsem ji četla poprvé a i přesto se k sérii ráda vracím. První díl mě zaujal hlavně díky nezodpovědné, drzé Rose, která pro svou nejlepší kamarádku udělá naprosto cokoli, klidně obětuje i sama sebe a své štěstí. I když jsem někdy měla sto chutí ji něčím praštit, protože se občas chovala jako malé dítě a z toho se chovala až moc dospěle, ale přesto jsem si její postavu zamilovala natolik společně s jejím osudem a vztahem s jejím obávaným učitelem Dimitrijem, že si pokaždé tuhle sérii ráda přečtu už jenom kvůli nim a někdy jen pasáže o nich dvou :) Každému se tohle líbit nemusí a já jsem vděčná za to, že jsem se do toho zamilovala hned na poprvé...pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat až vyjde další díl a teď jsem ráda, že mi knihovnu zdobí celá série. První díl je průlomový zda se rozhodnete číst dál či nikoli a já se rozhodla číst dál....a naprosto si užívám svět chráněných a jejich strážců, svět, kde je dobro i zlo a nic není tak růžové, jak by mohlo být...je to svět, který má spoustu možností a nikdy nekončí tak dokonale jak by měl....

jaspis
21.12.2016

Začátek byl kapku nudný a chování Rose šílené. Až jsem si říkala, co všichni na té Akademii tak mají? Chvílemi jsem si musela připomínat, že je Rose dospívající člověk (dhampýr), který se musí vypořádat se spoustou změn ve svém životě. Děj se v knize za půlkou neskutečně rozjel, až jsem se nemohla odtrhnout, celé jsem to dočetla a těším se na druhý díl.

dominika2585
05.12.2016

Mě kniha velmi bavila. Upíří tématika se dnes v literatuře vyskytuje často a mě se líbilo, že tohle bylo něco trochu jiného a originálnějšího. Četla jsem asi první tři díly, ale určitě se na celou sérii někdy vrhnu znovu :)

wiix
23.11.2016

Vzhľadom na veľmi pozitívne hodnotenie na tejto databáze som od knihy čakal oveľa viac ako len ďalší teenage román o svete upírov, aj keď uznávam, že vcelku prepracovaný. Niektoré frázy a dialógy boli avšak dosť plytké, niekedy som sa až hanbila za to, čo postavy hovoria. Tiež napätie alebo akcia v knihe chýba a nevyvážil to ani psychický rozbor len niektorých postáv.

ivca3710
14.11.2016

Úžasné ! 1/3 knihy o ničem, ale potom? Bomba! Doporučuju všemi deseti!! :)

najkou
01.11.2016

Knihu jsem měla doporučenou a moc jsem se na ní těšila. Nadšená jsem z ní ovšem nebyla. Neurazí, nenatchne. Rozhodně jsem od ní očekávala mnohem více. Dám šanci ještě druhému dílu.

ZuzánieI.
26.10.2016

takový ten klasický zvlhčovač :-) tyhle typy knížek mě budou brát snad i v 50ti.

klarinet02
26.10.2016

Fakt dobrá knížka. Všem moc doporučuju.

zuzana4291
23.10.2016

První díl mi přišel hodně popisný, jak na prostředí, tak i na emocionální prožitky hlavní hrdinky. Velmi často jsem si už přála, aby se něco dělo. Nakonec jsem knihu přečetla a nebyla jsem si jistá, jestli vezmu i druhý díl (nakonec ano a nebyla to chyba).

eva4036
08.10.2016

Jsou to už čtyři roky, co jsem četla tuhle knížku poprvé. Když jsem jí dostala, tak jsem se dlouho přemlouvala, abych jí vůbec začala číst, ale nakonec mě knížka tak překvapila, že jsem hltala jednu stránku za druhou a strašně moc jsem chtěla vědět, jak děj bude pokračovat.
Podruhé jsem knížku četla teď v létě o prázdninách a i když jsou to čtyři roky, co jsem jí četla poprvé tak se knížka líbí pořád stejně a mile ráda se k ní vracím :)

