Válka světů

Válka světů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122783/bmid_valka-svetu-gmT-122783.jpg 4 523 85

Působivá utopie anglického klasika sci-fi líčí v řadě sugestivních scén katastrofický vpád mimozemšťanů na Zemi. Kniha, odehrávající se v Angli na konci 19. století, má dvě části, z nichž první barvitě líčí nepřirozenou atmosféru v předvečer invaze Marťanů na Zemi - děsivé přírodní úkazy, všudypřítomné napětí a výskyt nestvůrných agresivních živočichů. Druhá část, odehrávající se již po marťanské invazi, popisuje bezmocnost pozemšťanů, neschopných boje s vyspělou marťanskou technikou a stávajících se trpnými obětmi vetřelců. Kruté bytosti z vesmíru v pravidelných intervalech ničí všechno živé, planetu zachrání na poslední chvíli až pozemské bakterie, proti kterým agresoři z Marsu nejsou odolní. Knížka patří ke klasickým dílům v žánru sci-fi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

War of the Worlds , 1898

Phoenix16.cz
03.01.2013 4 z 5

Nejprve jsem viděla filmové zpracování s T. Cruisem, kde se mi zalíbila hlavní myšlenka, a chtěla jsem vědět, jaký je příběh ve skutečnosti, bez těch amerických sentimentů. A příběh je to vskutku brilantní. Pustila jsem se do toho rovnou v angličtině, a když jsem si po chvíli zvykla na tehdejší jazyk, užívala jsem si podrobné popisy útoky na naši malou planetu. V knize se tak akorát střídá akce s popisem, čímž příběh plynule spěje k závěru a čtenáři dovoluje prožít celý příběh tak, jak jím prošel hlavní hrdina.

freelex
22.12.2012 4 z 5

Velice dobře čtivé dílo, které vás přinutí zamyslet se nad tím, jaký život asi musí žít zvířata kvůli lidské nadvládě a chamtivosti, v jakém bezpečí a klidu si my lidé žijeme a především co kdyby... Velkým plusem je přirozené lidské chování v krajních situacích (vyjímaje Vikáře, kterému přeskočilo). Autor se nás také snaží přimět k tomu, abychom uvěřili, že se příběh opravdu stal a že se celé události on sám zúčastnil, díky čemu je dílo ještě zajímavější.

Evus
04.12.2012 4 z 5

Velmi zajímavé sci-fi, hlavně na svou dobu... Ačkoli tam nakonec příliš té války nebylo...

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Abych pravdu řekl, opět jsem v tomto případě prvně viděl film a až pak četl knihu. Film se mi docela líbil a když jsem se dozvěděl, jak starý je román, tak mě to zaujalo natolik, že jsem se na to ihned musel vrhnout. Předpokládal jsem, že se bude jednat o rapidní rozdíly mezi knihou a filmem už kvůli době, kdy se to odehrává. Ale nebylo to zas tak rapidní. Jiné to pochopitelně bylo, ale ne moc.

Jinak co se samotného románu týče, tak se mi velice líbil. Já tedy nejsem zrovna vlký fanoušek sci-fi a technický typ taky moc ne, ale i tak se mi ten román líbil. Byl dobře napsaný, čtivý a místy i nervy drásající :)

paulhunter
30.11.-0001 4 z 5

Na svou dobu výtečný román, Wells věrně vykreslil mimozemskou invazi na Londýn devatenáctého století, ale pro udělení nejvyššího hodnocení mi v knize chyběla větší dynamika děje. Román "Neviditelný" mě zaujal o trochu více.