V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291023/bmid_v-pasti-neotvirej-oci-nebo-zemres-yma-291023.jpg 4 790 790

Bird Box série

TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo. Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra? Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa, který budete hltat do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Zelený Kocúr

Bird Box , 2014

certik003
13.11.2019 5 z 5

Jakmile mě zaujme nějaká knížka, přidám si ji do seznamu, že ji chci číst nebo koupit. Pak už nikdy nečtu anotaci. A když jsem začala číst tuhle knížku, vůbec jsem nemohla pochopit, proč jsem chtěla číst o nějaké psychopatce, která týrá děti. Při čtení dalších kapitol, jsem ten důvod pochopila a čím déle jsem četla, tím byla knížka čtivější a zajímavější. Moc se mi líbil popis Maloriiných pocitů a moje počáteční nesympatie se změnily v respekt, protože tohle bych já teda rozhodně nepřežila. Moc se těším na další díl.

Léňa2510
10.11.2019 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Len čo som ju otvorila, nemohla som ju zavrieť. Nemam rada horory, uz roky žiadne nepozeram, nevedela som do čoho idem ale neľutujem. Miestami som musela zhlboka dýchať, ten dej, miesto, akoby som tam bola... Za 8 hodin som ju mala precitanu, nadhera

Skaldinho
09.11.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Plný tajemna, strachu a beznaděje. Hrozba entit, které když spatříte, tak zešílíte, funguje a děkuju autorovi za to, že se nepouštěl do nějakého hlubšího vysvětlování a nechal to na čtenářově představivosti. Místo toho se soustředil na pocity hlavních postav a na vykreslení atmosféry. Děj je rozdělen na dvě časové linie - jedna je krátce po začátku této krize a druhá 4 roky poté. Obě autor napsal na jedničku a fungovaly by i jako samostatné knihy. Obzvlášť díky Malorii a dětem jsem byl přikován ke knize a byl jak na trní z toho, co je čeká.

uzasna
07.11.2019 3 z 5

Zvláštnym spôsobom znepokojivé čítanie . Skúšala som pár krát zavrieť oči a predstaviť si situácie v ktorých sa postavy ocitli a robilo sa mi zle . Kniha sa číta dobre, plynulo napriek dvom dejovým líniám . Má prvky trocha hororu možno ale všetko ostáva na našej predstavivosti čo je asi fajn vzhľadom k tomu , že predstavu o strachu máme všetci inú a každého z nás desia rôzne veci.

Kopec91
02.11.2019 4 z 5

Bird box
Zajímavá kniha. Ze začátku jsem si chvilkama říkala, že to zase taková bomba není, ale pak mě kniha vtáhla a nepustila. Je zajímavé se nad situací, ve které se postavy v knize ocitly zamyslet a představit si v ní být.. Dělalo mi problém knihu odložit, člověk prostě touží vědět, jak to bude dál.. A proto se můj první dojem změnil. Posledních asi 100 stran jsem snad ani nemrkla.. Jen četla a fandila. Ještě teď mám sevřený dech..

Lethania
22.10.2019 4 z 5

Skvělý hororový příběh s nádechem fantastična. Nedokážu si představit žít neustále ve tmě a ještě ke všemu se dostat z bodu A do bodu B bez znalosti terénu. Kniha byla napínavá a dobře se četla. Zhlédla jsem i film, který také doporučuji.

veronna
21.10.2019 5 z 5

Pro mě nový druh žánru, který jsem ještě nečetla a jsem příjemně překvapena. Kniha se mi líbila, je čtivá, napínavá, přečteno za víkend. Předčila moje očekávání. Těším se na pokračování.

Janniska
16.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha.Napínavá od začátku do konce.Kapitoly se střídají mezi součastností a 4 roky vzdálenou minulostí,což příběh mírně objasňuje,zároveň zůstává celou dobu tajemný.asi SPOILER Za celou dobu spisovatel nepopíše jak stvoření ,které terorizuje náš svět ,vypadá.Možná by mi to u jiné knihy vadilo,tady to však dává smysl.Možná hlubší než se zprvu zdá.Super čtení a doporučuji i film.

blanche11
10.10.2019 5 z 5

velmi čtivá a napínavá kniha, zapojila jsem svou představivost, byla jsem příjemně překvapena, dobře vykreslená atmosféra strachu

sabca3459
09.10.2019 5 z 5

Tato knížka mě na tolik pohltila že jsem ji přečetla za jeden den a hrozně me bavilo že jsem u toho zapojila i svoji představivost :) :)

monci6485
09.10.2019 5 z 5

Četla jsem starší vydání V pasti. Kniha je čtivá, napínavá a rozhodně nenudí. Vyprávění je takové jednoduché a chladné, ale možná to bude překladem..

Mona-Lisa
24.08.2019 5 z 5

Knížka se skládá z pohledů hlavní hrdinky v současnosti (kdy už je matka) a minulosti (teprve je těhotná). Možná by si zasloužila více nervy drásajících scén z její filmové adaptace, jako např. cesta do supermarketu naslepo atd. Ale přestože se zmíněné dva pohledy odehrávají převážně na jednom místě (dům/řeka), autorovi se daří čtenáře držet v neustálém napětí a navodit pocit, že má taky pásku přes oči a svého nepřítele vnímá pouze zbylými smysly. Navíc mi situace a chování lidí přišlo autentické a opravdové, takže plnému hodnocení absolutně nic nebrání.