BarkaS
30.09.2016

Sama sebe překvapuji tak vysokým hodnocením. Jak to na začátku bylo zoufalý a zoufale blbý, v prostředku k odložení zoufalý a zoufale pubertální, na konci to bylo zoufale akční a vlastně i docela dobrý. Taková kniha, co vás donutí, abyste ji dočetli, i když nevíte, jestli chcete.

danielosbourne
28.08.2016

Tahle kniha se pro mě stala takovým malým experimentem, jak moc je zaměřena na dívčí publikum, které tuto sérii vynáší do nebes. Odpověď je: Hodně. Po celou dobu knihy se zde řeší otázky vztahů a sexuální přitažlivosti, což zapříčiňovalo to, že jsem o knihu ztrácel zájem. Ne že by na tom bylo něco špatného, ale už toho bylo prostě moc. Uvítal bych o něco více akce a trochu pozměnit charaktery některých postav. Lissa se s tím věčným kňučením opravdu nedala snést. Přemýšlel jsem, že bych Vampýrskou akademii ohodnotil dvěma hvězdami, ale poslední kapitola mě utvrdila v tom, že si tato kniha zaslouží průměrné hodnocení. Nejvíce na této knize oceňuji jednoduchý styl psaní, díky kterému je tato kniha spíše odpočinkovým čtením. Na další díly se prozatím nechystám, ale úplně nezatracuji možnost, že bych se někdy pokusil v této sérii pokračovat.

Leome
16.08.2016

První díl celé série bych ohodnotila jako ten nejhorší. Chudá slovní zásoba, naprosto předvídatelný děj... Na druhou stranu, abych jen nekritizovala, líbí se mi, jak autorka postupně odkrývá všechna tajemství a skutečnosti, než aby to na čtenáře všechno najednou nahrnula :-). Kniha je docela čtivá, čtenáře vtáhne do děje... Tři z pěti hvězdiček :-).

Adele02
14.08.2016

Poprvé čteno - 13. 8. - 15. 8. 2013, 5*
Re-reading - 10. 8. - 14. 8. 2016, 5*
I po třech letech je to pořád tak perfektní :3 Normálně jsem dostala chuť se znovu podívat na film :D

wajcmanka
13.08.2016

Nejlepší série...Dimitrij je bůh..:D

evca7271
07.08.2016

Vyborna kniha moc se me libila.

Edona
26.07.2016

Rozhodla jsem se, že se do Vampýrské akademie pustím znovu, protože už je to dávno, co jsem ji četla a dost jsem ji pozapomněla, a navíc pořád nemám dočtenou celou sérii. Zpočátku jsem měla problém se začíst, nemohla jsem se na text soustředit (jazykově ne zrovna kvalitní), nicméně asi v jedné čtvrtině se konečně začnou dít věci a čtení vás jen tak nepustí. Je to napínavé, zábavné a tajemné. Hlavní hrdinové jsou rozliční, což se mi dost líbí. Rose a Dimitrije mám dost v oblibě, ale fandím i Lisse a Christianovi. Za mě určitě povedená YA fantasy, upíři jsou zde vykresleni opravdu originálně. A navíc mám strašně ráda, jak filmy, tak i knihy, které se odehrávají ve škole na kampusu.

KacenkaS
20.07.2016

Tuhle sérii už jsem jednou četla, ale protože je to už dlouho, vrhla jsem se na to znovu. I když jsem vlastně už věděla, jak to bude a jak to skončí, i tak jsem se vůbec nenudila a přečetla to jedním dechem.
Rose je mi sympatická, její povaha je vážně skvělá. Dimitrij je fajn, ale vzhledem k tomu, že už jsem to četla, tak musím říct, že si v dalších dílech oblíbím někoho jiného a Dimitrije už nebudu mít ráda.
Christian je nejvíc boží, ale Lissu moc nemusím. Nevím proč, ale zřejmě je to proto, že Rose se může přetrhnout, aby Lissa byla v pořádku, zatímco Lissa řeší jenom sebe, ale jenom můj názor.
Miluju ty jména, jako Daškov, Belikov, Ozera,...
A miluju tuhle sérii !!

Karlos732
16.07.2016

Knížka je skvělá. Zhltla jsem ji jedním dechem. Rose je velmi sympatická hrdinka, která se vypracovává na skvělou bojovníci. Dimitrij je aaach. Je to takový ten nepřístupně se tvářící chlap, co nedává najevo emoce, ale někde uvnitř je tak citlivý, milý a jednoduše úžasný. Tuto serii doporučuji. Je skvělá!

jendajenda
13.07.2016

Mě se to líbilo...neni to zvláštní u kluka?:-)

Laputika_3
11.07.2016

Jo, tohle mě bavilo. Rozhodně zajímavý nápad s poutem, to mne dostalo. Začátek nic moc, pak se to rozjelo a prostě... Páni. Teda až na ty jména... Autorce se nějak povedlo vybrat přesně ta, která mi lezou krkem :D Ale jinak rozhodně skvělé. A na to, že tahle tématika mě vůbec nebaví... Fakt tleskám.

Mandie
05.07.2016

Tuto knížku hodnotím 5 hvězdičkami, ne proto, že by to byla nějaké super kvalitní, jazykově bohaté mistrovské dílo, ale především proto, že mě mile překvapila a byla přesně takovým počtením, které jsem v tu chvíli potřebovala.
Už dlouho jsem se chystala tuhle sérii začít číst, ale vždycky mě odrazovaly ty obálky a názvy - říkala jsem si, že to bude něco jako další Twilight. Od někoho jsem ale slyšela, že prý to takové vůbec není, že je to i vtipné, podobně jako knihy od Rachel Hawkins. Na Rachel Hawkins nedám dopustit a tak jsem kdysi zkoušela přečíst prvních pár stránek, zjistila jsem, že jí to nesahá ani po kotníky a sérii na dlouhou dobu odložila. Což byla ovšem veliká chyba! Jsem strašně ráda, že jsem se k tomu nakonec dokopala a začala číst první díl. Je to vtipné - a to hodně, chápu, proč to lidé přirovnávají k Rachel Hawkins, ale přece jen je to trochu jiný styl humoru. Nesmějete se na každé stránce, ale je tam toho tak akorát. Sice jsem ze začátku měla problémy zapamatovat si kdo je strigoj, dhampýr a moroj, nakonec jsem se ale celkem rychle zorientovala a knihu si náramně užila. Celkem jsem se bála, že mi nebude sedět hlavní hrdinka Rose - je mým přesným opakem - je sebevědomá, odvážná, drsňácká a celkem drzá. Nakonec jsem si ji ale velmi oblíbila. Líbil se mi kontrast mezi sebevědomou Rose a obětavou a starostlivou Lisou, kterou jsem si také oblíbila a se kterou jsem se dokázala lépe ztotožnit. Líbí se mi tajemný Christian a záhadný Dimitrij. I když některé momenty v knize byly trochu ehm-ehm-klišé, stejně se mi děj moc líbil, byl rychlý, akční, zábavný, zajímavý, sexy a temný. Líbila se mi zápletka s poutem, stínem políbenou a celkově ta věc se sv. Vladimírem i s Natalií a srtýčkem Viktorem. Líbí se mi zasazení do prostředí Akademie. Přestože knížka byla taková ta spíše teenagerská a lehká na čtení, bylo to přesně to, co jsem zrovna hledala a splnila mé očekávání, spíše mě dokonce i mile překvapila. Už dlouho se mi nestalo, že bych dočetla první díl série a hned si běžela pro druhý, právě teď se chystám na Mrazivý polibek. Věřte mi, rozhodně to není žádné Twilight :)).

Veeria
04.07.2016

Na tuto sérii jsem si již delší dobu brousila zoubky. A nutno uznat, že jsem si čtení prvního dílu užila. Jedná se o odpočinkové čtení, což mi přišlo vhod. Upírskou tématiku mám ráda a celkově se mi příběh velmi líbil. Již chápu, proč má tolik čtenářek slabost pro Dimitrije. :) Scény mezi ním a Rose pro mne byly velice osvěžující a milé. Ještě že se s nimi mohu setkat v dalších dílech. Těším se, těším.:)

Baraliska
14.06.2016

Zajímavá kniha, lepší než film :) Vůbec mě nezklamala, spíše předčila má očekávání :)

zuzanagelnarova
09.06.2016

Úžasná kniha vůbec nezklamala :)

bernard2616
02.06.2016odpad!