Princezna22
18.08.2019 4 z 5

Velice čtivá a svižná kniha. Příběh je svým způsobem takový zvláštní,ale pěkný :) .. Mě se to líbilo,jen jsem se chvílemi ztratila v tom čase (minulost,současnost) . Jinak na film se určitě podívám. Doporučuji

hana8062
23.07.2019 5 z 5

Tak jsem si jednou koupila knihu NAVZDORY obálce :). To se mi obvykle neděje... A udělala jsem moc dobře! V pasti vypráví o světě, ve kterém nesmíte otevřít oči. Mohli byste totiž spatřit něco, co vás donutí ublížit ostatním a pak sobě. A v takovém světě se ocitne hlavní hrdinka Malorie. Z báječného, dokonalého, civilizovaného a bezpečného života se stane místo, kde stále bojuje o všechno. Postupně přijde o své blízké, rodinu i bezpečí. Žije s očima pevně zavázanýma šátkem, aby neviděla tvory, kteří přináší zkázu. A jako by to nestačilo, Malorie je těhotná.... Vypráví se ve dvou časových rovinách. V minulosti, kdy se civilizace nečekaně hroutí a v současnosti, kdy již Malorii sledujeme docela samotnou, jen s dvěma malými dětmi, čelit neustálé děsivé hrozbě po cestě za nadějí. Tohle byla pecka! Přečteno doslova během pár hodin. Vdechla jsem tento příběh jako malinu a nemohla přestat číst. Velké doporučení. A pokud by to nestačilo... Film Bird box, zpracovaný na motivy téhle knížky je skoro stejně dokonalý! Jinak obálka tedy nic moc, působí jako laciný SM román, ale nedejte se odradit ;)

JančaP.
18.07.2019 3 z 5

Kniha se četla pěkně a děj mě pohltil. Podle mě má tato kniha velmi originální námět, se kterým jsem se ještě nesetkala. V knize byly dvě časové linky – současnost a minulost. Upřímně se mi více líbila a bavila mě minulost, kde bylo popsané, co a jak se vše začalo ve světě dít, jak z normálního života museli přejít všichni lidé do života, ve kterém je jen strach. Za to současnost mě přišla celkem nudná, protože se tam skoro nic nedělo. Čekala jsem nějakou velkou akci po její cestě na záhadné místo a nic se nedělo.

gm6219
17.07.2019 5 z 5

Tato kniha mě velmi zaujala obálkou, tak jsem se rozhodl, že ji koupím a přečtu. A jsem upřímně nadšený. Kniha má velmi poutavý příběh s nádechy horroru a úžasně napjaté atmosféry. Úžasně stvárněná hlavní hrdinka i celý děj. Dokonalý popis dodává knížce tajemnost. Velmi dobře se mi četla a četl jsem ji se zájmem. Konec je otevřený, s čímž já osobně souhlasím, ještě více to zlepšuje zážitek z knihy, protože jde o to, aby si čtenář celý děj přebral podle sebe a uvědomil si, co chtěl autor knihou a příběhem říci. Určitě každému doporučuji!☻

sorceress15
23.06.2019 5 z 5

Tato knížka mě zaujala anotací a taky obálkou. A musím říct, že nelituju. Kniha se četla úžasně. Děj byl napínavý s prvky hororu, Několikrát se mi až zatajoval dech a nemohla jsem přestat číst, jak to bylo napínavé. Opravdu doporučuju a taky film, který je stejně úžasný jako kniha. Jediné co mě mrzí je to, že se nakonec nedozvíme co to vlastně venku naše hrdiny ohrožuje. Na druhou stranu to knížce dodává ještě více tajemnosti a zlepšuje celkový prožitek z knihy.

Poetika_slov
13.06.2019 5 z 5

Nikdo si příliš neuvědomuje, jak jsou naše smysly důležité, dokud o ně náhle nepřijdeme. To se také stalo v této knize, kdy svět zachvátilo cosi, při jehož pohledu v lidech vyvolává sebevražedné myšlenky. Jedinou možností, jak přežít, je nevidět a oči si zavázat šátkem. Od tohoto okamžiku jsou lidé nuceni spoléhat na svůj sluch, pokud se chtějí zachránit. Vědomí, že už nikdy nepohlédnou na krásu přírody a jeho okolí je více než zničující. V takovém světě se ocitla i Malorie, která byla navíc těhotná. Největší strach tak pro Malorie přichází s otázkou, co bude dělat pak, až se dítě narodí? Dokáže jej zachránit před spáry něčeho, co nikdo nevidí?

Jedná se o dost děsivý apokalyptický scénář, při kterém se tají dech. Zároveň si však člověk uvědomí i vděk, že může vidět a nemusí mít strach, že se tu vetřelo něco mezi nás. Málokdy se človek zastaví při pohledu na blankytné nebe, nad krásou rozkvetlých květin či košatých stromů.

kolby
11.06.2019 5 z 5

Skvelá predloha k skvelému filmu. Sympatické postavy, gradácia deja, napätie, atmosféra - všetko čo taký postapo-trilero-horor má mať. Navyše skvelý rozprávač.

7sara
05.06.2019 5 z 5

Pecka, těším se na pokračování :-)